Jste zde

Anticelulitidová masáž

Anticelulitidová masáž

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Druhy masáží".

Celulitida je pojem, který zná většina žen, pro postižení kůže a podkoží, které se navenek projevuje jako tzv. pomerančová kůže. Při celulitidě nabývá kůže nerovného, dolíčkového povrchu, připomínajícího kůru pomeranče. Tento problém trápí přes 90% žen.

Zvýšené riziko je v těhotenství, ale postihuje i dívky v pubertě a ženy v přechodu. Celulitida nesouvisí s nadváhou, neboť jí trpí i štíhlé ženy. Hrbolky na kůži totiž nejsou tvořeny zbytečnými zásobami tuku, ale jsou výsledkem změn podkožního tukového vaziva, v němž je zadržována voda. Porucha struktury kůže postihuje především boky, stehna a hýždě. U mladších žen nejsou změny na kůži většinou patrné, protože jejich tkáně jsou pružné. S postupujícím věkem jsou zřetelnější, zásoby tuků v podkožním vazivu se zvětšují a vznikají hrbolky a důlky na povrchu kůže. Následně se mohou objevit i rozsáhlé otoky, které zmenší cílená lymfatická masáž, jež z postižených míst odvede přebytečnou tekutinu.

Proč celuitídou více trpí ženy? Podkoží žen má jinou strukturu než u mužů, aby se zachovala dostatečná pružnost kůže v těhotenství. Dalším přirozeným důvodem je působení ženského hormonu estrogenu, často jí proto více trpí ženy užívající antikoncepční přípravky, které tento hormon obsahují, či jiné preparáty a léky používané při léčbě endokrinologického systému.

Na vzniku celulitidy se podílí především
* nesprávná životospráva
* zanesení těla toxiny, nestrávenými metabolity
* nedostatk minerálů a vitaminů
* dědičné předpoklady s dalšími spouštěcími faktory
* nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, těsné oblečení
* nadváha
* pohodlnost
* stres
* kouření, pití kávy a alkoholu
* nedostatek tekutin, tj. hlavně minerální a pramenité vody bez bublinek
* příčinou může být i porucha jater a metabolismu
* strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry, instantní a konzervované potraviny

* konzumace uzenin, bílého pečiva, chipsů, majonézy

Dále pomáhá v nápravě:
* lymfu rozproudit automasážemi - nejlépe masírovat celé tělo jemným kartáčem na šaty nebo speciální sisalovou rukavicí ráno a večer.
* střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 sekund teplou a 20 sekund studenou)
* odborně prováděná lymfodrenáž a antiticelulitidová masáž
* další procedury jako teplé zábaly
* dostatek tekutin, hlavně vody bez bublinek, bylinných čajů či zeleninových džusů

Důležité je si uvědomit, že celulitida není jen kosmetickou záležitostí, ale je třeba se jí věnovat důsledně a vytrvale, tak jak bychom se měli věnovat každé disharmonii našeho organismu.

Masáž probíhá podobně jako základní ájurvédská masáž, nebo spíše ájurvédská masáž poloviny těla. Vynechány jsou energetické prvky, zato je pozornost maséra zaměřena na postižené partie, nebo na prevenci v těchto partiích. Především se  intenzivně promasérují boky, hýždě, stehna, případně ruce. Celá masáž je spojena s intenzivní lymfomasáží a odvedením látek metabolizmu do lymfatických uzlin a do těla.

Anticelulitidová masáž by rozhodně neměla být vaší první masáží v relaxačním centru Lazebník šenovský. Tato masáž je hodně osobní vzhledem k prováděným lymfatickým i mechanickým masážním technikám, bez kterých její účinnost nemůže být zaznamenána. Před anticelulitidovou, nebo lymfatickou celotělovou masáží je maximálně vhodné absolvovat některou z jednodušších masáží ájurvédských pro získání důvěry v maséra. Masáž se provádí na volné tělo. Pro zklidnění masírovaného těla je na závěr masáže zařazen blok ájurvédských dlouhých tahů od palce nohy po palec ruky a zpět. Tělo se tak uvede do harmonie a uvolní se lokální napětí po celém těle.

CENÍK MASÁŽÍ

 

Rozdělení masáží Poznámka       Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání v hodinách Cenový rozsah
ANTICELULITIDOVÁ poloviny těla 

Polovina těla

pouze
JEDEN MASÉR

detoxikační
relaxační

kosmetické
bylinné přípravky

intenzivní promasírování v postižených partiích

tělo
mysl

lymfatický systém

formování postavy

hladivé
tlakové
hřejivé

více jak
1 hodina až
1,5 hodiny
podle stavu tkání
400,-Kč
Dotovaná cena Lazebníka šenovského

ANTICELULITIDOVÁ celého těla

Celotělová

pouze
JEDEN MASÉR

detoxikační
relaxační

kosmetické
bylinné přípravky

intenzivní promasírování v postižených partiích

tělo
mysl

lymfatický systém

formování postavy

hladivé
tlakové
hřejivé

1,5 hodiny

2 hodiny

podle stavu tkání
600,-Kč
Dotovaná cena Lazebníka šenovského
Štítky: