Jste zde

Cunnilingus - "facesitting" v orálním a lesbickém sexu

Cunnilingus - "facesitting" v orálním a lesbickém sexu

Poloha vsedě nad ústy muže nebo ženy ("facesitting") - poloha pro orální milování

Hlavní téma: "Polohy pro orální sex nebo orální milování".
Pokračování článku "Sexuální polohy pro lesbický orální sex".

Pro orální stimulaci ženy využívají jak heterosexuální páry, tak také lesbické páry, stejné sexuální polohy. Proto je popis polohy a používané techniky přizpůsoben pro obě varianty orálního sexu.


 

"Facesitting", je také známý jako "queening", neboli sezení na tváři. Jedná se o sexuální praktiku při je jeden z partnerů nad ústy druhého partnera a přijímá orálně genitální - cunnilingus (uspokojování ženy) nebo orálně anální - anilingus (rimming) (uspokojování anální oblasti) stimulaci rty a jazykem.

Jak techniku realizují heterosaxuální páry?

Vzhledem k tomu, že tato technika je oblíbená jak u heterosexuálních, tak také u lesbických párů, představím ji v "provedení" pro heterosexuální pár a na závěr se zastavím u rozdílů, které vnímají lesbické ženy.

Jedná se o polohu při které si žena pomalu klekne nad tvář ležícího muže a zaboří svůj klín do jeho úst. Tato poloha je pro mnoho mužů silně vzrušující. Žena může rozkročmo stát nebo klečet nad hlavou ležícího muže a poskytovat mu nevšední pohledy na rozevřený klín nad jeho hlavou. Než si pomalu klekne nad jeho tvář, může této nezvyklé pozice využít a předvést mu lehké svůdné laskání klína. Když si pak pomalu klekne rozevřená nad jeho tváři a jemně se mu svým klínem posadí na jeho obličej, má muž možná splněn jeden ze svých erotických snů.

Při táto poloze může žena sama regulovat intenzitu tlaku a doteků. Pozor na okamžiky vyvrcholení, kdy žena ztrácí kontrolu nad svým tělem. Může při tom zlehka přidusit svého partnera. Také je potřeba dát zvýšený pozor na tlak na zuby, aby nedošlo k poranění rtů muže nebo pohlaví ženy. Při této poloze má muž spíše pasivní roli a žena musí kontrolovat intenzitu nasednutí a přitlačení pohlaví na mužova ústa.

Podle toho, jak si žena na mužovu tvář sedne ovlivní i možnosti stimulace pohlaví, hráze, případně i anální oblasti. Pokud si na muže sedne tak, že jejich těla jsou ve stejném směru, dovolí mu více se soustředit na klitoris a hluboké pronikání jazyka do pochvy. V této poloze však nevidí jeho vzrušení, zato si může pohodlně trupem lehnout například na polštář nebo pokud se milují na zemi, může se pohodlně opřít o postel či křeslo.

Pokud si žena na muže sedne zády k jeho hlavě, nabízí mu větší volbu laskání. Tato varianta je taková poloviční poloha 69 při které muži "nabízí" kromě orální stimulace klitorisu, stydkých pysků a poševního vchodu i snadno přístupnou hráz, případně konečník. Z této varianty (poloviční poloha 69) snadno přejde do polohy 69, kdy i ona bude orálně stimulovat muže. Mnoho párů tuto poloviční variantu využívají na úvodu polohy 69 pro intenzivní vzrušení ženy. Některé ženy chtějí vidět, jak je muž vzrušený, případně ho chtějí vzrušovat rukou, proto volí právě tuto variantu nasednutí.

Jsou ženy, které při orálním sexu potřebují vyvinout tlak na klitoris nebo na jeho vnitřní vrstvy skryté pod tukem Venušina pahorku. Ty se pak po dohodě s mužem mohou klitorisem "opřít" o jeho bradu a takto vystupňovat (v kombinaci se orální stimulací pochvy a hráze) své vzrušení z orálního sexu.

Pokud žena vnímá, že její nohy potřebují změnu, stačí, když jednu nohu pokrčí a váhu těla přenese na druhé klečící koleno. Takovouto změnu často uvítá i muž, zvláště v případech, kdy mu "dochází dech"...

