Jste zde

Dá se připravit na první milování?

Dá se připravit na první milování?

Tato otázka určitě napadla spoustu lidí, kteří se rozhodují začít svůj sexuální život.

Volné pokračování článků "O lásce a sexu", "První milování", "První sex s novým partnerem",...

Není to ještě tak dávno, kdy podvědomým cílem "chození" dvou lidí bylo manželství. Přitom do manželství vstupovala velká část mladých lidí jako panna a panic. O svatební noci zažívali své první milování a líbánky byly obdobím po kterém se předpokládalo, že přijde rodina. Neuplynulo ani půl století a změna ve vnímání manželství, přístupu k panenství a panictví a nakonec i k významu rodiny je opravdu významně patrná. V současné době asi 90% párů vstupuje do manželství s předcházejícími sexuálními zkušenostmi. Někteří těch zkušeností mají i podstatně více. Jen malá část lidí vstupuje do manželství úplně bez sexuálních zkušeností. Hlavní změnou je však změna pohledu na manželství a zakládání rodiny. 

Ano, na první milování se samozřejmě připravit dá. Dokonce je to velmi vhodné a žádoucí. První milování není jen o ztrátě panenství a defloraci nebo ztrátě panictví. Je to především velký zlom v dosavadním životě každého člověka. První milování je sice naprosto přirozená událost v životě každého člověka a příroda, mocná čarodějka, si umí poradit celkem sama. Jenže jsme lidé a tak první milování by nikdy nemělo být jen o sexu. Mělo by vycházet ze zralého rozhodnutí, mělo být výsledkem vzájemné lásky a touhy po sblížení. Proto je potřeba mít o prvním milování alespoň základní představu.

Opakuji, že první milování by nemělo být jen o sexu nebo uspokojení sexuálního napětí. Budete na ně vzpomínat celý život a bude záležet jen na vás, zda budete vzpomínat s láskou a zda to bude hezká vzpomínka.

Prvnímu milování by mělo předcházet vzájemné poznávání partnerů. Představa, že své panenství nebo panictví věnujete úplně cizímu člověku není příliš rozumná, ani ji později nebudete považovat za své životní vítězství. Je dost zoufalé, že takto mohou někteří lidé uvažovat a že jsou ochotní se "svého stigmatu" zbavit za každou cenu. Existují dokonce webové stránky, které nabízejí zdarma i za úplatu poskytnutí "odpanění" nebo zbavení panictví. Je to natolik zoufalé a ponižující, že raději nebudu uvádět, které stránky to jsou. Bohužel některé ženy i chlapci využijí výpomoci kamaráda nebo kamarádky jen proto, aby už nebyli panna nebo panic. Prostě aby mohli mezi kamarády hrdě prohlásit, že už "TO mají za sebou".

Opusťme raději tuto skupinu lidí a dále se budeme věnovat těm normálním vztahům, které vyústí v první milování. 

I na první milování je potřeba se připravit

Většinou se předpokládá, že první milování je automatická jednoduchá záležitost, která se nějak podaří. Příroda je mocná čarodějka a vždy si uměla poradit, tak čeho se obávat?

Pokud se sejdou dva lidé, z nichž jeden má již sexuální zkušenosti a druhý je panna nebo panic, pak je to většinou snadnější. Zkušenější partner svým způsobem zná cestu, jak první milování provést. Zkušený partner však není zárukou, že první milování proběhne zrovna tím nejohleduplnějším způsobem. Velice záleží na přístupu muže k ženě, na jeho ohleduplnosti, pozornosti a snaze být něžný a jemný. Mnohdy první milování s člověkem zkušeným, který myslí jen na sebe může být přímo odstrašujícím příkladem sobeckosti a egoismu.

V životě se však setkávají i lidé bez sexuálních zkušeností a tady hodně záleží na tom, jaké informace o sexu získali a jak je ve své mysli zpracovali. Bez jakékoli teoretické přípravy nemusí první sex vždy proběhnout tak snadno, jak se by se očekávalo. Ženy mohou být zatíženy představou, že sex je něco špatného co se musí provozovat aby byly děti. Častá je i představa obrovského penisu, který chce ženu proniknout a pak se obávají roztržení mužovým penisem nebo krvácení. Chlapci mají obavu ze selhání nebo toho, že nedokáží penisem protrhnout panenskou blánu. Už představa protrhávání něčeho neznámého penisem pro ně může být traumatizující. Někdy stačí nevhodná poznámka na téma sexu pronesená někým blízkým před dívkou nebo chlapcem ve věku, kdy teprve dozrává a tato informace se jim uloží do podvědomí a dlouho je pak provází životem. Příroda je sice mocná čarodějka, ale člověk na rozdíl od ostatních živočichů nemá sexuální chování automaticky vrozené a musí se mu v životě naučit.

