Jste zde

Podtlaková masáž - BAŇKOVÁNÍ TČM 020

Podtlaková masáž - BAŇKOVÁNÍ

METODA BAŇKOVÁNÍ  je známá již déle než pět tisíc let. První zmínky o baňkování pocházejí z Mezopotámie, u starých indiánů, ze staré Číny, ale i z jiných částí světa. V Číně se baňky používaly a používají po tisíciletí. 

Baňkování pomáhá odplavovat z těla nečistoty potními žlázami a lymfatickým systémem, způsobí intenzivní prokrvení, pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dochází k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Baňkování lze aplikovat i na kloub postižený otokem s vynikajícím účinkem. Baňky se umísťují se na pokožku pomocí tlakové pumpy, kde vytvoří podtlak, který způsobí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny v okolí a stimulují imunitu organismu. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny, vede k úlevě od bolesti a upraví i funkci příslušného vnitřního orgánu. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích, při léčbě astmatického záchvatu. Dále lze baňkami snížit bolesti provázející menstruační cyklus.

Indikace :

Šíje – pomáhá odstranit bolesti hlavy, potlačit migrénu a zároveň uvolnit svalstvo v této oblasti
Bederní páteř – baňkování spolehlivě odstraní bolesti zad, pomáhá při bolestivé menstruaci a při ledvinových potížích
Hrudní páteř – pomáhá při suchém kašli, ulevuje při astmatu, zánětu průdušek a dalších obtížích spojených s kašlem
Podbřišek – při problémech s močovým měchýřem a častých zánětech močových cest
Loketní klouby – baňkování je účinné při všech bolestech, zejména na tenisový loket
Kyčelní klouby – při zánětech, bolestech kyčelního kloubu, aplikuje se přímo na postižený kloub
Kolena – baňkování vás zbaví bolesti kolenního kloubu, pomůže při otocích způsobených namáháním kloubu či zraněním
Chodidla a kotníky -  pomáhá nejen při bolestech, ale i při gynekologických potížích,  zlepšuje funkci srdce a napomáhá prokrvení končetin

Indikovány jsou jak traumatické stavy v subakutním či subchronickém stádiu i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického systému.


Kontraindikace:

Trombózy – akutní trombózy a hluboké i povrchové záněty žil, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, cévní výduť v místě výskytu těchto nemocí.
Křečové žily – gangréna a aneurysma v místě výskytu těchto nemocí, akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce.