Jste zde

Vaginální orgasmus a sexuální pomůcky

Vaginální orgasmus a sexuální pomůcky

Pokračování článku "Vaginální orgasmus".

Nepochybuji, že pomocí sexuálních pomůcek je možné ženu dovést k vyvrcholení. K tomu jsou určené a speciálně navržené. Některé z nich jsou navíc uzpůsobené pro intenzivní stimulaci poševního vchodu, pochvy a hlavně bodu G. Mají tvar, který je stimulaci této oblasti přizpůsoben a i svými vibračními programy se zaměřuje na postupné zvyšování dráždění citlivých nervových zakončení v této části pochvy. Ze sexuologických výzkumů však vyplývá, že osm žen z deseti, které používají vibrátory uvádí, že je využívají především ke stimulaci klitorisu.

Pouze dvě ženy z deseti vibrátorem stimulují pochvu a bod G tak dlouho, až dosáhnou orgasmu. Přitom se však stimulaci klitorisu pomocí vibrátoru nebo prstů nijak nevyhýbají.

Očekává se, že vývoj sofistikovaných sexuálních pomůcek, zaměřených na stimulaci uvnitř pochvy, postupem času zvýší počet žen, které vaginálního orgasmu, díky nim, dosáhnou. Hlavní cíl milování však není v tom, aby žena dosáhla vaginálního orgasmu. To by milování degradovalo na technickou záležitost dosažení vyvrcholení. Milování je přece o něčem jiném... nebo by mělo být o něčem jiném...

Problém používání vyspělých, technicky dokonalých sexuálních pomůcek nakonec může prohloubit partnerské sexuální problémy s dosahováním orgasmu žen při klasickém sexu, tedy při souloži. Sexuální pomůcky mohou poskytovat a někdy již dnes i poskytují, mnohem dokonalejší a intenzivnější stimulaci klitorisu i vagíny, než může zajistit mužský penis... Touto problematikou se zabývá článek "Pozor na příliš časté používání vibrátoru", kde se dovíte více.

Více informací najdete v článku "Sexuální pomůcky pro stimulaci bodu G".

 

Články s podobnou tematikou