Většina problémů při prvním milování vychází z malých znalostí ženské anatomie a malého nebo žádného poučení o sexuálním chování lidí. Neznalost anatomie ženských pohlavních orgánů nejen ze strany muže pak může způsobit, že první sex se nepodaří. Správná volba sexuální polohy vhodné pro první milování je velmi důležitá. Pokud má muž do ženy proniknut, je nutné dostat penis cestou poševního vchodu do pochvy. Poševní vchod je však dobře přístupný pouze při pokrčení dolních končetin a dostatečném rozevření ženiných nohou. Pokrčení nohou v kolenou je pro vhodný úhel proniknutí důležitější než pouhé roztažení stehen. Při nervozitě při pokusu o proniknutí pak muž může penisem tlačit spíš k hrázi nebo vyklouzávat směrem k břichu. Poloha s nataženýma nohama i kdyby byly roztažené není pro první soulož spojenou s deflorací vhodná. Při prvním pohlavním styku pro ženu vhodná "Misionářská poloha" a poloha "Na koníčka". O polohách vhodných pro defloraci a pro první milování najdete informace ZDE.

Prvnímu milování by měly předcházet alespoň tyto partnerské zkušenosti

 • Kdo se v období toužení připraví o pocity při letmých dotecích, žádostivých zamilovaných pohledech, něžném hlazení a vroucích polibcích, ten je už v sexu nenajde. Budou už jiné.
 • Nespěchejte proto s přílišnými projevy intimností. Zbytečně se připravíte o období líbání, objímání a hlazení. Dříve se tomu říkalo, že chlapec chodí s dívkou a dívka s chlapcem. Nepředpokládalo se, že hned budou mít sex, ale očekávalo se, že si svou náklonnost budou projevovat něžnostmi.
 • Nezapomínejte na květiny a drobné dárky a pozornosti.
 • Najděte si čas na společné zážitky, společně navštěvujte divadla, kino, hrady a zámky, muzea i ZOO a parky. Když je nenavštívíte v tomto období zamilovanosti, později už na to nebudete mát tak silný důvod a většinou už vás to ani nenapadne.
 • Sportujte spolu.
 • Cestujte a poznávejte města, vesnice památky i přírodu.
 • Využijte čas partnerských něžností a společných výletů k tomu, aby jste se důkladně poznali. Jedině tak můžete navzájem poznat své osobnosti a povahové vlastnosti.
 • Fyzickému sblížení by vždy mělo předcházet sblížení na duchovní úrovni.
 • Až si budete jistější, že to opravdu chcete, laskejte a hlaďte se navzájem tak, že skrze doteky poznáte detaily svých těl.
 • Pro intimní doteky a něžnosti si najděte bezpečný prostor, kde vás nikdo nepřekvapí.
 • Naučte se vytvářet harmonickou, romantickou až erotickou atmosféru vašich setkání a upravte si prostor pro vaše něžnosti. Nešetřete na svíčkách, vonných olejích nebo vonných tyčinkách. Vytvořte si svůj erotický prostor naplněný vůněmi, svitem plamínků svíček a příjemnou hudbou.
 • Sdílejte své sexuální fantazie a společně je realizujte nebo rozvíjejte.
 • Nestyďte se o milování a vašich sexuálních potřebách vzájemně mluvit.
 • Naučte se vzájemné masáži, učte se dotýkat partnera smyslně a s láskou.
 • Zvykněte si na sebe i na svá nahá těla.
 • V každém vztahu by měla být jakákoli společná zkušenost nabývána vždy postupně. Jinak by tomu nemělo být ani mezi dvěma lidmi, kteří se natolik sblížili, že touží i po fyzickém kontaktu, hlazení, laskání a to i na běžně nepřístupných místech těla. Při kontaktu dvou lidí je tou nejvhodnější a nejpřirozenější cestou vzájemného, postupného a nenásilného poznávání formou doteků, něžností, postupného odhalování, doteků na erotogenních zónách a nakonec i vzájemného vzrušování. Necking a Petting by tedy mohly být první erotické hrátky, při kterých se postupně realizují nejtajnější erotické představy partnerů.

V další fázi vztahu se bude intimita vašich doteků prohlubovat a bude narůstat touha po vzájemném spojení i na fyzické úrovni.

 • Nemusíte hned usilovat o penetrační sex.
 • Nestyďte se používat masturbaci i autoerotiku. Jen tak poznáte své sexuální potřeby a potřeby partnera.
 • Nejvíce zkušeností vám poskytne to, když si dokážete jeden před druhým ukázat, jakou techniku používáte při autoerotice - masturbaci.
 • Zkoumejte navzájem své erotogenní zóny a sdělujte si jaké pocity prožíváte při jejich laskání. Řekněte si o to, co se vám líbí nebo po čem toužíte ve svých představách.
 • Můžete rozšířit nepenetrační techniky Neckingu a Pettingu až k dosažení klitoridálního orgasmu.
 • Naučte se techniky Cunnilingusu a Felace.
 • Jak se svěřit, že jsem panna nebo panic?. Tyto otázky řeší článek ZDE.

Pokud je žena panna a rozhodnete se pro své první milování, pak je vhodné nespěchat a na první milování se připravte.

Prvního milování se nikdo nemusí obávat. Jen je potřeba o něm něco vědět a teoreticky a psychicky se na ně připravit. Hlavně nezapomínejte na to, že příroda je mocná čarodějka ... a je s vámi ...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)