Jste zde

Mám sexuální problémy? Co mám dělat?

Mám sexuální problémy? Co mám dělat? 

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Manželství nebo partnerství bez sexu".

Vždycky jde to, co nejvíce spolu o otázkách sexu mluvit a uvědomit si, že i této oblasti lidských vztahů se problémy prostě nevyhýbají. A když se nám to přihodí tak tak to nebrat tragicky a říci si, že o nic nejde, od toho jsou sexuologické poradny. Většinou se lidé pokusí vyřešit své sexuální problémy sami. Někdy je to docela rozumné, pokud to znamená, že společně hledají cestu, jak se s problémem vyrovnat a jak ho vyřešit. Přesto však někdy potřebujeme znát názor někoho jiného, ​​odborně si nechat poradit, aby hledání řešení bylo účinné. Když pak vyhledáme odbornou pomoc, jsme na polovině cesty k úspěchu.

Osobním se problém stane, když se člověk snaží problém vyřešit sám, selže a svůj sexuální život pak potlačuje a vyhýbá se mu. Nesmí se stát, že to bude dělat tak dlouho, až se dostane do ještě větších potíží a je z toho nešťastný. Čas ubíhá a problém přetrvává, nic se neřeší. Tehdy je nejlepší urychleně vyhledat odbornou pomoc. Pro překonávání sexuálních problémů jsou zde sexuální psychoterapeuti, kterým říkáme sexuologové. Jsou to odborníci psychologové nebo lékaři, kteří se dokáží hluboko vcítit do sexuálních problémů lidí. Jsou vzdělaní minimálně v oboru psychologie, sexuologie a urologie. Najdete je i v manželské poradně, kam samozřejmě mohou i páry nesezdané.

Mnoho lidí dnes již dokáže vyhledat odbornou pomoc. Je důležité, že svůj problém umíte pojmenovat a přijmete myšlenku, že existuje a je již těžké si s ním poradit sám. Sexualita je velmi citlivá oblast života a zaslouží si být řešena v úctě a korektním způsobem. Bohužel lidé mají zkreslené představy o průběhu sexuálního poradenství. Mnoho lidí si myslí, že to, co se při něm odehrává je nezvládnutelné kvůli studu. To jsou naprosto zbytečné obavy. Nikdy tam nedochází k žádným sexuálním aktivitám. Sexuální terapie je zaměřena na řešení problémů v páru individuálním přístupem.

Cesta je v hledání řešení sexuálních poruch a problémů.

Je docela obvyklé, že například v partnerském vztahu si lidé nedokáží mezi sebou otevřeně promluvit a někdy si nejsou ani schopni své problémy nebo výhrady vzájemně sdělit. Proto je terapie u sexuologa nebo v manželské poradně zaměřena na hledání způsobu, jak najít cestu a formu pro navození (obnovení) vzájemné důvěry a sdílení mezi partnery.

Sexuolog by měl být vyhledán i v případě, když vás trápí otázky, které se týkají sexuálních poruch, jako je erektilní dysfunkce, opožděná, nebo předčasná ejakulace, nebo nedostavení se orgasmu. Nepotlačujte a nebagatelizujte žádný problém sexuálního charakteru, především pokud se vztahy vyhrocují a hrozí rozvrácení manželství, nebo partnerství. Včas vyhledejte odbornou pomoc.

 

Literatura a zdroje

Komentáře

Dobry den chtel jsem se optat.pred dvema mesici jsem si nasel novou pritelkyni je nam spolu dobre ale jak ma dojit k sexu tak mam vzdy strach,protoze muj problem je ten ,ze po ani ne dvouch minutach je po vsem a to se samozrejme nelibi pritelkyni,uz mi kolikrat rekla ze si to chce take uzit ona.nevim jestli pricina muze mit vliv na to ze jsem v mladi prodelal operaci varikokeli na levem varleti.
Muzete mi poradit dekuji za odpoved

Problém předčasné ejakulace trápí mnoho mužů. Většinou je to však problém, který se dá partnersky zvládnout. Doba pohlavního styku se v sexuologii posuzuje (individuálně) takto:

  • za krátkou pod 1-2 minuty (průměr 1,25 min),
  • za dostatečnou 3-7 minut (průměr 4,91 min),
  • za optimální 7-13 minut (průměr 8,00 min) a
  • za příliš dlouhou 10-30 min (průměr 19,96 min).

Za základní úspěch a výchozí informaci lze považovat to, že k ejakulaci dochází až při souloži. Považujte to za velmi pozitivní informaci. Je-li předčasná ejakulace spojená se souloží, pak je to jen otázka času, kdy se naučíte ji kontrolovat (pokud budete oba dva spolupracovat). Pokud Vaše soulož trvá okolo dvou minut, pak je ji možné posuzovat (podle "tabulek") jako krátkou. Navrhuji Vám si sám pro sebe a pak s partnerkou probrat, jak Váš pohlavní styk probíhá. Zda zbytečně brzy nezačínáte se souloží a hlavně, zda je Vaše partnerka při zahájení soulože dostatečně vzrušená a přirozeně zvlhlá. Zahájení soulože je vlastně možné považovat za konec milování, neboť pak již není dál možné očekávat nic víc než vyvrcholení. Většinou se pak jedná o muže, který vyvrcholí jako první. 

Proto Vám doporučuji preventivní použití prezervativu, případně znecitlivujícího krému, který Vám pomůže snížit při pohlavním spojení intenzitu dráždění penisu. Pokud Vám toto snížení citlivosti pomůže, pak by se délka soulože mohla přiblížit hranici 3 minut a to již je "dostatečná" doba soulože. Nesnažte se však koukat na hodinky. To by Vám opravdu nepomohlo. Znecitlivující krémy koupíte v lékárně. Nestyďte se o ně požádat. Pro lékárníky je to denní chleba.

Snížení citlivosti penisu můžete kombinovat s vhodnou technikou milování. Po dostatečně dlouhé milostné předehře a laskání se pokuste uspokojit ženu orálně a teprve po prožití jejího orgasmu pokračujte souloží. V případě, že Vaše žena může prožívat více orgasmů, tak po Vašem vyvrcholení pokračujte znovu v orálním sexu a pokuste se přivést Vaši ženu k dalším orgasmům.

Když nic jiného, tak žena bude spokojená s prožitkem a Vy získáte větší sebevědomí a přestanete se předčasné ejakulace tolik obávat. Začněte pomalu, nikam nespěchejte a netraumatizujte se případným dřívějším vyvrcholením. S partnerkou si o všem popovídejte a uvidíte, že se Vám podaří najít řešení. Nestanovujte si za cíl přivést ženu k orgasmu souloží. Najděte společné řešení a začněte se společně učit techniky prodlužované soulože a oddalování orgasmu. Není to ze dne na den, ale dá se to zvládnout, když budete chtít oba dva.

Bližší obecné informace k problému předčasné ejakulace najdete na tomto odkazu na našem webu:
Předčasná ejakulace. Najdete zde i několik návrhů řešení, jak předčasnou ejakulaci oddálit.
Bližší obecné informace k možnostem léčení předčasné ejakulace najdete na tomto odkazu na našem webu:
Řízený orgasmus - orgasmus pod kontrolou - oddalovaný orgasmus
Obecně o orgasmu: Prožitek a orgasmus

Metod prodlužování soulože a oddalování orgasmu jsou řešeny i v článku:
Vícenásobný orgasmus u muže

Co se týká Vaší otázky na dřívější operaci - to, co uvádíte s velkou pravděpodobností nemá nic společného s tím, že jste v mladi prodělal operaci varikokély na levem varleti. Vám stačí přestat se obávat neúspěchu a změnit přístup k milování. Tu jednu minutu, která Vám schází do kategorie "dostačující," s Vaší patrnerkou trénováním oddalování orgasmu hravě zvládnete.

Přeji Vám příjemné prožívání Vaší "léčby".     Admin

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz