Jste zde

Povislá ňadra - estetický problém mnoha žen

Povislá ňadra - estetický problém mnoha žen

Volné pokračování článků "Ženská prsa" a "Jak pečovat o ženská prsa".

Obecně se za "problémové" prsy považují "malá prsa" nebo naopak "velká prsa". Mnohem více žen však trápí "povislá prsa". Značná část žen tento tvar prsou považuje za projev stárnutí, za problém, který v očích muže snižuje jejich atraktivitu a který pak stojí za mnoha sexuálními problémy, které vztahy provází. Ve skutečnosti je tento "problém" problémem sníženého sebevědomí žen i toho, že problémy ve vztahu vztahují především k sobě.

Je pravdou, že "povislé poprsí" skutečně trápí velkou část žen různého věku. Klidně by se dalo dokázat, že není věková skupina žen, ve které by se nenašly ženy jejich poprsí není "předpisové", odpovídající dnešním symbolům ženské krásy a dokonalosti.

Prsa jsou součástí ženského těla a také jedním ze zásadních, viditelných ukazatelů, které ženskou postavu charakterizují. Důvodů, proč se tvar ženských prsou v průběhu života ženy mění je mnoho. Většinou se nedá jednoznačně určit příčina, proč se tvar prsou změnit. Také tato změna nebývá viditelná ze dne na den a mnoho žen tvar prsou, který se může jevit jako "povislý", má daný do vínku dědičně a jejich prsa tak vypadají od začátku vývoje.

Změny tvaru ženských prsou každá žena pozoruje nejen při dlouhodobém porovnávání. Rozpozná je i v průběhu měsíčního cyklu, při fyzické zátěži nebo při sexuálním vzrušení. Z dlouhodobého pohledu pak za změnami tvaru a pevnosti prsou stojí to, že s narůstajícím věkem svaly na hrudníku ztrácejí svou pružnost a psa mají pomalu, ale jistě, tendenci klesat.

Mezi nejčastější příčiny změny tvaru ženských prsou patří:

 • gravitace, která prsa prostě směřuje k zemi...
 • mateřství a sním spojené kojení
 • nesprávná životospráva
 • nadváha
 • nevhodná dieta a s ní spojená rychlá ztráta svalové a tukové hmoty
 • menopauza a s ní spojené hormonální změny které ji provází
 • věk a příznaky stárnutí
 • dynamické sporty spojené s nevhodným podepřením (zajištěním pohybu) prsou
 • nevhodná podprsenka mpři každodenním nošení
 • nenošení podprsnky...
 • a mnoho dalších vlivů, které na každou ženu působí jinak...
 • ...

Změnu tvaru psou často provází strie

Velikost prsou je hodně závislá i na celkové tělesné dispozici. Při zvětšování váhy se zvětšují i prsa, při hubnutí se zmenšují. Redukce váhy se tak promítá do velikosti prsou. Pro prsa tyto změny znamenají zátěž na tvar a na kůži. Pokud je úbytek i příjmem váhy příliš rychlý, kůže na to nestačí reagovat a vznikají nepěkné jizvičky, kterým se říká strie. Nutná je především okamžitá změna životosprávy, změna jídelníčku a jeho obohacení o ovoce, zeleninu a ryby. Vhodná je každodenní automasáž za pomoci kvalitního mastného krému. Riziko vzniku jizviček se sníží, ve hře je však ještě dědičnost a další vlivy a tak se tomuto efektu někdy nemusí podařit zcela zabránit.

Prsům je prostě potřeba věnovat dostatek pozornosti. Jedině tak se dá zabránit defektům kůže, nebo je alespoň co nejvíce oddálit. Proto je dále vhodné pokožku pravidelně ošetřovat speciálními krémy nebo olejíčky, které pomáhají jako prevence před vznikem strií. Existují i speciální krémy určení přímo na strie. Jednou za čas je vhodné zajít na profesionální masáž prsou ke kosmetičce nebo přímo na masáž prsou k masérovi (mužská ruka je lepší ...). Nebo svá prsa svěřte do láskyplné péče manžela nebo partnera, který tu důvěru jistě ocení. Nezapomínejte také na vhodnou podprsenku, která může hodně pomoci!!! Více informací naleznete v článku "Jak pečovat o ženská prsa".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)