Jste zde

DOTAZ: "Snížená touha po milování"

DOTAZ: "Snížená touha po milování"

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem, jak zvýšit touhu po milování? Jsme spolu krátce, milování mě baví a uspokojuje, ale má touha a potřeba, není tak častá. Vím, že je "chyba" ve mně, ale nevím, jak na tom zapracovat. Jak dojít k tomu, aby naše milování bylo častější, pravidelnější, nebo jak bych to řekla.
Předem děkuji za radu a Váš názor.

POZNÁMKA
Zprávu zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Snížená touha po milování"

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Nesoulad sexuální potřeby je problémem mnoha párů. Vaše sexuální potřeba odpovídá tomu, co v současné době potřebujete. Nedá se "nařídit", že potřebujete víc. Sexuální potřeba v průběhu života kolísá a tak je možné, že se zrovna nacházíte v té spodní části periody. Může to však být i tak, že se nacházíte v té horní části periody a Vaše sexuální potřeba se v budoucnu ještě víc sníží. Je to přirozené a normální. Pokud Váš partner má sexuální potřebu vyšší, je to potřeba s ním řešit.

Prostě si spolu popovídejte a vzájemně si vysvětlete své potřeby a očekávání. Možná Vás překvapí, že ani on sex tak moc nepotřebuje, ale že má obavu, aby Vás sexuálně nezanedbával. To by pro Vás byla ta lepší varianta. Může se však stát, že Vám sdělí, že by sex chtěl mnohem častěji, než doposud a že se Vám o něj bál říkat...

To je právě to, o čem si spolu musíte promluvit. Než však takovýto rozhovor začnete, musíte o sexu něco vědět, jinak Vám brzo dojdou slova...

Začněte tím, co chcete Vy. Zamyslete se nad tím, co chcete aby partner dlouhodobě, nebo nejlépe v průběhu celého vztahu dělal pro to, aby Vaše sexuální potřeby byly naplněny. Také se zamyslete nad tím, jaké sexuální polohy se Vám při milování líbí a jaké techniky ráda přijímáte a ráda poskytujete. Nezapomínejte na to, že partnerská intimita není jen o sexu. Mnohem větší má člověk potřebu doteku, něhy, pozornosti... Za základ partnerského vztahu považuji ochotu tomu druhému sdělovat, že Vám na něm záleží... a že jemu záleží na Vás. Pak je potřeba si vzájemně vyhovovat a představy naplňovat... Možná si to neuvědomujete v souvislosti se sexem, ale mnohdy sex dokáže nahradit mazlení, tulení, něžnosti... Nejspíš sex nedokáže nahradit zcela, ale pomůže vytvořit dojem, že nějakou intimní aktivitu vlastně prožíváte celý den...

Proto se musíte nejdříve zamyslet nad sebou a nad svými potřebami i nad svou ochotou věnovat svou pozornost partnerovi. Pak jste připravena na jeho návrhy a podněty. Nebojte se toho, určitě na něco zapomenete a tím si vytvoříte podmínky pro to, abyste takové hovory prováděli pravidelně. Je to potřeba i mezi páry, které se domnívají, že jejich sexuální potřeby jsou dokonale vyvážené a že tomu tak bude až do smrti... Právě takovéto páry změna v chování toho druhého může zaskočit a nebudou si s tím a s pochybnostmi, které tato změna vyvolá, vědět rady. Prostě o svých představách, potřebách, touhách, snech i očekáváních spolu musíte umět mluvit. A to se naučíte jedině tak, že spolu o nich mluvit začnete a budete!

Výsledkem Vašich hovorů by mohl být názor, jak Vaše sexuální potřeby sladit.

Soulož není jediná forma partnerského sexu. Již několikrát jsem radil zařadit do partnerského života tulení, masáže a erotické masáže. Pokud je nižší sexuální potřeba na straně ženy, pak zařaďte masáže tantrické, především tantrickou masáž lingamu. Funguje to!!!  Možná budete překvapená, ale když budete "výměnou" navrhovat "klasické masáže" pro Vás, muži se to bude líbit podobně jako sex. Vy si odpočinete a on se nabaží Vašeho těla speciálně jeho částí, které ho vzrušují. Naučte se i orální stimulaci penisu a pokud Vám to bude vyhovovat, doveďte ho k vyvrcholení a sama "pauzírujte" 1:0.

Nezapomínejte na to, že občas můžete "vynechat" i tak že ho požádáte o jeho masturbaci, protože "máte hrozně ráda", když se na jeho vzrušení a vyvrcholení díváte...

Není to žádný problém, když k tomu budete přistupovat s humorem...

Dva neslyšící lidé se vzali. Jako novomanželé však brzy zjistili, že když zhasnou světlo, tak v ložnici nejsou schopni komunikovat. Bez světla vzájemně nevidí znakovou řeč. Nedaří se jim to nijak rozumně řešit až jednou novomanželka dostane nápad. Ráno na lísteček napíše:
"Miláčku, budeme se muset v sexu domluvit na několika jednoduchých signálech!
Pro tebe navrhuji, že když v noci dostaneš chuť na sex, tak mi rukou jednou stiskneš pravý prs. A když na sex nebudeš mít chuť, tak mi jednou stiskneš levý prs."
Manželovi se to líbí a hodnotí to jako úžasný, skvělý nápad. Svojí ženě odepíše:
"To je opravdu skvělý nápad!!!
To je jednoduché a srozumitelné!!!".
Chvíli se zamyslí a na lísteček napíše:
"Miláčku a když budeš sex chtít ty, tak mi sevřeš rukou penis a jednou zatáhneš nahoru a dolů a já tak poznám, že se chceš milovat."
Pak se znovu zamyslí a dopíše:
"A pokud se nebudeš chtít milovat, tak mi sevřeš rukou penis a zatáhneš nahoru a dolů... padesátkrát."

Nemá smysl dál vymýšlet všechny možné varianty, jak Vás dostat oba do souladu sexuálních potřeb. Bylo by potřeba to řešit s Vámi oběma, ale to zvládnete i spolu... Začněte tím, že si spolu otevřeně promluvíte a pak vyzkoušejte něco z toho, co navrhuji.

Pokud to nebude stačit, napište a popište, co všechno jste vyzkoušeli a jak Vám to pomohlo. Pak můžeme hledat dál...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.