Jste zde

DOTAZ: "Žádost o radu - problém s erekcí"

DOTAZ: "Žádost o radu - problém s erekcí"

Dobrý den,
před rokem jsem dochoval manželku pro gynekologickou rakovinu. Byli jsme spolu 45 let. Zemřela doma po 4letech léčení. Náš pohlavní život onemocněním skončil pro bolesti. Orál vyloučila chemoTh a biolog. Léčba způsobila neuropathie HK, takže ani manuál nešel. Prodělala řadu operací až po stomii. Ob den jsem ji koupal a když pozorovala mou erekci, tak plakávala a nutila mě, ať si najdu milenku. Ale to jsem neakceptoval a místo toho jsem potlačoval libido i erekci, takže posledních 18měsíců života již nemusela při koupání plakat.

Nyní víc jak rok po její smrti jsem si našel přítelkyni, ale mám asi vypěstovaný blok. Hlava by chtěla, ale tělo to nedá - erekce minus až chabá, penetrace 0. Je nějaká možnost odblokování? Chemii bych nerad.
Moc pěkně Vám děkuji za pomoc, je-li jaká.

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

Odpověď na dotaz "Žádost o radu - problém s erekcí"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz. Je mi moc líto, že jste v závěru manželství prožil tak těžké životní období. Moc oceňuji, že jste 45 let prožil společně s manželkou a že jste se o ni staral až do posledních dnů. Váš příklad je pro nás vzorem. Moc si toho vážím a je mi líto, že vaše žena zemřela.

K Vašemu dotazu si dovoluji tento názor. Po tolika letech společného života, starostech i stresu, které nemoc i ošetřování Vaší ženy přinášelo, mohou být problémy s erekcí opravdu spojeny s určitým psychickým blokem. Píšete, že jste potlačoval libido i erekci a je naprosto jasné, že jste tak dělal z lásky k vaší ženě. Mohlo to vést k situaci, kdy jste vědomě blokoval jakékoli vzrušení, který Vám pohled nebo doteky přinášely.

Rád bych Vám pomohl a proto jsem se snažil na Váš životní příběh dívat z více stran. Pokud správně odhaduji, pak po 45 letech společného života, kdy (jak předpokládám) jste do manželství vstoupil tak okolo 22 roku věku (dřívější běžný věk pro manželství), je Vám nyní okolo 67 let. Je moc dobře, že jste si po smrti manželky našel ženu, se kterou nyní spojujete svůj další život.

Dovolím si názor, že na Vašich současných problémech s erekcí se negativně podílí minimálně dva faktory. Tím prvním je, vzhledem k dřívější situaci, stres, odhodlání potlačit erekci a vědomá snaha potlačit libido. Tím druhým bude nejspíš věk a zdravotní problémy, které s ním souvisí. Pokud jsou další příčiny, je nutné je zjistit a odstranit nebo jejich následky potlačit.

Proto doporučuji:

  • navštívit lékaře a vyloučit takové nemoci jako je vysoký tlak a cukrovka
  • požádat Vašeho lékaře, aby Vám předepsal léky na podporu erekce. Je potřeba léků, ne doplňků stravy.
  • ve vašem dalším sexuálním životě se nesnažte za každou cenu o soulož, dejte si čas a partnerku uspokojte nepenetračními technikami.

Naučte se znovu přijímat vzrušení a to hned nespojujte s erekcí. Musíte ze zbavit bloku, který jste si vědomě vytvořil. To se dá tak, že si znovu začnete věřit a že soulož nebudete považovat za cíl sexu. Zaměřte se na nepenetrační techniky a nesledujte své vzrušení s obavami. Po tak dlouhé době vědomého potlačování libida potřebujete čas na překonání všeho, co Vás blokuje. Není to fráze, je to prostě tak.

Pokud se Vám při milování s Vaší novou partnerku v hlavě vybavují vzpomínky a to blokuje Vaše vzrušení, pak je potřeba navštívit psychologa a požádat o pomoc. Psychoterapie jsou účinnou pomocí a mnohdy pomůže už jen vědomí, že problém s Vámi někdo řeší a že někdo další, osobně nezúčastněný, sdílí Vaše starosti a obavy. Nebránil bych se takovéto pomoci.

Osobně se však domnívám, že na problémech s erekcí se podílí i věk. Problémy s erekcí mají dnes už i muži, kteří ještě zdaleka nemají ani 50 let. Tyto problémy se prostě ve vyšším věku vyskytují a to i bez ohledu na to, co jste prožil Vy.

Píšete sice, že nechcete "chemii". Osobně se však domnívám, že mnohem menší "zlo" je přijmout pomoc léků na erekci, než se trápit a obávat selhání. Nedívejte se na to jako na problém, který za Vás řeší "chemie". Dívejte se na to, jako pomoc, kdy Vám "chemie" pomůže překonat problémy, které tady prostě jsou. Léky na podporu erekce Vám předepíše lékař po základním vyšetření. Minimálně zjistí, zda nemáte vysoký tlak a cukrovku. Předpokládám, že se Vás bude i ptát na Váš životní příběh (pokud ho nezná). Vlastně tak vyřeší vše, co jsem výše považoval za nutné udělat. Nepovažujte to za nějakou potupu nebo selhání. Jednak Vám předepíše jednu dávku léků, tedy maximálně 6 tablet, ale také Vás poučí, že každou tabletku můžete rozdělit na polovinu a začít tak od minimální doporučené dávky. Sám si minimální dávku nesnižujte, nebylo by to rozumné!

Za hlavní přínos takovéhoto postupů považuji to, že Vaše obavy ze selhání se výrazně sníží, protože léky na podporu erekce opravdu fungují. Potřebujete odblokovat své obavy a takovýto postup je nejen rychlejší, ale i účinný. Nesnažte se stále myslet jen na svou erekci a na to, že to zase nevyjde. Prostě se věnujte partnerce a nic neřešte. Věnujte se jí a sebe řešte až to půjde... Potřebujete čas a začít si znovu věřit. Léky Vám pomohou začít si znovu věřit. Není to žádná ostuda, je to prostě podpora ve Vaší situaci. Rozhodně bych se tomu nebránil. Sám zjistíte, zda Vám léky pomohou a jak. Až překonáte bloky, které máte, prostě léky jen přestanete brát. Léky předepsané lékařem Vám rozhodně neublíží a nestanete se na nich závislým.

Souběžně s tím se snažte s novou partnerkou společně prožívat vše hezké. Sportujte spolu, prožívejte zábavu i odpočinek a nemyslete na problémy se sexem. Uvidíte, že se vše postupně dostane do souladu a normálu.

Děkuji za Vaši důvěru. přeji Vám, aby Vám moje rada pomohla. Upřímně si to přeji.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.