Jste zde

Sexuální potřeba

Sexuální potřeba

Tato část webu vznikla proto, že stále více dotazů do "Poradny sexuologa" žádá o pomoc s řešením problému nedostatku sexu nebo naopak nezvládání sexuálního apetitu partnera nebo partnerky. Na mnohé dotazy se opravdu těžko hledají odpovědi, které by vše vyřešily. Mnohdy týkají soužití lidí, kteří jsou ve svých sexuálních potřebách hodně vzdáleni nebo jejichž sexuální potřeby se zcela míjí. Ale takový je život a je zbytečné něco odsuzovat nebo zatracovat.

Potřeba sexu je pro lidi naprosto nezpochybnitelná. Většina lidí také sexu přikládá velký význam a snaží se najít partnera, který by mu vyhovoval po všech stránkách. Někteří lidé sice partnera nehledají, ale své sexuální potřeby samozřejmě nějak naplňují... Část lidí však sex ve svém životě k jeho plnohodnotnému naplnění nepotřebuje. Jiní své sexuální potřeby úmyslně nenaplňují a cíleně je potlačují. Pak je tady také skupina lidí, kterým běžné sexuální praktiky k sexuálnímu uspokojení nestačí nebo na ně mají své specifické požadavky... Do toho všeho se navíc musí započítat sexuální orientace lidí a mnoho dalších faktorů, které je nutné vzít do úvahy.

Z toho všeho je naprosto jasné, že jednoduchá a jednoznačná odpověď na sexuální potřebu lidí neexistuje a ani existovat nemůže.

Proto bude v této části problematika sexuálních potřeb lidí řešena tak, jak ji lidé vidí a prožívají. V článcích pod tímto tématem naleznete různé pohledy na sexuální potřebu lidí žijících single nebo ve vztahu.

Pokud se budete chtít se svými problémy svěřit nebo jste otázky sexuální potřeby museli řešit a vyřešili jste je k Vaší spokojenosti a budete ochotni se o něpodilit, napište prosím do "Poradny sexuologa". Rád na Vaše dotazy odpovím a pokud napíšete svůj příběh, rád ho anonymně zveřejním.

 

Články k tématu

Literatura a zdroje