Jste zde

DOTAZ: Vztah bez sexu

DOTAZ: Vztah bez sexu

Dobrý den, se svým přítelem jsem dva roky. Známe se však podstatně déle a vždy jsem se mu líbila. Přesto už od samého začátku našeho vztahu máme sexuální problémy. Ze začátku chuť na sex měl, ale když k něčemu došlo,většinou nedosáhl úplné erekce a sex si spíš "rychle odbyl" bez jakéhokoli doteku, orálního sexu. Četnost našeho milování byla asi někdy 1x týdně. Partner říká, že častěji prý nemůže a že na častější sex nemá ani chuť.

Snažila jsem se s ním o našem sexuálním vztahu i dalších problémech mluvit, ale vždy mi řekl jen, že dříve byl zvyklý udělat si to sám a jen občas (1x za týden až dva) se milovat se svou bývalou přítelkyní. Orální sex ho prý nezajímá....

Utěšovala jsem se tím, že až se sehrajeme a zvykneme si na sebe, že se to změní. Ale bohužel. Bydlíme spolu už rok a poslední čtyři měsíce žijeme prakticky bez sexu. Dělám cokoli, snažím se ho svádět, jeho erekce je však slabá nebo se vůbec nedostaví.

Původně jsem si myslela, že problémy s erekcí má jen se mnou, ale on má nyní problém s erekcí i při masturbaci. I když se moc snažím o jeho erekci dostavila jen několikrát. I přes dosažení erekce jsem však dosáhla jeho vyvrcholení jen v několika případech.

S přítelem být chci, ale už jsem hodně zoufalá. Poradíte? Příteli je 42 let, a poslední roky se snaží žít zdravě. Jeho povolání je výhradně sedavé. Možná na něj má vliv to, že je pracovně přetížený. Když začal bydlet se mnou, změnil práci i bydliště. Může to mít na  jeho problém takový vliv?

Předem děkuji za odpověď

Poznámka:

Zprávu byla zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://jidelnicek.cz/contact.
Jako vždy je text upraven tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. Stejně tak jsou odstraněny kontaktní informace a jména. Poradna sexuologa 2015.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Vztah bez sexu"

Dobrý den.

Děkuji za Vaši důvěru. 

Váš dotaz je velmi podobný dotazu, který jsem řešil před krátkou dobou. přečtěte si prosím jak dotaz, tak můj názor. Odkaz na tento článek je ZDE: DOTAZ: Porucha erekce. Nejedná se samozřejmě o identicý problém, situace je však podobná.

Když však oba dotazy srovnáte, pak zjistíte, že obě hovoříte o stejném problému. Tím problémem je to, že Váš partner trpí poruchou erekce, která není léčena. Moje odpověď je prakticky stejná jako jsem dal dřívější tazatelce dotazu Porucha erekce

Musíte partnera přesvědčit aby navštívil lékaře a svůj problém s ním řešil. Navržená léčba zcela jistě zlepší jeho erekci. problém  s "chutí na sex" však souvisí spíše se sexuální potřebou vašeho partnera a ta je zřejmě dlouhodobě podstatně nižší jak Vaše. Prostě on sex nepotřebuje tak často jak Vy. Tím ho nijak neomlouvám. Naopak musím prohlásit, že je to nejspíš sobec, který potřebu sexu řeší tak, aby vyhovovala hlavně jemu. To, že se nesnaží Vás ani vzrušit, ani po sexu uspokojit, to je výraz nízkého zájmu o vaše potřeby. Uspokojí sebe a víc ho nezajímá. Odmítání orálního sexu v těchto případech, je jen odmítání Vás uspokojit. Prostě necítí potřebu se "namáhat". rozumný muž může mít problémy s erekcí v jakémkoli stádiu. Může na tom být klidně tak, že se mu penis ani nehne. Přesto jeho žena může prožívat nejkrásnější milování, jaké si jiná žena při souloži ani nedokáže představit. Jde především o to, jak k milování partner přistupuje a ne o tom, čím ho realizuje. Dnes je navíc řada sexuálních pomůcek, technik i dalších řešení uspokojení ženy. Pokud však muž nechce, vše, co je dnes k dispozici je k ničemu...

Přečtěte si prosím odpověď na DOTAZ: Porucha erekce a zajděte prosím k sexuologovi, nejlépe společně. U sexuologa se pak snažte Váš společný problém dát do souladu. Pokud to nebudete řešit nyní, za pár let už nic nevyřešíte....

Léky na podporu erekce vyřeší problém s erekcí. Problém se sexuální apetencí možná vyřeší psycholog nebo sexuolog. Především však Váš partner musí chtít věnovat se Vám tak, aby jste měla ze sexu radost.

Asi znáte přirovnání, že mulu můžete přivést k řece, donutit ji pít však nedokážete, pokud sama nebude chtít... Mějte tuto lidovou moudrost na paměti.

Co se změny bydliště a zaměstnání týká, je to zástupný problém. Hlavní problém je problém s erekcí a nechuť se Vám věnovat.

 

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz