-A A +A

Jste zde

Ženská prsa a sexuální vzrušení

Ženská prsa a sexuální vzrušení

Volné pokračování článku "Ženská prsa", "Ženská prsa a jejich vzrušení při stimulaci".

Tento článek rozšiřuje informace o tom, jak na sexuální vzrušení reagují ženská prsa. Žádná žena nemá stejná prsa jak jiná. Možná mohou být podobná, ale to je jen zdánlivá iluze. Je dobré mít představu o tom, jak na sexuální vzrušení reagují ženy například s odlišnou velikostí ňader. Ale velikost není to jediné, co intenzitu sexuálního vzrušení ženy ovlivňuje.

Malá ňadra
Malá ňadra bývají mnohem vzrušivější a citlivější než ňadra velká. Velká ňadra mohou mít velké ale i malé bradavky. Velikost ňader nemá žádnou souvislost s velikostí bradavek.

Velká ňadra
Podle výzkumů jsou velká prsa asi o 1/4 méně citlivá než prsa malá. Všechna prsa mají stejný počet nervových zakončení, které přenášejí stimulaci a tím i vzruchy. Na ploše malých ňader je jich tedy více jak na stejné ploše velkých ňader. Dále to má souvislost s tím, že nerv, který přenáší vzruch od bradavky na velkém prsu je více napjatý. Takže velká prsa potřebují větší a intenzivnější stimulaci. Velká prsa je lépe brát při laskání do dlaní a tlačit je směrem k tělu a nahoru, pro zlepšení stimulace došlo k odlehčení váhy a tím i uvolnění tahu nervových zakončení. Velká ňadra mohou mít velké ale i malé bradavky. Velikost ňader nemá žádnou souvislost s velikostí bradavek.

Velikost bradavek, nevýrazné bradavky, vpáčené bradavky
Velké bradavky mají více nervových zakončení a proto většinou bývají i citlivější. Jejich stimulaci je vhodné provádět teprve až je partnerka dostatečně vzrušená. U malých nebo nevýrazných bradavek je potřeba najít to správné místo pro stimulaci, kterým většinou bývají dvorce, nikoliv samotná bradavka uprostřed. Nejcitlivější bývá horní část dvorce.

S věkem se ženská ňadra mění

Postupem věku se ženská ňadra mění. Je naprosto přirozené, že jejich pokožka postupně ztrácí svou pevnost a pružnost. Se ztrátou pevnosti a pružnosti pokožky se mění i vzhled a tvar prsou. Větší prsa obtížně odolávají gravitaci, což se negativně projeví na jejich tvaru a plnosti. Do vzhledu ňader se vedle stáří promítá také těhotenství a mateřství.

Povislá ňadra
Co se týká vzrušivosti, bývají povislá ňadra méně citlivá. Napětí nervu je zvětšené i díky stlačení způsobeným váhou prsou. Proto je stimulaci povislých prsou vhodnější provádět v poloze, když žena leží na zádech a váha prsou je rozložená a nervová zakončení uvolněná.

Ňadra kojící matky
Díky přirozeným změnám, zvětšení, prokrvení a laktaci jsou kojící ňadra připravena na kojení a mají velmi citlivé bradavky. Při stimulaci se často spustí mléko a tak pokud se nechcete nechat kojit, je lepší se jim úplně vyhnout. Prsa jsou plná, nalitá mlékem a těžká, proto je při laskání uchopte do dlaní a lehce je nadzvedávejte a laskejte především okolí prsu. Ženy v tomto období ocení především jemné hlazení a něžnou péči.

Po plastické operaci zvětšovaná nebo modelovaná ňadra
Bohužel stále více žen podléhá této módě a prsa si nechávají "ušít na míru". Pokud operace proběhla bez komplikací a pod vedením zkušených chirurgů, pak se jejich citlivost většinou nemění. Budete však mít jiné hmatové dojmy a mnohdy budete mít pocit, že ňadra jsou nějak napjatá, případně zaznamenáte hrany implantátů. Jiný také bude jejich pohyb při hlazení a stimulaci. Prostě to bude trochu jiné, než u prsou přírodních. Pro ženu bude velice příjemné pokud budete provádět jemnější stimulaci a více než ruce používat rty a jazyk. Nejlepší je líbat a jazykem stimulovat celá ňadra a teprve potom se pomalu přibližovat k bradavce.

 

Na zamyšlení

Mnozí muži tvrdí, že čím má žena větší prsa, tím méně má rozumu.
Opak je však pravdou, čím větší prsa žena má, tím méně rozumu má muž!

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)((L)