Jste zde

DOTAZ: "Strach, ejakulace, orgasmus"

DOTAZ: "Strach, ejakulace, orgasmus"

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda mi můžete pomoci s mým vzniklým problémem. Už nějakou dobu mám parurézu (neschopnost močení na veřejnosti). S tímto problémem jsem se svěřil kamarádovi, který si ze mě ale udělal hloupou srandu s tím, "že když se nevyčurám, tak se ani nevystříkám".

Tento výrok se mě velmi dotkl a já se až nesmyslně začal zaměřovat na svoji ejakulaci, tzn. aby byla dost "dobrá". V hlavě se mi honí myšlenky, abych měl dost silný výstřik atd., zaměřuji se na to a samozřejmě potom nedochází k takové ejakulaci, jaké by mělo nebo si nedokážu orgasmus naplno užít. To se projevuje jak při masturbaci tak s partnerkou.

Myslím, že mám strach z toho, že by se mi někdo vysmál za slabou ejakulaci, necítil bych se dost mužný nebo bych měl strach z opuštění partnerky, kvůli neschopnosti oplodnění. Dřív jsem navštěvoval psychoterapeuta kvůli paruréze a problémům s erekcí, následně i tento problém s vyvrcholením, ale terapeut mě příliš dokázat nepomohl a nedal mi nějaké konkrétní rady, proto se obracím na Vás.

S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo.

Předem děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Datum: 08.02.2018 18:37. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Strach, ejakulace, orgasmus"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Váš problém je psychického rázu. Jak jste se jistě už od psychoterapeuta dověděl, Váším problémem je strach a ten Vás natolik ochromí, že pak máte řadu problémů, které většina lidí nezná a ani o něčím podobném nikdy neslyšeli. Přitom takový problém tady je a je pro lidi, kteří jím trpí, velmi nepříjemný. Nebudu se zabývat parurézu (neschopností močení na veřejnosti). To jste s odborníky řešil a určitě Vám poradili, jak jej postupně zvládnout a překonat.

Zaměřím se problémy následné, které jste si "vytvořil" s pomocí Vašeho kamaráda, kterému jste věřil a který Vás nepodržel, ale dokonce Vám i ublížil. Podobně jako s problémem neschopnosti močení na veřejnosti, i problémy s domnělou nedostatečnou ejakulací jsou produktem Vašich obav, tedy produktem strachu. Je to stejné jako s parurézu. Musíte se strachu, který Vás ovládá a ničí, zbavit. Používejte stejné metody,se kterými Vás seznámil Váš psychoterapeut. Jedná se stený problém a i jeho řešení je možné stejnými metodami, které už znáte.

Zastavím se však u Vaší obavy, kterou popisujete slovy "že když se nevyčurám, tak se ani nevystříkám" a "strach z opuštění partnerky, kvůli neschopnosti oplodnění".

Není to problém fyzický, ale psychický. Váš strach Vás ovládá natolik, že obava se "zhmotní" a výsledek znáte... jediným řešením je přestat se bát a přestat na tento domnělý problém myslet. Nic podobného Vám nehrozí!!! Pokud se s partnerkou rozejdete, nebude to kvůli tomu, že Vaše ejakulace nebyla dost "dobrá", ale proto, že místo toho. abyste se věnoval partnerce, myslíte jen na sebe. To žena pozná a pokud to bude trvat dlouhou dobu, přestane ji to bavit. Ji Vaše ejakulace opravdu netrápí!!! Ji trápí to, že se Vaší ejakulací trápíte Vy!!! Pokud se nebudete snažit tento nový, domnělý, ale reálně psychický problém potlačít, vytěsnit a překonat, otrávíte ji a ona získá svůj komplex z toho, že Vás nedokáže plnohodnotně uspokojit. To snad nechcete!!! Nebo ano???

Píšete, že Vám Váš psychoterapeut neporadil. Tomu moc nevěřím, protože minimálně Vám poradil to, co radím i já.

Píšete "S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo." To je úžasné!!! Držte se toho, že nyní je to lepší a že si s partnerkou rozumíte. Zapomeňte na problémy s dokonalou ejakulací... Berte to, co přijde a nečekejte superejakulaci. Vždyť je to hloupost!!! Každý chlap Vám potvrdí, že každá ejakulace je jiná a někdy je větší, jindy menší... Pokud budete po každém milování měřit, kolik jste toho "ze sebe dostal", zblbnete Vy i Vaše partnerka!!!

Nechte to být, nic nekontrolujte a milování si užívejte tak, aby se líbilo především Vaší partnerce. Zaměřte svou pozornost na její uspokojení a u sebe to berte tak, jak to přijde. Hlavně s ní neřešte, že dnes to bylo "slabší"... Pokud mne neposlechnete, najde si někoho jiného, možná podstatně méně "výkonného" muže s podstatně méně "dokonalou ejakulací", ale muže, který to "furt neřeší kolem dokola"!!!

Co se oplodnění ženy týká - tak toho se opravdu nemusíte bát. I velmi malé množství ejakulátu dokáže ženu oplodnit. Nejde o množství, ale o kvalitu spermatu!!!! Jen Vás prosím, neutíkejte nyní do optiky koupit mikroskop, abyste mohl po každém sexu kontrolovat (vedle množství) i "kvalitu ejakulátu". To není informace, kterou Vám dávám proto, aby ve Vás probudila další obavu a stres!!! Informuji Vás proto, abyste přestal řešit otázku množství ejakulátu. Prostě se nebojte toho, že Vaši partnerku neoplodníte a ona od Vás proto odejde. Pokud odejde, pak proto, že ve své mysli budete donekonečna probírat obavy z toho, zda ji oplodníte!!!

Znovu opakuji, že Váš problém je stejný jako je problém s močením na veřejnosti. Pokud jej nezvládnete sám, znovu navštivte lékaře a poraďte se s ním. Ne o množství ejakulátu a obavách z neoplodnění partnerky, ale se stejným problémem strachů a obav, které Vám brání v normálním prožívání života a nyní i sexu.

Končím Vaší myšlenkou:
"S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo."

Když se zklidníte, vše se dostane do normálu samo!!! Pokud chcete mít jistotu, že ženu oplodníte, stačí se s ní domluvit, že se o to společně pokusíte. Nepokoušejte se však žádné experimenty bez jejího vědomí! Pozitivní výsledek, tedy ten, že bude oplodněna, by pak nemusela chápat jako úspěch i ona. Plánované rodičovství je VŽDY záležitostí obou, ne jen Vaší.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz