Jste zde

Očištění od spermatu

DOTAZ: "Očištění od spermatu"

Dobrý den,
omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale zajímalo by mě jak nejlépe očistit ruce od spermatu po orálním sexu, aby poté při sprše nebo vykonaní potřeby nedošlo k nechtěnému otěhotnění. A také zdali když jde přítel do sprchy po sexu nebo orálním sexu, jestli mohou spermie ulpět na povrchu použité vany nebo sprchy či hlavice a stát se tak nebezpečím náhodného zanesení při koupeli další osobou (mnou). Ruce si vždy po orálním sexu umyji vodou a mýdlem důkladně. A přítel se většinou otře než jde do sprchy a pak samozřejmě pořádně umyje. Nicméně chtěla bych mít jistotu. Četla jsem, že spermie na vzduchu přežívají krátce, ale jak je to třeba na povrchu použité sprchy nebo vany to jsem se nedočtla. Zajímá mě to i kvůli tomu, když občas někde použijete veřejné sprchy nebo sprchy na koleji, bazénech, které jsou pro více lidí.

POZNÁMKA:
Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese https://www.milovani.cz/contact. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2022

 

ODPOVĚĎ na dotaz "Očištění od spermatu"

Dobrý den.
Omlouvám se za tak velkou prodlevu odpovědi. Ale už jsem zase zpět v "civilizovaném" světě a tedy i internet je mi už zase dostupný....
K Vašemu dotazu - především to vůbec není hloupý dotaz a rozhodně se za něj nemusíte omlouvat. Je naprosto správné, že nechcete riskovat  nechtěné otěhotnění.  Zrovna masturbační i orální sex je jednou z možných cest, jak k němu přijít...
Nejdříve k vašim dotazům:

  • pokud jde přítel po sexu nebo orálním sexu do sprchy, můžete být naprosto klidná. I kdyby spermie ulpěly na na povrchu použité vany, sprchy či hlavice, voda a prostředí sprchy nebo vany jsou neslučitelné s jejich přežitím. Ani v případě náhodného zanesení při koupeli Vám takové nebezpečí opravdu nehrozí. Neumím si ani představit, jak by to bylo technicky možné, aby se spermie z povrchu vany nebo hlavice zanesly do vagíny....
  • důkladné umývání rukou vodou a mýdlem je po orálním sexu nebo masturbaci vhodné, ale když se utřete a spermie zaschnou, vyjde to nastejno. Už jsou mimo své specifické (náročné) prostředí ve kterém mohou přežívat a pohybovat se a velmi brzy odumřou.
  • to, že se přítel většinou otře než jde do sprchy a pak samozřejmě pořádně umyje je chválihodné. Nemusíte se však bát, stejné platí i pro jeho tělo a po koupeli je "sterilní". Spermie na vzduchu opravdu přežívají krátce, to samé platí i o povrchu těla, použité sprchy nebo vany.
  • ve veřejných sprchách nebo sprchách na koleji, bazénech, které jsou pro více lidí, platí to samé. Určitě zde neotěhotníte (při sprchování).

Rizikové je po úspěšné felaci provádět orální sex pro ženy po líbání, po ejakulaci třít penis o stydké pysky nebo klitoris, ejakulovat do oblasti pohlaví ženy nebo stimulovat pochvu prsty potřísněnými spermatem (i sama žena). U většiny základních sexuálních technik na webu popisuji i rizika nechtěného těhotenství. To, co trápí Vás však k těhotenství nevede.

Jen bych chtěl zdůraznit, že se spermatu nemusíte bát a nebo svou obavu vygradovat až k fobii. Při dodržení běžných opatření se sperma do pochvy tak snadno nedostane. Tak se nemusíte obávat ani toho, že něco pokazíte.

Podstatně nebezpečnější je opakovaná soulož bez důkladného vymočení muže po ejakulaci nebo hrátky se sexuálními pomůckami potřísněnými spermatem. Rizikem je také "přerušovaná soulož", protože ne vždy se může podařit "vytáhnout včas".

Je správné, že se o "bezpečný se" zajímáte včas. Přeji Vám krásný vztah.

S úctou administrátor webu www.milovani.cz.