Jste zde

Sex a boleti hlavy

Sex a boleti hlavy

Hlavní téma: "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Pokud vás občas při nebo po milování nepříjemně bolí hlava, pak to nebude ani "alergická reakce na vzrušení nebo orgasmus", ale ani na sex jako takový!

Bolest hlavy po sexu není zas tak neobvyklá, jak by se na první pohled zdálo. Často může provázet jakoukoli fyzickou aktivitu a tou sex svým způsobem přece jen je. 

U kardiaků se říká, že pokud nedokáží sami bez pomoci najednou vyjít schody do druhého patra, pak by se sexem neměli začínat. Milování vynaloženou energií takovéto fyzické zátěži zhruba odpovídá. Je to fyzická aktivita, která tělo, sice příjemně, ale přece jen trochu vyčerpává. Stačí si uvědomit, že po orgasmu se především muži cítí nesmírně unaveni, zívají a mají tendenci ukládat se ke spánku.... Ženy sice po orgasmu po spánku hned netouží, jsou však stejně unavené jako muži, jen více jak po odpočinku touží po něžnostech...

Při milování dochází k rozšíření cév zvýšení tepové frekvence srdce a tedy k rozproudění krve v těle. To vše dohromady může vést k tomu, že vaše tělo může zareagovat právě bolestí hlavy. Bude se však jednat o pocit, který nejspíš v krátkém čase odezní.

Bolest hlavy a nedostatečný pitný režim

Dalším důvodem může být nedostatečný pitný režim. To, že málo pijeme si za normálních okolností mnozí lidé vůbec neuvědomí. Při milování, tedy při výdeji energie, kterou milování provází může dojít ke zvýšenému pocení těla a tedy k další ztrátě tekutin a solí. Následkem může být reakce mozku na nedostatek tekutin - bolest hlavy. Jedná se o jeho preventivní reakci, která má za cíl upozornit na nějaký nedostatek, nesoulad, disharmonii. Většinou stačí vypít sklenici nebo dvě vody a v krátké době je po bolesti. Mnoho lidí má po milování pocit žízně a automaticky se jde napít. Mnohdy tak bolesti hlavy předchází, aniž si to uvědomí.

Pokud ale bolesti hlavy milování provází pravidelné nebo se zhoršují co do četnosti nebo intenzity, pak je potřeby vyhledat lékaře a situaci řešit. Může se jednat o jinou příčinu, jejíž důvod je potřeba nalézt a řešit. Možná budou stačit léky nebo nějaká doporučení. Možná bude potřeba možné příčiny bolesti hlavy vyloučit odborným vyšetřením a testy. Rozhodně není vhodné jakékoli zdravotní problémy přehlížet a neřešit!

Bolest hlavy a léky na erekci

Bolesti hlavy však u mužů mohou provázet aplikace léků na erekci. Jedná se o celkem známou komplikaci prakticky všech druhů léků na erekci. Každý muž na tyto léky reaguje jinak. Jinak také prožívá i jejich vedlejší účinky. Mnoho mužů trpí řadou příznaků, které jsou v příbalovém letáku označované jako nežádoucí účinky. Jenže pokud muž potřebuje pro erekci jejich pozitivní účinky, snáší i jejich negativní. problém je, že ty negativní mohou přetrvávat mnohem déle jak podpora erekce. Bolest hlavy tak může následovat řadu hodin, někdy i dnů. Málokdo si pak negativní účinek léku na erekci spojí s bolestí hlavy druhý den. Proto na to upozorňuji. Běžně se to stává. Dá se to však vydržet...

 

(AK)(Z)(L)