Jste zde

Komplex MALÁ PRSA

Komplex malá prsa

Volné pokračování článků "Ženská prsa" a "Komplexy, strachy a zábrany při sexu...".

Růst ženských prsou je naprosto individuální záležitostí. Velikost i tvar jsou z velké části otázkou genetiky. Dívkám se obvykle začínají vyvíjet prsa s příchodem první menstruace. Ženská prsa rostou přibližně do věku 18 až 20 let, mění se však po celý její život. Prsa jsou nejen pro ženu symbolem ženskosti a proto jim ženy, možná častěji než muži, z pohledu sexuality přikládají větší význam než muži.

Velikost prsou ovlivňuje i množství tukové hmoty. To je samozřejmě v zásadním rozporu s představami žen a dívek o tom, že jedině štíhlé tělo bez gramu tuku je dokonalé. Jenže prsa jsou z velké části tvořena právě tukem. Proto, když žena sníží svoji váhu, nejdříve ubývá tuk právě z prsou. Je tedy potřeba zvážit i to, kde je potřeba vidět rozumnou míru váhy. Ne nadváhy, ale rozumné váhy, která dělá sportem vypracované ženské tělo opravdu ženským tělem.

Základem jakékoli vyrovnanosti ve vztahu nebo životě, je přiměřené sebevědomí. Největší problémy v oblasti sexuality i poruchy sebevědomí mohou nastat v období dětství a puberty. Právě v této době vytváříme předpoklady pro přijetí sebe sama a přijetí svého těla i jeho nedokonalostí. Každá si na sobě najde něco, co se jí nelíbí. Vždycky tu bou maličkosti, které dívka na svém těle bezpečně odhalí a pak bude potají závidět těm, kdo tento problém nemají.

Puberta není to právě jednoduché období života. Dítě dospívá, jeho tělo se mění a děti se konfrontují s okolím, jeho názory a normami. Komplex méněcennosti se vyvíjí nejprve z jakéhosi pocitu méněcennosti - pocitu, že nedosahujeme toho, co mají jiní. Hoši začínají v kolektivu porovnávat penis, zejména jeho délku, děvčata se srovnávají ve velikosti a tvaru prsou. Ve společnosti jsou ženská prsa symbolem ženství a mateřství, penis symbolem mužnosti. Jenže si nevyberete, co se jednomu zdá normální, je pro druhého neštěstím. Malá prsa - velký problém, ale velká prsa - velký problém. Malý penis - velký problém, velký penis - alespoň vizuálně žádný problém (poruchy erekce nejsou veřejně viditelné). Obdobím komplexů z nedokonalosti svého těla v různé míře projdou všechny dívky, chlapci, muži i ženy bez rozdílu.

Ženy s komplexem malých nebo velkých prsou

"Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc.  Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost." (Oprah Winfrey)

Tvar a velikost prsou patří mezi nejčastější důvody vzniku komplexu méněcennosti u žen. Ženské poprsí hraje velmi důležitou roli v sexuální přitažlivosti mezi mužem a ženou. Někteří muži upřednostňují velká ňadra, jiní naopak malá ňadra. Jedno je ale jisté - muže ženské poprsí prostě nenechá v klidu. Muž když se podívá na ženu, automaticky "oskenuje" i partii jejího dekoltu. Ženy to ví a dovedou s touto slabostí mužů většinou velmi dobře pracovat. Pokud se ale budete mužů ptát, co jim na ženě, kterou si vybrali jako partnerku pro společný život nejvíce imponuje, pak budete překvapeni - velikost a tvar prsou pro muže v partnerství nejsou nejdůležitější. V manželství je pro udržení vyrovnaného vztahu potřeba mnohem větších hodnot, než je obdiv prsou. Muže spíš odradí trvalá nespokojenost ženy s vlastním tělem, než její skutečné nedostatky.

Malá ňadra patří mezi nejčastější důvody pocitu méněcennosti žen.

Poprsí patří mezi symboly ženství a mateřství. Se svým poprsím je však v průběhu života spokojená jen málokterá žena. Malá ňadra, ale i velká, povislá, jinak tvarovaná nebo ňadra daleko od sebe se pak stanou důvodem velmi nízkého sebevědomí některých žen. Pocity méněcennosti je pak mohou traumatizovat celý život. Vnímání vlastního těla totiž souvisí především s psychikou ženy a s její schopností být sama se sebou spokojená. Pokud žena nezíská nadhled a správně přiměřené sebevědomí pak trpí a přitom zcela zbytečně. Se skutečnou fyzickou krásou ženy její prsa souvisí opravdu jen okrajově.

Jaké následky může komplex způsobit?

Komplex méněcennosti, nebo někdy jen nespokojenosti se svým tělem, nebo životem se často začne promítat i do chování či jednání ženy. Důsledkem je vznik nejrůznějších neurotických symptomů. Mezi nejčastější patří nepřiměřený stud a vyhýbání se situacím, kdy by prsa byla veřejně vidět, Vyhýbá se pak například při koupání v bazénu, saunování, lehkému oblečení v parném létu. Komplex může dojít tak daleko, že se žena může začít vyhýbat jakémukoli intimnímu kontaktu s mužem. Tady už nepomůže jen o problému vědět, tady se problém musí začít řešit!

Několik možností jak malá prsa zakrýt

a) jít na plastiku prsou
b) vycpat si podprsenku a riskovat neskutečně velký trapas, až se to jednou prozradí
c) nechodit mezi lidi
d) vyrovnat se s touto situací a najít dostatečné sebevědomí, jak ze svého (údajného) nedostatku udělat přednost!!!!

Jediná správná odpověď je za d)!!!!

Děvčata a ženy se na své tělo musí naučit dívat pozitivně. Každá žena je svým způsobem krásná, jen její krásu musíme chtít vidět. Kdyby byly všechny ženy stejné, jedna jako druhá, každá dokonalost sama, to by pak byla absolutní nuda. Stačilo by se podívat na jednu, a pohled na ty ostatní už by byl ztrátou času. Vždyť každý muž má jinou představu o kráse. Krása také není všechno. Co doma s modelkou, která například neumí vařit.

Každá, sebekrásnější žena, jednou zestárne a bude se pak muset umět vyrovnat s tím, že již nebude tak obletována a oslavována. Mnohdy právě krásné a dokonalé ženy tuto změnu nedokážou zvládnout a pak prožívají mnohem krutější traumata a mindráky, než ženy bez trvalé potřeby být ve středu pozornosti. Krásná vyzývavá žena s plným dekoltem může být jen napodobeninou skutečné ženské krásy. Když se žena odlíčí a sejme oděv může být všechno jinak. Krásnou postavu držel korzet a nádherná ňadra zemská přitažlivost nemilosrdně přitáhnou k zemi. Naopak, normální žena, která o sebe dbá, může v Evině rouše vypadat jako zajímavá a sexy modelka.

Malá prsa mají své klady

  • Není od věci si připomenout  lidovou modrost - "co je malé, to je milé".
  • Co je malé, také tolik neváží. Není to žádná legrace sebou trvale nosit až několik kilogramů prsní tkáně. Ženy, které jsou velkými prsy obdařeny vám potvrdí, že je to opravdu velká a někdy až nepříjemná zátěž pro záda!!! Prsa převažují dopředu a žena tu tíhu musí vyvažovat. Záda pak bolí a mnohá hodně vyvinutá žena by hned měnila své čtyřky za jedničky a vůbec by se dlouho nerozmýšlela.
  • Vyvinuté poprsí vzbuzuje závist a o jejich prsou se mluví a samozřejmě i pomlouvá. Ženy s menším poprsím jsou toho většinou ušetřeny. Závist a zlomyslnost je nemilá vlastnost ale je dost častá.
  • Jaká je vlastně dokonalá velikost prsou? Kdo stanovil, že právě takováto velikost je správná? Většina mužské populace, když se jich zeptáte jaká prsa by se jim u ženy líbila sdělí, že tak akorát do ruky je to nejlepší! Jen některým mužům se líbí velká prsa, která nejdou obejmout ani dvěma rukama.
  • A další dost důležitá výhoda malých prsou je poznatelná při nákupu konfekčního oděvu. Mnohdy nádherné šaty oblékne jen dívka, nebo žene s malými, nebo menšími prsy. Velká prsa se do nich prostě nedají nacpat. Takže ve výsledku si ženy s menšími prsy mohou více vybírat.

