Jste zde

DOTAZ: "Můj nemocný manžel denně onanuje"

DOTAZ: "Můj nemocný manžel denně onanuje"

Dobrý den, mám dotaz.

Manželovi je 74 let má Bechtěrevovu nemoc, cukrovku, vysoký krevní tlak, léčí se s prostatou. Špatně se pohybuje, chodí jen trochu doma. Já ho sprchuji, protože se nemůže k vůli ohnuté páteři ohýbat. Zjistila jsem, že manžel už více jak rok denně onanuje, když si jde odpoledne lehnou. Když mu to řeknu, že to vím a slyším ho, je na mě zlý, nadává a lže mi, že to není pravda. Jsem z toho nešťastná a ponížená. Sex spolu nemáme od doby, když začaly problémy s prostatou. Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Text a kontaktní informace byly upraveny.
Poradna sexuologa 2021.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Můj nemocný manžel denně onanuje"

Dobrý den.

Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Přemýšlel jsem o tom jak na Váš dotaz odpovědět a co poradit. Nakonec jsem se poradil s kolegou se kterým konzultuji otázky sexuálních problémů starších lidí. Shodli jsme se na tom, že nejrozumnější bude, když se na jeho onanii podíváte z jeho pohledu. Je to nemocný a také relativně starší člověk. V jeho věku už mnoho mužů myslí spíš na to, co bude k jídlu než na jakoukoli sexuální aktivitu. Jeho zdravotní problémy mu toho už mnoho dělat neumožňují. Domnívám se, že jeho problémy stojí i za jeho velkým psychickým napětím, které se transformuje do napětí sexuálního. Jeho potřeba masturbace je možná tak trochu ventil, který mu pomáhá překonat vše, co ho trápí a omezuje.

Chápu Vás, že se Vám jeho přístup nelíbí, ale když si uvědomíte, že masturbace je přirozené uvolnění psychického a sexuálního napětí, pak byste možná mohla jeho potřebu chápat jako něco co Vám neškodí a jemu pomáhá.

To, že se za to stydí a že se cítí trapně v situaci když ví, že o jeho potřebě víte, je přirozené a skoro pochopitelné. Myslím si, že když změníte svůj pohled na jeho potřebu (jinak se to nazvat nedá), bude Vám líp a také Vás přestane trápit, že to dělá. Přestaňte se tím trápit a zabývat a nechte ho. Stejně jeho potřebu nezměníte. Nijak Vás tím neomezuje ani neohrožuje a také Vám tím ani neubližuje. Vše je o tom, že Vám to vadí a že Vás jeho "tajná" onanie dráždí. Zůstaňte nad tím a přehlížejte to. Pak zabráníte úplně zbytečným hádkám, které nic nevyřeší a jen mezi Vámi způsobují konflikty. Ty jsou pak to nejhorší, co jeho masturbace přináší.

Útěchou Vám může být to, že si našel ventil kterým řeší svůj vnitřní neklid a přepětí a nejspíš i pocity bezvýchodnosti, které mu jeho zdravotní omezení přináší. Tento problém má spousta mužů a žen. Masturbaci a onanii používají na řešení svých psychických a zdravotních problémů. Je to stále lepší než kdyby žádný ventil neměli a jejich přepětí vedlo k tomu, že by se s nimi nedalo žít.

Myslím si, že Vám oprávněně vadí, že na místo toho, aby se pokusil řešit Váš společný sexuální život, uspokojuje se potajmu bez Vás. Rozumím tomu, že je to chyba. Říkáte si, že se mnou kvůli prostatě nemůže a sám to může... Jenže ono to může být i jinak. S Vámi možná opravdu nemůže, ale sám se sebou používá techniky které mohou být natolik odlišné od klasické masturbace, že se v párovém sexu prostě ani nedají použít. Vyvrcholení a sexuálního uvolnění sice dosáhne, ale bez erekce. Je možné, že právě toho se bojí a proto se uspokojuje v ústraní.

Ten problém není jen Váš. Má ho mnoho žen a mužů a to i v mladém věku. Pokuste se s manželem domluvit na tom, že Vás občas uspokojí ústy. To by pomohlo nejen Vám, ale i jemu. Možná se bojí Vaší reakce na takovou nabídku. Kdyby se to podařilo, bylo by to nejspíš velké povzbuzení a možná by to změnilo i pohled na Váši averzi k jeho onanii. Už jsem to takto v několika případech poradil a až na jeden případ to vždy vedlo k rozumné dohodě mezi partnery. Vyzkoušejte to prosím.

S úctou
administrátor webu www.milovani.cz

 

Štítky: