Jste zde

Tantrická orgasmická meditace pro ženy - manuální stimulace

Tantrická orgasmická meditace pro ženy - manuální stimulace

Hlavní téma: "Tantrické meditace a cvičení".
Volné pokračování článku "Tantra" a článku "Základní tantrické sexuální techniky".

Žena je v tantře vždy považována za bohyni. Uspokojení ženy bylo vždy považováno za potvrzení mužství. Některé směry tantrizmu sice za základ považovaly udržení a posílení mužské životní energie, většina tantrických cest však hledala cestu k uspokojení muže cestou uspokojení ženy.

Lidská sexualita má mnoho podob a každý člověk ji realizuje individuálně a nenapodobitelně. Někteří lidé touží po dokonalém prožitku současného orgasmu, jiní lidé preferují postupný orgasmus nebo orgasmickou meditaci zaměřenou na klidné a plné prožití orgasmu partnerky.

Tantrická orgasmická meditace pro ženy

Jedna z klasických tantrických meditací při které muž ženě poskytuje něhu, lásku a sexuální vzrušení, je orgasmická meditace věnované ženě. Při orgasmické meditaci zakončené klitoridálním orgasmem je příjemcem žena a dávajícím muž nebo žena. Tato meditace se provádí v jeden den v jednom páru pouze jednomu přijímajícímu. Vychází se z tantrické představy poskytování rozkoše, kdy žena, která rozkoš zakončenou orgasmem prožila, nemůže sexuální energii, kterou přijala zrušit tím, že ji následně bude dále poskytovat někomu dalšímu. V párových vztazích se takováto meditace provádí tak, že jeden den ji prožije jeden partner a druhý den druhý partner. Z pohledu sexuálních praktik se tedy nejedná o klasický sex, ale opravdu o společnou meditaci zakončenou orgasmem přijímajícího partnera. Jedná se výhradně o párovou meditační techniku při které sexuální vzrušení a rozkoš přijímá pouze jeden partner.

Tuto meditaci můžete použít i v období vzájemného poznávání se při milostné předehře v rámci "Neckingu" nebo "Pettingu". Pokud neohrozíte panenskou blánu, pak patří k technikám, které z "technického pohledu" ženu nepřipraví o "panenství" a muže o "panictví".

Cílem této meditace je je rozšířit smyslové vnímání pocitů, doteků a vzrušení. Rozvíjí pocit sounáležitosti, pocity emočního naplnění vzájemných mezilidských vztahů a uvolňuje sexuální napětí. Učí přijímající ženu prožívat své vlastní tělo skrze doteky jiného člověka. Tento druh meditace je možné považovat i za sexuální léčení, neboť se jedná o techniku vzájemného poznávání partnerů a prožívání vzrušení a odstraňování předsudků a sexuálních bloků. Při technice se žena učí v naprostém klidu a soustředění prožívat pocity a vzrušení poskytované partnerem nebo partnerkou.

Technika vyžaduje vysoké soustředění dávajícího i přijímajícího partnera. 

Meditace se v tantrické praxi provádí na volném těle bez oblečení. Nic však nebrání tomu, aby přijímající partnerka byla zahalena do tradičního tantrického oděvu lunghi a dávající partner byl také opásán lunghi. Tato meditace tedy nevyžaduje úplnou nahotu ani u ženy a ni u muže. Nejde totiž o vytvoření erotické atmosféry, nebo o tantrickou celotělovou masáž. Jedná se opravdu o meditaci při které bude vzrušení a případně i orgasmus prožívat pouze přijímající partnerka.

Podobně jako u jiných tantrických meditací a aktivit je vhodné vytvořit pro tuto příležitost příjemné prostředí s vůněmi éterických olejů, vonných svíček a meditační hudby. Meditace se provádí většinou za tlumeného osvětlení pomocí pomocí mihotajícího se světla plamínků svíček. Provádí se se v poloze, kdy přijímající žena leží a dávající muž nebo žena vedle ní sedí. K tomu je zapotřebí vytvořit dostatečně širokou plochu na zemi pokrytou měkkou podložkou, případně dekami. Teplota v místnosti by měla být příjemná a raději vyšší, neboť při klasické tantrické meditaci mohou být oba partneři bez oblečení, případně jen lehce přioděni. Pro pohodlné podložení hlavy ženy si připravte větší polštář, na podložení nohou jsou vhodné středně velké polštáře, případně podkladové válečky ať už vyrobené z měkkého materiálu nebo plněné pohankovými slupkami. Polštářky plněné pohankovými slupkami jsou praktičtější, neboť se lépe přizpůsobí pokrčeným nohám ženy. Pro dávajícího partnera je potřeba připravit pohodlný polštář nebo spíše pohodlný sedák na kterém bude moci delší dobu pohodlně sedět. Pro udržení tepla je vhodné mít připravenu deku na přikrytí ženy. Vzhledem k tomu, že tato technika nepředpokládá žádnou klasickou milostnou předehru, není většinou v jejím počátku žena vzrušená a tedy není ani výrazněji zvlhnutá. Proto je nutné nachystat kvalitní nealergenní lubrikační krém, nejlépe z přírodních materiálů. V případě použití lubrikantů na vodní bázi si navíc připravte mističku s teplou vodou pro udržení třecích vlastností lubrikantu při vysychání.

Pokud budeme mít vše připravené, pak můžeme zažít meditaci. Žena si lehne na podložku, podloží si hlavu polštářem a muž se pohodlně usadí na svůj sedák vedle jejích nohou ze strany pravé nohy. Muž natáhne pravou nohu ve směru ženiných nohou a levou nohou ženu překročí a opře ji zleva o podlahu vedle jejího těla. Žena levou nohu pokrčí v kolenou a podloží ji pod kolenem polštářkem. Pravou nohu položí přes partnerovo pravé stehno. Nohy pohodlně roznoží, aby partner měl volný přístup k jejímu tělu. Pro udržení tělesné teploty a tím pro vytvoření příjemné atmosféry je vhodné ženu přikrýt dekou od pasu až po ramena. Stejně tak je vhodné zahřát ženiny nohy přikrytím menšími dekami nebo vlněnými šátky. Volná zůstane jen vnitřní strana ženiných stehen a pohlaví.

Oba partneři si musí najít pohodlnou pozici ve které vydrží bez napětí meditaci, jejíž délka se bude pohybovat okolo půl hodiny.

Každá tantrická meditace je prováděna ve velké úctě k ženě a vyžaduje plné soustředění a pozornost na straně dávajícího a plné odevzdání a důvěru se na straně přijímajícího. Stejně tak je to i v případě orgasmické meditace. Dávající partner začne meditaci pomalým přiložením pravé ruky na ženinu joni a levé ruky na oblast ženina srdce. Oba zavřou oči a soustředí se na výjimečnost okamžiku. Pak dávající pozdraví přijímající pozdravem "Namasté" a ta mu stejně odpoví.

Dávající partner začne lehce hladit vnitřní stranu ženiných stehen a lehounce navazovat důvěru mezi nimi. Není kam spěchat a tak je možné jemnému a něžnému hlazení věnovat klidně i 5 minut. Žena zhluboka dýchá a prožívá doteky a pocity, které jí hlazení přináší. Dávající svoji pozornost při hlazení postupně přesouvá do oblasti třísel a Venušina pahorku. Zlehounka hladí třísla a přitom se dotýká i vnější strany velkých stydkých pysků. Hlazení na Venušině pahorku může být nejen prsty, ale i celou dlaní.

Postupně se bude dotýkat celé joni a jemně hladit její velké stydké pysky. Než je začne lehounce rozevírat, aby se dostal k malým pyskům a poštěváčku, je vhodné použít trochu lubrikantu. Dotek na sliznice velkých a malých pysků a hlavně na poštěváčku bez dostatečného zvlhnutí by pro ženu mohl být nepříjemný. Může ženu začít lehounce vzrušovat i mnutím stydkých pysků mezi palcem a prsty. Po malých stydkých pyscích je vhodnější jen lehounce klouzat ukazováčkem. I když již žena bude pravděpodobně přirozeně vzrušená, nešetřete na lubrikantu. Nezapomínejte na to, že lubrikanty na vodní bázi poměrně rychle vysychají a ztrácí svoje vynikající lubrikační kvality. Pak pomůže i malé množství vlažné vody připravené v mističce nebo skleničce. I malá kapka vody dokáže lubrikační vlastnosti zasychajícího lubrikantu na bázi vody obnovit.

Teprve až bude žena dostatečně vzrušená, můžete přejít k dotekům na klitorisu. Používá se pomalý dotek ukazováčku nejprve pouze tahem přes malé stydké pysky až ke kapuci poštěváčku a zpět mezi malé stydké pysky. Nespěchejte a pohyby několikrát pomalu opakujte.Oba partneři se musí soustředit na pocity, které oba prožívají. Žena se stále věnuje hlubokému pomalému dýchání a přijímá doteky a prožívá příjemné pocity. Její vzrušení bude pomalu narůstat. Žena se nemusí stydět vyjádřit své pocity pomocí citoslovců. Partner tak bude mít lepší představu o tom, co žena prožívá. Tato nonverbální komunikace by měla být přirozená a neměla by být v žádném případě imitována jen proto, že se "očekává". Prožívání doteků a bezprostřední reakce na ně je přirozená forma vyjádření bezprostředních pocitů.

Meditace dává oběma partnerům prostor a čas pro prožívání pocitů. To není zase tak běžné a má to velmi kladný dopad na schopnosti obou uvědomovat si pocity, vstupovat do nich a prožívat je celým tělem a srdcem. Není to tak snadné a je potřeba se této schopnosti učit. Všichni ji máme ale ne každý si ji dovolí do těchto prožitků opravdu bezprostředně a naplno vstoupit. Touto cestou se dá rozvíjet prožívání emocí, empatie ale i důvěra a rozšířené vědomí.

Po odeznění orgasmu si oba dopřejte chvíli klidu a pokud bude žena žena chtít pokračovat, pak je možné stejnou formou hlazení klitorisu ukazováčkem pokračovat v další stimulaci a prožívání dalších orgasmických vrcholů.

Občas se stane, že žena se dostane do takového stavu, že naprosto přirozeně prožívá mnohonásobné orgasmy a přitom stále touží po další rozkoši. Dostala se do stavu, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše" a v tomto stavu může prožít i desítky plnohodnotných orgasmů. Je jako v transu a její vzrušení neopadá, naopak se stupňuje. Stačí jen několik doteků a prožije další vyvrcholení, ale po něm toužebně očekává další a další. Dávající partner by si takovéhoto okamžiku měl vážit a snažit se ženě poskytnout co nejvíce prožitků. Pro dávajícího partnera to však vůbec není snadné a proto je potřeba, aby od počátku meditace byl pohodlně a uvolněně usazen, aby zvládl i meditaci, kdy žena může prožívat i hodinu po sobě následujících orgasmů. Není to tak časté, ale stává se to.

Pokud se orgasmu ženě dosáhnout nedaří, rozhodně se nesnažte jí ho navodit "za každou cenu". Takovýto "vydřený" orgasmus by nebyl plnohodnotný a vůbec by nenaplnil cíle meditace. Žena se bude cítit i bez orgasmu výjimečně spokojená a naplněná!!! Orgasmus tedy opravdu nemusí být "povinným" zakončením meditace!

Po meditaci si oba partneři sdílejí své zkušenosti a pocity.

 

Bezpečný sex

Při tantrické orgasmické meditaci nedochází k žádné výměně tělesných tekutin a kontakt s pohlavím ženy je výhradně rukou. Z hlediska rizika nežádoucího otěhotnění se jedná o techniku naprosto bezpečnou. Z pohledu ochrany proti sexuálně přenosným nemocem je technika bezpečná v případě, že dávající partner bude používat jemné latexové rukavice a zabrání tak prakticky jakémukoli kontaktu své ruky s pohlavím ženy a jejími tělesnými tekutinami.

 

Články s podobnou tematikou

Reference

(AK)(Z)(L)