Jste zde

DOTAZ: Problém s odmítáním orgasmu

DOTAZ: Problém s odmítáním orgasmu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Je mi 25 let, už jsem pár partnerů měla, ale dřív žádný delší vztah a ani s jedním jsem nikdy nedosáhla orgasmu. Teď mám čtyři roky partnera, se kterým žiju a trápí ho to. Ne že by to byla jeho chyba a nebyl schopen zvládnout přivést mě k orgasmu, ale já ho nikdy nenechám dokonce, protože prostě nechci. Nevím proč a nevím, zda bych měla navštívit třeba psychologa nebo sexuologa nebo jestli je to normální. Já jsem s naším sexuálním životem spokojená, ale chápu, že přítele to zneklidňuje, tak bych chtěla alespoň se pokusit s tím něco udělat. Předem děkuji za odpověď a radu.

Poradna sexuologa 2014.


 

ODPOVĚĎ:

Út, 27/05/2014 - 11:14 — admin

Problém s odmítáním orgasmu - odpověď

Dobrý den, děkuji za důvěru.
Váš problém se občas mezi mladými ženami vyskytuje. Je dobře, že se se současným stavem nechcete smířit a začala jste problém řešit. Podle toho, co popisujete je možných více vysvětlení, proč tomu tak je. 

Nejdříve je potřeba si ujasnit, zda jste schopná orgasmu dosáhnout masturbací, tedy sama bez partnera. Otázkou také je, jak často masturbujete - to je velmi důležité. Od těchto informací se pak může odvíjet hledání dalších řešení. Pokud jste schopna orgasmu dosahovat, pak bude problém v tom, že se orgasmu bojíte dosáhnout s partnerem. Příčin opět může být celá řada. Pokusím se je nastínit formu úvahy:

  • Důvodem může být, že orgasmu s partnerem nemůžete dosáhnout, protože opadne vzrušení a k vyvrcholení jakákoli stimulace prostě nevede. V takovémto případě může být problém v technice, kterou se o Vaše vyvrcholení s partnerem pokoušíte.
  • Pokud je problém v předčasné ejakulaci partnera nebo prostě příliš krátké souloži, pak by bylo vhodné pokusit se o dosažení orgasmu orální stimulací. 
  • Příčinou může být i obava ze ztráty kontroly nad sebou, z toho, že nebudete schopná se ovládat.
  • Uvádíte, že orgasmu dosáhnout nechcete, to by znamenalo, že kdybyste chtěla, pak by to mohlo jít. Může se tedy jednat o nějaké prožité trauma, nějaký zážitek, který stojí v pozadí za vaším odmítáním vyvrcholení. Může to být pocit, že toho nejste hodna, že si ho nezasloužíte ...
  • Otázkou je, co si představujete pod tím, že jste s Vaším sexuálním životem spokojená. Když to přeložím, tak to znamená, že Vám stačí, že partner vyvrcholení dosáhne a vy ho nepotřebujete. Je to však pravda? Nedosahujete vyvrcholení sama masturbací, ale bez partnera?
  • Když partner po vašem vyvrcholení tolik touží (je to logické), proč mu je nedopřejete? Bojíte se, že pak by o Vás už neměl zájem?

Určitě by se dala vymyslet celá řada dalších úvah a příčin, proč je stav takový, jaký je. 
Dovolím si Vám navrhnout řešení. Pokud selže, je nutné, aby jste navštívila svého lékaře a poradila se, kam Vás pošle k odborníkovi. Předpokládám, že nejdříve k psychologovi, neboť ten problém je pak nutné nejdříve probrat z očí do očí s odborníkem na lidskou duši a teprve potom případně navštívit sexuologa. 
Navrhuji:

  • Dohodněte se s partnerem, že prožijete příjemnou a vzrušující milostnou předehru a potom mu sama předvedete, jak prožíváte orgasmus při masturbaci. On se svým vyvrcholení počká a po celou další dobu se Vás nebude dotýkat. Splníte jeho velké přání a orgasmus před ním prožijete. Pokud se jedná o blok obavy ze  ztráty sebekontroly, pak takto můžete prolomit své obavy.
  • Pokud mu budete chtít dopřát Váš orgasmus jeho sexuální aktivitou, pak k tomuto aktu přistupte jako k aktu obdarování a potlačte svůj zamítavý postoj k tomu, že orgasmus nechcete. Pokud víte o nějakém projevu při orgasmu, kterého se obáváte, pak to partnerovi dopředu sdělte. Například to, že při orgasmu prožíváte intenzivní ejakulaci - "mokrý orgasmus". 
  • Jinou variantou může být, že po milostné předehře, cestou orálního sexu partnerovi dáte dárek a dopřejete mu, aby Vás k orgasmu dovedl. Prostě překonáte svůj odmítavý postoj, něco takového, jako když nemáte ráda svíčkovou a přesto ji s úsměvem sníte, když Vám ji partner z lásky uvařil...

Nemá smysl dál vymýšlet řešení. Prostě se pokuste mu dát z lásky dárek a sama poznáte, zda to byla taková ztráta, kterou již příště nebudete ochotná podstoupit.

Pokud to nezkusíte, nikdy tento problém nepřekonáte a bude Vás pronásledovat po celý partnerský život. 

Musím se zmínit o tom, že jsou prostě ženy, ale i muži, kterým stačí, když vyvrcholení při milování prožije jen ten druhý. Jejich osobní prožitek je pak na úrovni radosti z toho, že ten druhý je šťastný. Asi se to těžko chápe, ale stává se to. To však neznamená, že nemůžete občas pro radost toho druhého udělat výjimku. 

Pokud vše selže, neváhejte a vyhledejte lékařskou pomoc. Doporučuji cestou Vašeho lékaře. On ví, kam Vás poslat. Lékaři se znají a ví, na co je který lepší. Nebojte se ani tohoto řešení. Jste příliš mladá ta to, aby jste se na jeho začátku vzdala tak významné části sexuálního života. Až budete vědět více, budu velmi rád, když napíšete, jak se Vám problém podařilo překonat. Bude to pomoc i dalším ženám a mužům.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz