Jste zde

Několik rad pro první milování

Několik rad pro první milování

Hlavní téma: "O lásce a sexu" a "První milování".

První milování je vždy výjimečné. Nezáleží na tom, zda je to první milování v životě nebo první sex s novým partnerem nebo partnerkou.

První milování v životě je samozřejmě jiné především v tom, že je to poprvé, je silně emoční, je to životní změna při které se z chlapce stává muž a z dívky žena. Alespoň z pohledu sexuality člověka. Jinak muže a ženu charakterizují i mnohem důležitější povahové, charakterové a osobnostní rysy, než je jen to, zda měli či neměli sex. Někteří muži nedozrají v muže ani do pozdního věku a podobně je to i s ženami. Provozování sexu jim samo o sobě k odložení jejich dětského způsobu myšlení a chování nepomůže ...

Dovolím si doplnit k ostatním článkům o prvním milování ještě jeden a v něm rozeberu několik postřehů z různých zdrojů, které se prvním milováním zabývaly nebo zabývají.

První sex je přirozený

První sex musí být přirozenou součástí dospívání a zralosti. Je to totiž zájem přírody na pokračování lidské populace. Příroda si umí poradit a taky si poradí. Jen lidé ze sexu udělali něco mimo přirozenou lidskou aktivitu. Sex povýšili na obchodní artikl, na mediální senzaci, na společenskou normu a hodnotu. Kdo viděl film "Nuda v Brně", ten mohl sledovat několik přístupů lidí k sexu a lidské sexualitě. Příroda si umí poradit a lidé jsou její součástí. Nedívejte se na sex jako na modlu, přijměte ho a neobávejte se ho.

Nic neuspěchejte

Mediální a společenský tlak a především velmi slabá sexuální a rodinná výchova dětem moc v jejich správném pohledu na sex moc nepomáhá. Děti se víc doví na internetu než od rodičů. Mnohdy si se svým sexuálním životem neví rady ani rodiče, pak je jasné, že je pro ně obtížné poradit tápajícím dospívajícím dětem. Celospolečenský sexistický tlak médií, televize, reklam, časopisů pro mládež a nakonec i vypjatá atmosféra mezi mládeží vede k tomu, že sexuální pnutí přeroste v pocit, že je nutné jít s davem a co nejdříve vstoupit mezi "dospělé". Být panna nebo panic ve třídě, kde všichni hovoří o tom, že "už TO mají za sebou" nemusí být vůbec snadné.

Pokud nepochopíte, že polovina těch, co to tvrdí, si to vymyslela, aby měli klid, můžete propadnout beznaději a jako "poslední panna ve třídě "s tím něco radikálně uděláte. Přitom je to naprostá hloupost. První milování se týká jen vás a není nutné se s nikým srovnávat. Zahájení sexuálního života v příliš mladém věku přináší velké problémy, které nezralé dítě (po sexu "žena" a "muž") nemůže samo vyřešit. Navíc hrozí neplánované těhotenství nebo nedejbože nákaza pohlavní chorobou. A přitom úplně zbytečně.

Nezapomínejte také na to, že mnoho žen, ale i mužů odmítá předmanželský sex. O tom všem je potřeba si však promluvit ještě dříve, než k sexu má vůbec dojít.

Nejde jen o první sex

Něco jiného je si vzájemně rozumět, chodit do přírody, do divadla nebo na výlety. Něco zcela jiného je mít spolu sex! Změna ze vztahu přátelského na sexuální vždy přinese i změnu ve vzájemném chování lidí. Je těžké se po společném sexu dále chovat stejně jako před ním. Proto je důležité (pokud je na to čas), přemýšlet i o tom, co od vztahu po sexu očekávám. Vztahy mezi lidmi a jejich sexuální chování je velice rozmanité a přístup k sexu nemusí vždy odpovídat představám toho druhého.

Pro někoho je okamžik prvního milování s novým partnerem začátkem nového vztahu, pro jiného to může být začátek mileneckého vztahu nebo nevěry.

Proto je vhodné se dopředu zamyslet nad tím, co pro mne svolení k prvnímu sexu znamená. Co od něho očekávám a jak chci s partnerem dále vztah rozvíjet. Pokud by se totiž nad touto otázkou poměrně velká část lidí dopředu zamyslela, možná by nebylo tolik případů nevěry a rozpadlých manželských nebo partnerských vztahů.

První sex s partnerem totiž zcela logicky znamená i vznik otázek typu "Co bude dál?".

Stud je přirozený, správný a zvládnutelný

První milování je zcela přirozeně spojeno s řadou komplexů, obav a strachů. Přitom je dávno ověřené a známé, že komplexy ničí sex. Přirozená míra studu i obav z prvního milování je naprosto přirozená. Nic se však nesmí přehánět. Hlavně nemějte dojem, že váš partner nebo partnerka jsou na tom podstatně lépe. Pokud se v páru setkají lidé přiměřených sexuálních zkušeností, tedy případně i žádných zkušeností, pak si můžete být jisti tím, že ten druhý prochází podobnými pocity jako vy. Týká se to jak mužů, tak i žen. 

Pokud se s pannou nebo panicem sejde v páru někdo "zkušený", tak pokud bude rozumný, pak si velmi dobře umí představit, čím procházíte a bude se vám snažit pomoci vaše obavy překonat.

Samozřejmě do úvahy připadá ještě jedna varianta a tou je, že se vám podařilo narazit na sebestředného, sobeckého a netaktního blba, ať už v sukni nebo v kalhotách. Tady bych vřele doporučil zvážit, zda po prvním milování opravdu tolik prahnete, že si nebudete vážit sama sebe a svůj první prožitek milování spojíte s člověkem, který si to nezaslouží. První milování není povinnost, ani díky němu nezbohatnete nebo nezchudnete. Dokonce ani nezmoudříte. Tak pokud budete mít pocit, že to není to, co jste si vysnili, tak si raději počkejte na člověka, který si Vaše panictví a nebo panenství zaslouží.

Mnoho lidí později svého neuváženého rozhodnutí lituje, zvláště pak tehdy, bylo-li uskutečněno pod alkoholovým opojením nebo nátlakem. Pokud vše zůstane bez následků, pak je ještě dobře. Ale když navíc nebudete dbát na ochranu proti nežádoucímu otěhotnění a proti nákaze sexuálními chorobami, pak může být hůř. Mnohem hůř ...

Neřiďte se tím, co vám kdo radí

Neřiďte se tím, co vám kdo radí. Tedy kromě mých rad samozřejmě...!!! Všechny rady v hlavě registrujte, ale v první řadě řiďte se tím, co cítíte, jak se cítíte a co chcete. Sice se říká, že "Dobrými radami je dlážděná cesta do Pekla". V sexu a zvláště při tom prvním však na rady nezapomínejte, striktně se držte těch co vás nabádají nezapomenout na ochranu, a těch, že "co můžete udělat dnes, můžete udělat i zítra". Moudří lidé navíc říkají, že to, "co můžete udělat dnes, můžete udělat i pozítří a navíc budete mít dva dny volna ..." Ostatní rady jen tak uložte do podvědomí a vraťte se k tomu, co chcete, po čem toužíte a zda to opravdu chcete prožít právě s tím ...

Zapomeňte na to, že se máte chovat jako "dračice", protože to se mužům líbí. Nebo že máte být "stydlivka", která se jen tak nedá... Nebo že si máte určitě nechat něco na sobě, aby si muž nemyslel, že viděl už všechno. Nebo se mu naopak odhalit až nestydatě, aby viděl, že před ním nemáte žádné tajemství ... Chovejte se přirozeně, tak, jak vás partner zná a jak vás má rád...

Nestyďte se za své tělo. Máte přesně takovou postavu, jakou partner a nebo partnerka znají nebo tuší. Pokud jste nic neuspěchali, pak za sebou máte i první nesmělé nebo i odvážnější doteky v rámci vzájemného poznávání. Takže není důvod se obávat toho, že se vzájemně "vyděsíte". To samozřejmě platí jak pro muže, tak i pro ženy. Hoďte všechny obavy a nepřiměřený stud za hlavu. Neřešte v hlavě své domnělé nedokonalosti a věnujte si navzájem maximální něhu a lásku. A to už při prvním milování. První milování je jen tím prvním. Ale dá se na něm vystavět láskyplný a něžný vztah na celý život.

Buďte aktivní

V sexu rozhodně neplatí hláška "Aktivní blbec horší jak třídní nepřítel..." Naopak, aktivita při milování vás odvede od vašich obav a komplexů a dá vám prostor pro realizaci vašich představ o milování. Nejhorší je pasivně čekat, co s vámi partner nebo partnerka udělají. Aktivita při milování by měla být oboustranná. Jednou jsem slyšel muže ve středním věku, který prohlašoval "Která si ho nepostaví, ta si ho nezaslouží..." Hrozná představa ...

Při prvním milování, ale ani u těch dalších si nemyslete, že musíte dokazovat tomu druhému, že jste "sexuální tornádo", že teoreticky víte o sexu úplně vše a ještě o trochu víc. První milování není ani o nutnosti přezkoušet všechny polohy z kámasútry, ale také není o pasivním přístupu, kdy vycházíte z toho, že ten druhý to nějak udělá...

Nestyďte se vyjádřit své pocity

Už na více místech webu jsem vysvětloval, že pokud žena zvolí variantu zvanou "Němý Bobeš", pak se nemůže divit tomu, že se muž bude neustále ptát, zda "Už to bylo?". Samozřejmě tím myslí, zda "už je tam", kde měl být, případně později, zda žena prožila orgasmus. Kdo nečetl pohádku "O němém Bobši", pak dovysvětluji, že žena ani nehlesne a to za žádných okolností. Bobeš si hrál na němého, aby ostatní nepoznali co si myslí ... tak nějak se mnohdy chovají především ženy, které muži nechtějí dát příležitost, aby zjistil, že se jim při milování něco líbí nebo je nedejbože i něco vzrušuje. Mnohdy se jim podaří utajit i to, že prožily orgasmus ...

Nebojte se popustit uzdu své vášni. Muži i ženě to pomůže, rozpustí to jejich obavy a mnohdy i nepřiměřené zábrany. Jen nic nepřehrávejte. Jde to velmi snadno poznat a rozhodně to nepomůže ani vám ani partnerovi nebo partnerce.

Muži jsou na tom stejně jako ženy. Také se musí vše ve vztahu a tedy i v sexu naučit od začátku. A v novém partnerském vztahu s pannou nebo panicem je to vlastně vždy poprvé pro oba.

Orální nebo anální sex

Každý z partnerů má jiné sexuální zkušenosti. Navíc při prvním milování je jasné, že nejméně pro jednoho to bude první milování v životě. Pokud ten druhý má již nějaké sexuální zkušenosti, pak by si měl uvědomit, že při prvním milování rozhodně není nutné hned vyzkoušet úplně všechno. Orální sex je určitě vhodné ženě poskytnout! Vzruší ji to a deflorace pak bude mnohem snadnější.

Rozhodně však není vhodné hned při prvním sexu vyžadovat orální sex (felaci) a už vůbec není vhodné dožadovat se análního sexu. Nejen že na to dívka nebo žena opravdu nemusí být připravená, ale navíc se s těmito sexuálními praktikami ještě ani nemusela seznámit. V případě dívky panny úplně stačí to, že při prvním milování prožije defloraci. Anální sex prostě k prvnímu milování nepatří!!! Navíc o těch análních dívka ani nemusela vůbec uvažovat, případně k nim může mít silné zábrany.

S prvním sexem a to ani s novým partnerem by některé orální praktiky a zvláště pak anální sexuální praktiky rozhodně neměly být spojovány.

Pokud uvažujete v dalším období o jejich zařazení do vašeho sexuálního života, pak ještě nastanou zcela určitě vhodnější okamžiky, než ten prvního milování.

Žena i jako panna by měla být chápavá a tolerantní

První sex bývá zcela jistě velmi vzrušující, ale zároveň je i oboustranně stresující. Nervozita, strach z neznámého, obava o bolesti, hrůza ze selhání ... to všechno a další jsou pocity, které první milování běžně provází. I když všude slyší, že "TO" půjde snadno, asi byste na sebe všechny úspory nevsadili... Ženy mají své obavy a není jich málo. Ale muži také ty své. Mají však proti ženě nevýhodu. A to zásadní nevýhodu a tou je potřeba erekce. Žena své obavy a nejistotu skryje, nedostatek vzrušení nahradí lubrikant, ale muž bez erekce nic neukecá....Erekce penisu je neomylným indikátorem obav a strachu. V horší variantě se prostě erekce nedostaví a není tedy perforovat čím, v lepší variantě se sice erekce, ale tak tak stačí na defloraci a v té optimistické variantě dokonce i chvíli přetrvá i po defloraci, ale předčasná ejakulace zhatí počáteční optimismus na společný orgasmus partnerů ... Úzkosti většinou stojí za problémy s erekcí, nedostatečnou erekcí i předčasnou ejakulací. Bohužel tomu nejde s naprostou jistotou zabránit nikdy. O tom se naprostá většina mužů přesvědčí v budoucnosti. Ale to není tématem prvního milování ...

Problémy s erekcí nebo předčasnou ejakulací jsou noční můra většiny mužů. Právě v těchto chvílích se nejvíce projeví charakter ženy a její taktnost. Když dokáže tuto nepříjemnost překonat například slovy "O nic nejde, určitě se nám to podaří příště", pak jsou to pro postiženého muže přímo slova, která znějí jako ta nejkrásnější božská hudba... Žena, která i v těchto chvílích bude ohleduplná, tolerantní a taktní, je pro muže dar z nebes. Z druhé strany, co ženě zbývá. Stejně to jen tak nezmění, ale stále zůstává naděje, že příště to bude lepší. Netaktní nebo vulgární poznámka nebo výčitky ničemu nepomohou a jen mohou způsobit, že to "PŘÍŠTĚ" bude ještě horší. Stres u muže ještě vzroste a vše může pokračovat až k vytvoření bloků nebo těžko překonatelného strachu ze sexu.

Po prvním milování zůstaňte chvíli v klidu

Po prvním milování zůstaňte chvíli v klidu. Prožívejte pocity, nechte je doznít. Nic neřešte. Teprve později si o všem popovídejte, svěřte se navzájem s pocity, rozeberte, jaké to bylo a navzájem se pochvalte. Oceňte vzájemnou snahu, jemnost něžnost i vzrušení, které jste si předali. Stojí za to si i vzájemně poděkovat.

Doporučuji ovšem hned neplánovat, kdy se k tomu druhému nastěhujete ....

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)