Jste zde

Ženská prsa a jejich vzrušení při stimulaci

Ženská prsa a jejich vzrušení při stimulaci

Volné pokračování článků "Ženská prsa", "Ženská prsa a sexuální vzrušení".

Ženská prsa (hezčí je ňadra) jsou nejen důležitou erotogenní zónou, ale také symbolem ženskosti, plodnosti, smyslnosti i erotiky. Pro některé muže jsou nejvýraznějším symbolem ženské krásy i sexuálního vzrušení. Těmto mužům se říká "horňáci" a tvrdí, že žena je dokáže vzrušit už jen pohledem na její ňadra. Prsa však nenechají klidným ani muže, kteří patří mezi "dolňáky". Nakonec zjistíte, že muže prostě vzrušuje žena taková jaká je, jen na prvním místě upřednostňují to, či ono.

Ale musíme být spravedliví. Ženská ňadra nezajímají jen muže. Většina žen totiž pohledu na ženská ňadra také neodolá. Už proto, aby dokázala odhadnout klady a zápory své případné "sokyně". A co teprve lesbické ženy...

Prsa, jako erotogenní zóna, fungují u všech žen

Prsa, jako erotogenní zóna, jsou důležitá nejen pro muže, ale především pro ženu. Díky velké koncentraci nervových zakončení je jejich stimulace pro ženu velmi příjemná a někdy i mimořádně vzrušující. Jsou situace, kdy žena stimulaci svých ňader vnímá intenzivněji než jindy. Některé ženy (není jich moc) dokonce stimulace bradavek na prsou vzruší tak, že při stimulaci prsou a bradavek prožijí orgasmus. To však rozhodně není běžné. Podobně velkou skupinou jsou ženy, které se dotekům a dráždění prsou spíše vyhýbají. Jejich prsa jsou přecitlivělá a dokud nejsou celkově dostatečně vzrušené, jejich stimulaci odmítají. Intenzivní vzrušení při stimulace bradavek a jejich dvorců však při milování zažila každá žena.

Citlivost ženských prsou se však mění v závislosti na menstruačním cyklu a při sexu i na stupni vzrušení.

Citlivost prsou se mění i v průběhu života a to zcela nevyzpytatelně. Každá žena by se o svá ňadra měla starat a to nejen kvůli udržení jejich krásy, atraktivnosti, vzrušivosti, ale také kvůli jejich zdravotnímu stavu a v neposlední řadě kvůli celkovému "estetickému dojmu" ženské krásy. Ženská ňadra v průběhu života "patří" nejen jí, ale i jejím dětem a muži se domnívají, že patří i jim...

Na citlivosti prsou se podílí i jejich velikost, tvar i pevnost

Při sexu jsou důležitou erotogenní zónou o které by muži měli něco (hodně) vědět. Například to, že pro některé ženy je například orální stimulace dvorců a bradavek v době kdy není dostatečně vzrušená může být až nepříjemná. Stejná stimulace o chvíli později, když už je žena vzrušená, navodí příjemné pocity a podpoří další vzrušení. Dobré vědět je i to, že stimulace dolní části prsou pod dvorci je pro většinu žen příjemnější a přináší více vzrušujících pocitů, než ta horní, běžněji viditelná... Podobně by měli vědět, že menší prsa jsou na doteky a stimulaci citlivější, než prsa velká. Více těchto informací najdete v článku "Ženská prsa". To malé opakování několika informací o prsou bylo proto, že v další části se popíšeme některé techniky, které by měl znát každý muž, který se chce ženských prsou dotýkat. Už nyní si ale zapamatujte, že laskání prsou ženy vždy začínejte pomalu a jemně!

Stupeň vzrušení ženy se dá rozpoznat i na ženských prsou

První známkou o tom, že je žena vzrušená, bývá "erekce bradavek". Je to podobný efekt, jako když je žena nebo muž v chladu a bradavky ztvrdnou. Při vzrušení ženy je však tato reakce výrazně intenzivnější. U každé ženy je stupeň erekce bradavek při vzrušení jiný. U některých je skoro neznatelný, u jiných bradavky ztvrdnou a zvětší se tak, že to rozhodně nejde přehlédnout.

I v průběhu dalšího pokračujícího vzrušení se erekce, velikost a pevnost bradavek mění. Obecně se při vzrušení ženě prsa zvětší, jejich dvorce se zvětší, zduří a změní barvu.

Projevy vzrušení jsou u každé ženy jiné. U některých žen se vzrušení projeví změnou barvy dvorců tak, že ztmavnou, u jiných zrůžoví a u dalších se na nich objeví pigmentové skvrny. Při vysokém vzrušení dvorce prsou a bradavky naběhnou, často zduří tak, že někdy až několikanásobně vystoupí nahoru z tkáně prsou. Tento jev naznačuje, že je žena vzrušená. Většinou však nevypovídá o tom, jak moc je vzrušená. Často tato změna velikosti bradavek nevydrží až do vyvrcholení a v průběhu milování se mění podle toho jak moc se prsům a jejich stimulaci muž věnuje. Více v článku "Ženská prsa "prozradí" vzrušení ženy".

Změny přichází i po vyvrcholení

Po vyvrcholení se ženské (stejně jako mužské) tělo postupně vrací zpět do "normálu". U žen ňadra pomalu ochabnou do původní velikosti, dvorce se zmenší, erekce bradavek zmizí. Dá se říct, že ňadra se vrátí do podoby ve které byla před milováním... Další stimulace prsou po vyvrcholení (většinou až po několikanásobném), ženě další vzrušení nepřináší. Některým ženám je dokonce další stimulace prsou a především jejich dvorců a bradavek nepříjemná.

To, že by se nic po vyvrcholení nezměnilo však není tak úplně pravda. Vzrušení a změny, které vzrušení vyvolalo mají velmi kladný vliv na zdraví ženských prsou. Hormonální změny, prokrvení, doteky, stimulace, hlazení a masáž prsou, které milování provázely, pomohou z prsou odplavit látky a zplodiny metabolizmu, které v prsou stagnovaly. K jejich odplavení dochází pomocí lymfy, kterou právě stimulace prsou rozproudila. Milování, vzrušení a nakonec i pocity vyvrcholení pomáhají ženě zlepšit zdravotní stav jejich prsou a to přesto, že si to vůbec neuvědomuje.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)