Jste zde

DOTAZ: "Suchá vagina"

DOTAZ: "Suchá vagina"

Dobry den,
mám problém v sexu. S manželem máme krasné milováni až do osudného dne. Předehra nádherná, vzrušení, vlhká... Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi. Takže se milujeme na sucho. Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám. Z čeho je můj problém, nic podobného jsme dříve neměli. Oba jsme zdraví, děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena - odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Suchá vagina"

Dobrý den,

děkuji za dotaz a za Vaši důvěru. To, co popisujete opravdu není běžné. Také se mi nezdá, že až do "osudného dne" bylo vše bez problémů a pak nastala okamžitá změna... Tedy pokud k tomu není racionální důvod, který však se vzrušením při souloží nemusí přímo souviset...

Možnosti jsou v zásadě dvě. Ta první by byla spojena s tím, že máte nějaký gynekologický problém, který se projevuje tak, že Vaše přirozená vlhkost při vzrušení nedosahuje potřebné kvality. Ten druhý může spočívat v tom, že nikdy dříve jste nebyla, díky přirozenému vzrušení, dostatečně přirozeně lubrikovaná, jen Vám to do té doby příliš nevadilo.

Ještě k Vašemu dotazu.

Píšete: "Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi."

To prakticky není možné. Pokud se pochva při vzrušení přirozeně lubrikuje, udržuje se vlhkost uvnitř ní a přenáší se i na zevní část vulvy. Pokud se muž se ženou spojí, slouží přirozená lubrikace k usnadnění pohlavního styku. Logicky se tedy vlhkost přirozené lubrikace přenese i na muže, to je ale přirozené. Přirozený lubrikant se nikam "neztratil". Slouží k usnadnění pohybu penisu v pochvě ať je ho více na straně penisu muže nebo pochvy ženy. Muž jej penisem nikam "neodstranil", ani "nespotřeboval"... Pokud jste opravdu dostatečně přirozeně lubrikovaná, nemůže soulož probíhat "nasucho".

Píšete: "Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám."

Pokud od soulože přejdete k masturbaci a vnímáte, že jste dostatečně vlhká, znamená to, že jste dostatečně vlhká byla i při souloži! Vnímáte prsty vlhkost, ale vzhledem k tomu, že se při masturbaci zaměřujete především na stimulaci klitorisu, nevnímáte tak výrazně pocity v pochvě. Proto masturbace probíhá bez negativních pocitů uvnitř pochvy. Proto také dosáhnete vyvrcholení bez negativních pocitů, které Vám jinak při souloži nárůst Vašeho vzrušení brzdí nebo dokonce přímo znemožní.

Nabízím dvě řešení:

To první vyloučí Vaše obavy o to, že jste nedostatečně lubrikovaná a že to je důvod pocitů "sucha". To druhé nejspíš budete muset zvolit i v případě, kdy to první uspěje...

  • Použijte kvalitní, ale opravdu kvalitní lubrikant. Zvolte takový, který Vám doporučí v lékárně. Nepoužívejte lubrikant z sex shopů nebo koupený po internetu, zvolte lubrikant z lékárny, který je opravdu nealergenní, a má zaručené lubrikační vlastnosti.
  • Vyhledejte svého gynekologa a o svém problému si s ním promluvte. S největší pravděpodobností máte gynekologický problém, který Vám sice zatím zásadně nevadí při běžné činnosti, ale projevuje se při dráždění stěny pochvy penisem při souloži. Pocity pálení nebo vaginální suchosti pak mohou přímo souviset s tímto zdravotním problémem.

Návštěvu gynekologa Vám však doporučuji v každém případě. Lubrikant naprosto bezpečně vyřeší Vaše obavy o nedostatečnou vlhkost. Pocit pálení nebo bolesti však nejspíš bude provázet i soulož s jeho pomocí. Prostě navštivte lékaře a ten Vás vyšetří a pokud se neprokáže zánět nebo nákaza pohlavní chorobou, doporučí Vám lubrikant vhodný pro odstranění negativních pocitů při souloži.

Děkuji za Váš dotaz a přeji brzké vyřešení Vašeho problému.
S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.


 

POKRAČOVÁNÍ KORESPONDENCE

Dobry den,
děkujeme za odpověď, na náš nebo můj problém. Je to vše tak, jak jste popisoval. Jestli můžu ještě, jeden dotaz. Mohl by byt problém i v tom, že manžel použil na penis sexuální kroužek? A proto všechna má vlhkost a touha odezněla a bylo to na sucho? Jinak je u nás už vše v pořádku a děkujeme Vám


Dobrý den,
pokud manžel použil nějakou sexuální pomůcku, která se navléká na penis, je možné, že jste nebyla dostatečně vzrušená, případně že jste se "novinky" trochu obávala. To mohlo ovlivnit přirozenou vlhkost a pocit soulože "nasucho" se mohl dostavit. Sexuální pomůcky se mají vždy používat v kombinaci s kvalitním lubrikantem. Většinou je to uvedené i v návodu na jejich použití.

Jsem rád, že se vše znormalizovalo a že jste v pořádku.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz