Jste zde

Orgasmus při stimulaci prsou a bradavek

Orgasmus při stimulaci prsou a bradavek

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Ženská prsa", "Ženská prsa a jejich vzrušení při stimulaci".

Mnoho lidí považuje ženská prsa a jejich bradavky za druhou nejvíce erotogenní oblast ženského těla. Jako erotický symbol jsou ženská prsa na prvním místě v období, kdy muž po ženě touží a zamilovaně si ji prohlíží nebo je s ní ve svých představách. Později muži ženská prsa obdivují, ale velká část z nich se už více zaměřuje na ženské pohlaví. Lidově se pak muži dělí na "dolňáky", "horňáky" a "obojetné".

Ženská prsa jsou poměrně hodně inervovaná a tak je jejich stimulace velmi příjemně vnímána jako silný erotický podnět. Nejvíce nervových zakončení se nachází v oblasti dvorce a bradavky stimulace bradavek a proto je tato část prsu při dráždění vnímána nejintenzivněji. Stimulace dvorců a bradavky se dá připodobnit ke stimulaci klitorisu, ale odezva je mnohem méně intenzivní. Laskání této části prsou vytváří podobné reakce jako stimulace klitorisu, která aktivuje v mozku tu oblast, která je zodpovědná za emoce a vnímání vzrušení. Když je vzrušení velmi vysoké, mozek do těla začne uvolňovat hormon oxytocin, kterému se někdy říká "hormon štěstí".

K podobnému uvolňování hormonů dochází i při líbání, kdy se dostavuje podobný pocit hlubokého štěstí a vzrušení. Svou pozitivní roli má hormon oxytocin už při navazování známostí (kdy se ještě o nějaké stimulaci prsou jen sní....) a následně se podílí i na upevňování pocitu zamilovanosti a vzájemných partnerských vztahů. Zvláště u dlouhodobých partnerských vztahů a ve vztazích mezi kojící matkou a dítětem, vytváří přirozené pouto sounáležitosti. Projevy tohoto hormonu, společně s dalšími projevy vzrušení, pak muž i žena vnímají jako příjemný pocit nastupujícího orgasmu.

Jaká je šance prožít orgasmus při stimulaci prsou?

Orgasmus při dráždění prsních bradavek a prsou zažívá jen velmi málo žen. Některé ženy jsou schopné takovéto vyvrcholení prožít, ale jen občas a většinou naprosto neočekávaně. Pocity opravdu vysokého vzrušení, při laskání prsou a především jejich dvorců a bradavek, mohou některé ženy prožívat třeba jen po krátké období jejich života. O to více je překvapí, že něčeho takového jsou schopné.

Tento druh orgasmu v průběhu života zažije jen velmi malá skupina žen. Možná to ani není "klasický" orgasmus, ale jen vlny mimořádně silného vzrušení, které je navozeno právě stimulací prsou, jejich dvorců a bradavek. Současná stimulace obou prsou šanci na vysoké vzrušení ženy mnohonásobně zvyšuje. To se pak následně projeví i přirozeným zvlhnutím jejího pohlaví.

Vzrušení může být opravdu vysoké a pro ženu je to úžasný pocit i tehdy, když není zakončeno vyvrcholením. Takovýto prožitek se nedá "naplánovat", ale může Vás, třeba jen na krátkou dobu, obohatit... Většinou je však k dosažení tak vysokého vzrušení, které by vedlo k vyvrcholení, potřeba i dalších podnětů na jiných částech těla, navozených například současnou stimulací klitorisu a prsou. Tyto techniky jsou popsány v článku "Cunnilingus - současná orální stimulace a hlazení prsou".

Jen opravdu výjimečně mohou některé ženy dosáhnout orgasmu jen samotným laskáním prsou během milostné předehry nebo v průběhu pohlavního styku. Při orgasmu, který žena prožije při stimulací prsou, jsou dominantní pocity vzrušení spojeny hlavně s prsy. Orgasmus se však samozřejmě projeví i kontrakcemi v oblasti jejího pohlaví.

Dosažení tak vysokého vzrušení však zcela jistě bylo podpořené také předcházející podněty, doteky a laskáním i na jiných částech těla.

Opravdu vysoké vzrušení při stimulaci prsou někdy zažijí ženy při masturbaci. Ženy masturbaci většinou znají podstatně déle než prožitky při milování s mužem. Masturbace je cesta k sexuálnímu uvolnění a ke zklidnění a ženy (i muže) a přistupují k ní tehdy, když takové uvolnění potřebují. Masturbace je něco, co si lidé mohou kultivovat sami, podle svých představ a potřeb. Přitom hledají cesty k dosažení co nejsilnějších prožitků a vzrušení. Většina žen odosáhne orgasmu právě sama se sebou, tedy při masturbaci. Přitom se naučí nejen techniky stimulace, ale také způsoby jak své vzrušené navyšovat a rozvíjet. Proto může být masturbace také cestou jak si vyzkoušet, zda pomocí stimulace prsou (především jejich bradavek a dvorců) dokážete své vzrušení vystupňovat tak vysoko, až prožijete orgasmus. Základním zdrojem vzrušení při stimulací jsou pak prsa a doplňkovou stimulací se většinou přirozeně stává vulva a samozřejmě klitoris.

Některé ženy pak nalezením vhodného způsobu dráždění prsou za doplňkové stimulace pohlaví mohou prožít orgasmus. Jen je potřeba si spravedlivě přiznat, který zdroj podnětů byl hlavní a který doplňkový. Ale myslím si, že když se to podaří, takto to žádná žena nebude moc zkoumat.

Stimulace prsou a bradavek může vést i k orgasmu

Přestože orgasmus vázaný jen na stimulaci prsou bude spíše výjimkou, každá žena ocení, když se jí muž bude  v těchto partiích věnovat po delší dobu. Masáž nebo hlazení prsou je pro naprostou většinu žen velmi příjemné. Orgasmus při masáži prsou může žena nejpravděpodobněji zažít při stimulaci prsou v rámci milostné předehry před milováním. Jednak je vzrušená už představou toho, co bude následovat a pak je také i na vyvrcholení víceméně připravená. Vzrušení se nebrání a proto může velmi rychle dosáhnout vysoké hladiny.

Při milostné předehře je pozornost dávajícího partnera zaměřena na zvyšování sexuálního vzrušení ženy. Kromě rukou zapojuje do laskání a stimulací i ústa a hladí a laská nejen prsa, ale i další části jejího těla. Velmi intenzivní pocity žena může prožít při "erotickém kojení". Při cílené, dostatečně dlouhé, intenzivní stimulaci a laskání prsou pak některé ženy mohou prožít orgasmus. Dochází k tomu víceméně náhodně. Ženy, které tak vysoké vzrušení prožijí jsou překvapeny samy sebou. Nikdy předtím je laskání prsou tak silně nemuselo vzrušit! Je to pro ně samotné tak silný a nový zážitek, že vůbec nechápou, jak se to podařilo. Ptát se muže co dělal jinak bývá zbytečné. Dělal to samé jako jindy, jen okamžitá konstelace hvězd mu byla nakloněna... prostě neví, co děla jinak... Pokud si orgasmus na základě stimulace prsou stanovíte jako cíl vašeho snažení, je málo pravděpodobné, že se vám to podaří...

Pokud se rozhodnete experimentovat touto cestou, pak ke stimulaci a vzrušování prsou je potřeba masáže a laskání prsou minimálně po dobu 30-ti minut a déle. Ale klidně se o to pokuste. Masírovaná žena určitě maximálně ocení vaši snahu a to i v případě, že její vzrušení touto cestou vrcholu nedojde.

Masáž prsou vede i ke zklidnění a uvolnění

Některé, zvláště citlivé ženy, mohou prožít orgasmus při stimulaci prsou při masáži. Zase to nespíš nebude jen zásluha maséra nebo masérky, ale celkového stupně sexuálního napětí, které žena při masáži prožívá. Rozhodně to nebývá "následek" sportovních masáží, ale spíše se pocit tak vysokého vzrušení dostaví při technikách relaxačních a olejových masáží.

U masáže vedené jako meditační, k takovému vzrušení dochází opravdu naprosto výjimečné. Pokud chcete experimentovat, pak zaměřovat se na dosažení orgasmu zrovna cestou meditačních masáží, nemá moc velkou naději na úspěch. Tantrická nebo meditační masáž vede především ke zklidnění, prožívání pocitů, uvolnění napětí, rozproudění lymfy a vstupu do meditace na rozhraní stavu změněného vědomí. Jejím hlavním cílem není navození vzrušení.

Tantrická meditační masáž prsou může být pojata jako součást milostné předehry po které bude následovat milování. Z pohledu tantry je to však zcela samostatná masáž, která dokáže oběma partnerům poskytnout pocity štěstí, lásky, pochopení, sdílené blízkosti a sounáležitosti.

Některým ženám je dotek na prsou nepříjemný

Opakem žen, které laskání prsou vzrušuje jsou ženy, kterým je stimulace prsou nepříjemná. Dokonce se laskání prsou cíleně vyhýbají. Může to být proto, že muži se na laskání prsou nejvíce zaměřují v období milostné předehry, kdy žena ještě není vzrušená. Právě to může být problémem žen, kterým je hlazení a laskání prsou nepříjemné. Přitom ta samá žena může ve chvílích kdy je vzrušená naopak zaznamenat, že jakýkoli dotek na prsou a bradavkách její vysoké vzrušení ještě více podporuje!!! Jde především o to, že příjemné pocity tato žena dokáže vnímat až při vysokém vzrušení nebo až těsně před vyvrcholením.

Muž tento "správný okamžik" může poznat podle toho, že její bradavky a dvorce ztmavnou, ztuhnou a většinou se i zvětší... Může se pak stát, že vrcholu vzrušení žena dosáhne právě díky stimulaci bradavek, dvorců a prsou, ale musí k ní dojít až těsně před vyvrcholením. Je to pak ten poslední impuls, která potřebuje pro dosažení orgasmu... Přitom je to stále ta samá žena, která hlazení a laskání prsou jindy přímo nenávidí...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)