Jste zde

Jak dlouho má sex trvat?

Jak dlouho má sex trvat?

Hlavní téma: "Sexuální potřeba".
Volné pokračování článku "Soulož - penetrační pohlavní styk".

Správný sex má trvat tak dlouho, aby z něj měli oba partneři spokojený pocit naplnění sexuálních potřeb nebo uvolnění.

Prožitek sexuálního vzrušení muže a ženy je jiný, dá se říct - významně jiný. Co se vyvrcholení týká, pak ho, jako první, většinou prožije muž. Ten totiž potřebuje k vyvrcholení podstatně kratší dobu jako jeho partnerka. Délka sexuálního spojení, tedy soulože, není pro sex to nejpodstatnější. Někdy to bude úžasný dlouhý, pohodový a intimní prožitek v romantickém prostředí, jindy rychlý několikaminutový sex v parku.

V manželství nebo dlouhodobém partnerství se běžná délka milování (se vším všudy) pohybuje okolo čtvrt hodiny. Je to však jen statistika a Vám nic nebrání být mimo jakékoli statistiky a milování si libovolně dlouho prodloužit...

Jen pro představu - z toho celkového času na milování je průměrná doba pohlavního styku něco málo přes pět minut.

Sex není jen o souloži...

Pro úspěšný partnerský život je důležité vědět, že je potřeba být jeden k druhému vstřícní, pozorní, něžní a to i tehdy, když nejde jen o sex... V atmosféře přirozené rodinné pohody je mnohem pravděpodobnější, že se sex se stane přirozenou součástí partnerského života, bez naléhání, pocitu omezování, případně zneužívání. Potom je velká šance, že se naučíte prožívat naplno a k oboustranné spokojenosti.

Pokud by někdo chtěl vědět, jaká je ideální délka milování, pak zjistí, že výsledek hodně záleží i na tom, o jakou věkovou skupinu mužů se bude jednat. U těch mladších se dá předpokládat bezproblémovější průběh, ti starší mnohdy kýženého konce ani nedojdou... Ti mladší touží po rychlém uvolnění sexuálního napětí, naproti tomu ti starší si často milování umí lépe užívat naplno a pomaleji...

Šance na úspěšný sex zakončený vyvrcholení ženy nespočívá jen v souloži. Pravdou je, že čím delší bude soulož, tím větší je pravděpodobnost, že žena dosáhne orgasmu. Délka soulože však není jediným předpokladem pro to, aby žena prožila vyvrcholení. Kromě samotné doby soulože, tedy přímé stimulace ženského pohlaví mužským penisem, je podstatné to, jak moc byla žena před penetrací vzrušena při milostné předehře a jak je její partner sexuálně vynalézavý. Nejzásadnější však je, jak moc muž upřednostňuje vyvrcholení ženy před svým.

Odhaduje se, že téměř polovina mužů vyvrcholí příliš rychle na to, aby ze soulože vyšla s uspokojením také žena. Bohužel problém s předčasnou ejakulací nebo spíše s krátkou souloží, má skoro čtvrtina mužů. Ti většinou vyvrcholí do dvou minut od začátku soulože, což je samozřejmě příliš málo na to, aby naprostá většina žen souloží dosáhla dostatečného vzrušení a už vůbec ne vyvrcholení.

Zlatá rybka
Přijde do baru chlap se dvěma ženskýma a s opelichaným havranem na rameni.
Přijde k baru a poručí si 6x whisky. Jednu do sebe otočí sám, dvě ty ženské a zbývající tři ten havran. Takhle se to opakuje několikrát, když se barman osmělí a zeptá se ho, proč ten pták tak pije.
A chlap odpoví: „To sem takhle jednou chytil zlatou rybku, která mi slíbila tři přání. Tak jsem si přál krásnou blondýnu a vtom tam stála. Pak jsem si přál krásnou brunetku a v tom jsem ji dostal. Pak jsem si řek, že by to chtělo taky pořádnýho ptáka, co něco vydrží a dostal jsem tohodle.“
(http://www.dobrevtipy.cz/o-sexu/)

Vyvrcholení ženy při souloži je samozřejmě krásná představa a cíl, za kterým se žene spousta mužů. Pokud žena při souloži vyvrcholení neprožije, nic není ztraceno. Podstatné je, zda muž, který vyvrcholil dříve jak jeho partnerka ví, jak ji k vyvrcholení dokáže dovést jinak. Pokud to ví a hlavně pokud to i zrealizuje, pak je vše tak, jak má být. Naprostá většina žen totiž nedokáže zásadně rozlišit podstatný rozdíl mezi pocity vyvrcholením při souloži a vyvrcholením například při orálním sexu. Mnoho žen dokonce orální stimulaci upřednostňuje před klasickou souloží.

Mezi muži však jsou velké rozdíly. Řada z nich dokáže ženu skoro uspokojit a přitom soulož zvládají i deset minut. Přesto často ani taková doba nestačí k tomu, aby žena při souloži orgasmu dosáhla. Některým mužům s problémy s retardovanou - opožděnou ejakulací však pro vyvrcholení nestačí ani půl hodiny soulože. Pro většinu žen to však nemusí být vůbec žádná výhra. Při souloži totiž většina žen orgasmu prostě nedosáhne. Pohlavní styk takové délky pro ni může být fyzicky náročný a to i v případě, že vyvrcholení prožije, ale partner stále ne a ne dosáhnout toho svého. Žena pak většinou těžko zvládá "nekonečnou" dobu soulože muže, který má velkou výdrž, pomohl si medikamenty, přehání vědomé oddalování orgasmu nebo trpí retardovanou - opožděnou ejakulací. Pak je to pro ženu mnohem, mnohem horší situace, něž kdyby soulož byla krátká, ale muž ženu dovedl k orgasmu jinou technikou. To je nejspíš také důvod, proč se tolik žen s partnerem postiženým retardovanou ejakulací, obrací s prosbou o radu na sexuology a psychology.

Pro kvalitní uspokojení ženy tedy není ani tak důležitá délka soulože, ale zkušenosti a ochota muže ženu k vyvrcholení dovést i jinak, nápaditým a vzrušujícím způsobem.

Určit přesně něco jako  dobu sexu prostě jednoduše nejde. Někdy se zadaří déle, jindy je to "bleskovka"...  Musíme se tedy smířit s tím, že průměrná doba pohlavního styku trvá jen něco málo přes pět minut. Zbytek se však dá dohnat jinými technikami... Zkušení muži ví, že ženy mají orální sex raději než soulož...

 

Na zamyšlení

  • „Nestačí zvolit jen tu správnou cestu životem, ale musí být pro nás také příjemná.“
    (Konfucius)

Doporučené články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(O)