Jak komplex z prsou překonat?

Komplex méněcennosti není možné ignorovat. Je nutné jej řešit se vší vážností. Jedná se o problém, který může ženě změnit celý život. Nejvhodnějším řešením je navštívit lékaře, který doporučí vhodného psychologa. Žena se musí o svůj problém podělit s někým, kdo jí pomůže s vytýčením priorit a rozlišením toho, co v životě je a není důležité. Svůj nedostatek má žena hluboko uložený ve své mysli a psycholog jí může pomoci jej vytěsnit zaměřením se na jiné vlastnosti její osobnosti, které jsou mnohem cennější a plně vyrovnávají údajný, v mysli zakořeněný a v podstatě neexistující nedostatek.

Častým mýtem je představa, že malá prsa jsou problémem se zvládnutím mateřství. To vůbec není pravda - malá prsa nejsou v žádném případě překážkou pro mateřství a kojení, proto žena s malými prsy není horší matkou, než žena s velkými prsy. Pocity vlastní nedostatečnosti jsou zbytečné. Důležité je uvědomovat si vlastní hodnotu a uvědomit si, že ostatní lidé mají také svoje problémy a trápení a že je stejně hodnotná a plně srovnatelné s ostatními. Největším pokladem pro ženu trpící pocitem méněcennosti z malých prsou je pak její chápavý, citlivý a pozorný manžel, nebo partner, který jí pomůže zvýšit sebevědomí a svojí pozorností a něhou jí přesvědčí, že by ani jiná prsa doma nechtěl ....

Nestyďte se za své tělo!!!

Pokud vás už příroda obdarovala malými prsy, nesnažte se za každou cenu tuto, ve vaší mysli kultivovanou nevýhodu, trvale zakrývat třeba vycpávkami podprsenky. Může se stát, že svému chlapci nebo muži připravíte nepříjemné překvapení. Vycpaná podprsenka dává představu velkých prsou. Ale když budete chtít zažívat společné intimní chvíle, jednou ji budete muset sundat a prsa pak mohou být překvapením. Mladý muž i dospělý muž odpustí to, že máte malá prsa - protože není co odpouštět. Neodpustí ovšem sám sobě, že naletěl představě Vašich trojek, když máte jedničky. Ty by se mu také moc líbily, ale připadá si podvedený a jen horko těžko to budete napravovat.

Vycpávky podprsenky jsou vhodné do společnosti, když si chcete užít hezkých šatů, aby v nich vynikla Vaše postava, nebo v běžném pracovním životě. Nepatří však do společnosti lidí, kterým věříte a se kterými jste ráda. Vědomí vlastní hodnoty a vašich předností musí převážit nad Vašimi obavami z nepřijetí. Možná Vám pomůže jedna běžná životní zkušenost: na koho si myslíte, že se dívají všichni nazí na nudistické pláži? Jenom na toho kdo přijde nový a začne se svlékat, nebo na toho, kdo zůstal oblečený. Prostě lidi se zajímají o tělo jen chvíli, pak jsou pro ně mnohem důležitější jiné podněty. Když budete mít pocit, že se na Vás všichni dívají, představte si, že jste na nudistické pláži a oni jsou nazí, hned Vám bude lépe a ten krátký okamžik pohledů hravě překonáte.