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Proniknutí - jazyk může proniknout hodně hluboko, je možné regulovat změnu hloubky průniku.
  • Klitoris - velmi silně a v kombinaci s tlakem.
  • G bod – prsty a ni pomůckou ne, možná někdy mírně a jen obtížně jazykem.
  • Emoční prvek- uspokojení pro ženu může být velmi silné. Pozor na nebezpečí zranění o zuby partnera při laskání a hlavně v okamžiku orgasmu ženy. Žena si v této poloze naplno podmaňuje muže, nechává ho v podřízené roli a ještě kontroluje stimulaci tím, jak na něj nasedává a odsedává.

Jak se líbí mužům?
Pro mnohé muže je tato poloha nesmírně vzrušující. Umožňuje hluboké proniknutí jazyka a intenzivní laskání vnořeným jazykem uvnitř pochvy i tlakovou masáž poštěváčku. Muž velmi intenzivně vnímá orgasmické stahy dělohy v případě, že v tomto okamžiku má jazyk vložen do ženiny pochvy. Intenzivní a velmi vzrušující může být pro muže okamžik ženské ejakulace, kdy ženiny tekutiny přijímá otevřenými ústy.

V poloze, kdy muž leží na zádech a žena mu "sedí" na obličeji, má velmi malý prostor pro pohyb hlavou. Dominantní je především žena a to všichni muži nemusí zvládat. Proto se najdou muži, kteří svou partnerku raději orálně uspokojí v jiné poloze, ve které mají větší volnost pohybů. Často je pro muže důvod pro vyhýbání se této, jinak nesmírně atraktivní poloze, ryze praktický. Může se totiž velmi snadno stát, že žena ve víru vášně muže tak trochu přisedne a přidusí. Zvláště partnerky tak trochu rozvinutější a prostorově výraznější jsou pro muže v této poloze nebezpečím. Pokleslé bříško muži poměrně přesně přitlačí nos a dýchat ústy ne kterých žena sedí také moc nejde... Rozvášněná sedící žena nepokládá přidušené zvuky od muže za nic jiného, než souhlas s tím, aby se přitlačila ještě více... Po takovéto zkušenosti získá řada mužů nepříjemný pocit a obavu, že se to může opakovat. Potom muž nemá problém ženu k orgasmu dovést, ale takovýto orgasmus přežít... a neudusit se.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když chce prožít intenzivní klitoridální orgasmus v pochvou vyplněnou mužovým jazykem. Pocity při této poloze ženy uvádějí jako velmi intenzivní a orgasmus jako plný, nejen povrchový na poštěváčku.

Jak techniku a polohu vnímají lesbické ženy?

Vnímání této techniky a její polohy je u lesbických žen spíše zaměřené na prožitek. Mnohem méně "facesitting" považují jako něco, co by jedna nebo druhá z žen mohla vnímat jako dominanci, nebo dokonce ponižování. Je to pro ně především velice intimní technika a poloha pro orální sex, ve které obě partnerky nachází potěšení a vzrušení, radost z dávání a přijímání. Velkou výhodou je pro lesbické ženy to, že se v poloze "facesitting" mohou prostřídat. Pak si vzájemně poskytují stejné a stejně příjemné pocity z orální stimulace pohlaví. Potom se už vůbec nedá uvažovat o roli nadřazené a podřízené, jak by to mohlo někdy vyznívat při orálním sexu heterosexuálních párů. Také mnohem méně často při ní používají jakékoli sexuální pomůcky, zvláště pak ty, které se používají při BDSM praktikách spojených se sezením na tváři.

Jak je to u BDSM praktik?

Využívání této polohy je běžnou součástí BDSM, která zahrnuje dominanci a podřízenost. Nemusí to však vždy být hlavním důvodem pro používání této techniky a polohy vsedě nad ústy partnera. V rámci BDSM může být "Facesitting" obzvláště intenzivní formou erotického ponížení, které může z hlediska sexuálního zaměření vyhovovat oběma partnerům. Více v článku "Facesitting a BDSM praktiky".

 

Články s podobnou tematikou

Litaratura a zdroje

(AK)(Z)(L)