Jste zde

Zpevnění a zvětšení ženských prsou

Zpevnění a zvětšení ženských prsou

Volné pokračování článků "Ženská prsa" a "Jak pečovat o ženská prsa".

Nejúčinnější a nejjednodušší metodou pro zpevnění a zvětšení prsou je jednoduché cvičení.
Vhodná jsou všechna cvičení, při kterých dochází k posilování zádových svalů, uvolnění krční páteře a zpevnění svalů celého těla, zejména prsních svalů. Existuje mnoho cviků, které pomáhají zpevnit prsa. Jedná se především o sporty při kterých přirozeně zapojíte prsní svaly. Prsní svaly nejsou prsa! Jsou o svaly uložené pod tukovou částí prsou. Zpevněním těchto svalů ovšem dochází i ke zpevnění a tvarování celých prsou. Každá žena tato cvičení může procvičovat doma nebo v kolektivu žen na aerobiku nebo podobných pravidelných sportovních aktivitách, například v posilovně. Mezi sporty při kterých se prsní svaly zapojí patří například atletika, gymnastika, šplh na laně, horolezectví, plavání, veslování, běžky, jóga a další. Nejlépe se ale cvičí ve volné přírodě.

Vhodná jsou i cvičení s činkami nebo na posilovacích strojích. V těchto případech je lepší si nechat poradit od trenéra, který v každé posilovně určitě bude. Pro udržení celkové postavy pomáhá i pravidelní běhání. Nic se však nemá přehánět. Pro každé cvičení je důležité mí vhodnou sportovní podprsenku, která má trochu jiné vlastnosti, než ta normální. Lépe odvádí teplo i pot. pro ženy s velkým poprsím je správná sportovní podprsenka nezbytností. Kromě podpory prsou a přenesení části jejich váhy na záda zabrání poškození prsní tkáně a přetížení zad. Nezapomínejte při sportu na pitný režim. Dehydratované tělo více strádá, stárne a to se pak negativně projevuje i na stavu prsou.

Cvičení doma

Pokud na cvičení v posilovně nemáte čas, zacvičte si každý den v pohodlí domova. Na posílení prsních svalů stačí jen pár cviků. Většinou se jedná o silová cvičení ze strečinku. Cvičení věnujte denně 10 minut, nesmíte ale švindlovat!

Strečink

Mezi nejjednodušší domácí cvičení na posílení prsních svalů patří stlačování dlaní proti sobě. Dlaně spojte před hrudníkem, lokty držte ve vodorovné poloze, chvíli tlačte co největší silou po dobu 5-ti sekund, pak povolte a uvolněte se. Tento cvik opakujte pětkrát za sebou, pak si chvíli odpočiňte, protřepejte ruce a opakujte dalších pět sérií. Když to budete dělat dobře, budou vás lehce bolet prsní svaly. Pozor nepřežeňte to. Postupně v dalších dnech sílu tlaku zvyšujte.

Cvičení kliků

 • Cvičení kliků ve stoje
  Další variantou strečinku je cvičení kliků ve stoje, čelem ke stěně. Opřete se zeširoka dlaněmi o stěnu a pomalu tlačte směrem od sebe. Jsou to takové jednodušší a snadnější kliky ve stoje. Toto je ideální cvičení pro začátečníky, než přejdete ke klikům na zemi.
   
 • Cvičení kliků na zemi
  Cvičení kliků na zemi je náročnější a je potřeba ho provádět teprve tehdy, až zvládnete cvičení kliků ve stoje. I v tomto případě se zeširoka opřete dlaněmi o podlahu, propněte natažení tělo a pomalu se zvedejte a spouštějte nahoru a dolů. Začněte s pěti opakováními v jedné sérii. Postupně zvyšujte počet sérií. Nepřehánějte to začněte klidně na dvou sériích a postupně je zvyšujte na pět. Mezi jednotlivými sériemi si minutu až dvě ve stoje odpočiňte. Pokud budete cítit, že takováto dávka kliků je nad vaše možnosti, snižte počet kliků v sérii.
   
 • Kliky pro pokročilé
  Nejúčinnějším domácím cvikem na prsa jsou kliky pro pokročilé. Ruce dejte dále od sebe na větší šířku, než jsou ramena, tím docílíte větší zapojení prsních svalů a nebudete posilovat jen ruce a tricepsy, tělo držte rovně, neprohýbejte se. Postupně jak budete získávat sílu, můžete dávat ruce ještě více od sebe a cvičení bude účinnější. Kliky opakujte pomalu 10x a pokuste se vydržet 5 sérií. Vždy po 10 klicích si dejte minutu odpočinku.

Posilování se švihadlem

Nemáte-li švihadlo, bude stačit i ručník. Chytněte švihadlo, omotejte si konce okolo dlaní a pevně stiskněte. Volná délka by měla zůstat asi 80 cm. Když budete švihadlo držet pevně na obou koncích, natáhněte paže nad hlavu, nebo vodorovně před sebe a táhněte, jako byste chtěli švihadlo roztrhnout. Střídejte tahy před sebou a nad hlavou. Opakujte pětkrát ve třech sériích. Když budete mít po cvičení, párkrát přeskákejte švihadlo pro uvolnění celého těla.

Plavání

Klasickým sportem, který výrazně zpevnění a vytvaruje prsa je plavání ve stylu "prsa". Rozhodně vám však nepomůže, když se plavání budete věnovat o dovolené u rybníka nebo u moře! Chce to pravidelnost a poctivé plavání alespoň hodinu dvakrát týdně. Výsledky se dostaví velmi brzy a to nejen na prsou. Plavání formuje celou postavu a tak je to nejkomplexnější metoda pro zpevnění a formování celého těla. Právě pro ženy s velkými prsy je plavání ideálním sportem. Zpevňuje záda ulevuje od bolesti. Obecně je plavání nejvhodnější sport, neboť nadnáší celé tělo a umožňuje snadněji zapojit svaly, které se při chůzi a jiných sportech na posilování moc nepodílí..

Všechna domácí cvičení se samozřejmě dají provádět i venku ve volné přírodě nebo v posilovně.

Léčebný účinek masáže prsou

Masáži prsou je potřeba se věnovat minimálně 10 minut. Nezáleží na to, zda je to formou hry nebo klasické masáže.

Jemné a láskyplné laskání ňader a jejích bradavek napomáhá intenzivnímu vzrušení nejen u ženy. Potom je pravděpodobné, že následné milování bude mnohem intenzivnější a vášnivější. Vyšší vzrušení zvětšuje je předpoklad dosažení orgasmu a především vícenásobných orgasmů. Většina mužů touží po tom, aby žena orgasmu při milování dosáhla. Dlouhá a intenzivní milostní předehra zaměření na ženina prsa tomu výrazně pomáhají.

Léčebné účinky masáže prsou se začnou projevovat až po delší době. Jedna masáž nemůže být a není prevencí proti problémům s prsy. Teprve pravidelná masáž prsou ženě zajistí dlouhodobě příznivé účinky masáže a jejich stimulace a masáž získává léčebný význam.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)