Pokud se necítíte se bez podprsenky dobře, kupte si otevřenou podprsenku bez košíčků, která ňadra nadzvedne tak, aby vypadala dobře. Bradavky pak mohou vytvořit krásný reliéf pod vaším tričkem a přitom nebudete mít pocit, že jste "nahoře bez" a to může být velká podpora vašeho sebevědomí.

Když to opravdu nepůjde jinak, pak je lepší, než udělat nějakou zásadní hloupost, vyhledat pomoc u psychologa, který může doporučit i konzultaci na klinice plastické chirurgie. Plastika prsou by ale měla být až posledním řešením tohoto problému.

Je plastika prsou řešením?

Stejně jako u mužů, tak i u žen pocity méněcennosti často vedou k radikálním snahám se svým fyzickým nedostatkem něco udělat. Tehdy se žena dostává do kolotoče hledání všech možných technik, které zaručeně vedou ke zvětšení prsou do měsíce, nebo zmenšení prsou do dvou měsíců. Žena hledá, zkouší a nakupuje .... To je přesně obraz dnešní doby přesycené reklamami a falešným pohledem na ženské tělo ve filmech, reklamách, časopisech nebo pornografii. Efekt z nákupu nejrůznějších zaručených prostředků na úpravu ňader však přinese zisk pouze prodejcům a výrobcům. Zbytečně vyhozené nemalé peníze a přehnané očekávání zásadního zlepšení pak ženu uvrhnou do ještě hlubší deprese.

Ne všechny operace prsou jsou výsledkem komplexu méněcennosti. Bohužel nastávají situace, kdy je plastika prsou jediným a nezbytným řešením zdravotních problémů nebo následků životních tragedií. Nejčastěji se jedná o řešení stavů po ablaci prsu (odstranění prsu při zhoubném nádoru), nebo po dopravních nehodách či úrazech. Tady není co řešit. Jedná se o nutný zákrok, který řeší otázku života, nebo zdraví. Bližší informace o plastice prsů, kladech a záporech tohoto zákroku naleznete v článku "Plastická operace prsů". Upozorňuji však, že i plastičtí chirurgové se dnes shodují na tom, že je dobré si zvětšení ňader důkladně promyslet a uvažovat i nad možnými nepříjemnostmi.

Ani ženy s velkými ňadry nejsou spokojenější

Rozhodně si nemyslete, že ženy s velkými ňadry jsou na tom lépe. Mají úplně stejné, jen opačné psychické problémy. Každý muž se na ženská ňadra rád podívá. Na tom není nic divného. Kdyby tomu tak nebylo, pak by se dalo spíš pochybovat o jeho sexuální preferenci. Ve skutečnosti je to tak, že muži si až v druhé řadě muži uvědomují, zda se jim víc líbí velká ňadra, střední, menší nebo spíš malá. Rozhodující pro první dojem je spíš celkový pohled na ženu, ne jen na její prsa.

Jenže takto žena většinou neuvažuje, zvláště pak ne ty, které trpí pocitem méněcennosti pro velikost svých ňader. Zakomplexovaná žena jen obtížně chápe, jak je možné, že se její muž s chutí podívá na velká pevná prsa naprosto neznámé kolemjdoucí ženy, když jí stále říká, že nejkrásnější ňadra má právě ona. Vyloží si to tak, že ona mu nestačí, protože ňadra té druhé jsou podle ní mnohem hezčí. Ten bídák zcela jistě touží právě po té druhé.
Nechápe, že muž se prostě podívat musel! Bližší informace naleznete v článku "Komplex VELKÁ PRSA".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Komentáře

Prsa jsou symbolem ženskosti, většinu žen ale trápí jejich velikost nebo tvar.

Máte pravdu. Ženy a dívky se opravdu trápí nejen velikostí, ale i jejich tvarem, velikostí bradavek, tvarem bradavek, tím že mají jedno prso výš a druhé níž, jedno větší jak to druhé nebo si najdou tisíce dalších důvodů, kterými si zdůvodní, že právě ta jejich prsa nejsou úplně dokonalá.

A nejhorší na tom je, že se trápí úplně zbytečně....

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz