Jste zde

DOTAZ: Potlačení sexuální touhy

DOTAZ: Potlačení sexuální touhy

Čt, 14/08/2014 - 10:07 — Jana (neověřeno)

Dobrý den,
Ráda bych se dotázala,zda existují nějaké volně prodejné léky či byliny, které dokážou potlačit chuť na sex u ženy.
Děkuji za odpověď. (28 let)

Poradna sexuologa 2014.


 

ODPOVĚĎ: na dotaz "Potlačení sexuální touhy"

Dobrý den,
Děkuji za Váši důvěru a dotaz.

Je velmi obtížné odpovídat na takovýto dotaz bez znalosti konkretní situace. Nejde však jen o odpověď na zadanou otázku. Především jde o to, vědět, co vlastně musíte řešit za problém.

Položme si tedy několik otázek, které by výrazně pomohly k řešení problému:

 • Byla jste již se svým problémem u lékaře a řešila jste ho s nějakým odborníkem, sexuologem nebo psychologem?
 • Jak moc je to velká potřeba sexu?
 • Týká se Váš problém toho, že jako žena nejste dostatečně uspokojena při sexu s partnerem nebo manželem ?
 • Jste vdaná nebo žijete v partnerském vztahu a máte tedy k sexu prakticky každodenní příležitost ?
 • Pomáhá k uspokojení masturbace ?

Vím, že Váš dotaz zní "zda existují nějaké volně prodejné léky či byliny, které dokážou potlačit chuť na sex u ženy".
Nabízí se tedy celkem logická otázka, proč jako žena ve věku 28 let chcete potlačovat svoji přirozenou sexuální touhu.

 • Jaké Vám Vaše sexuální touha přináší problémy?
 • Dá se vaše sexuální touha uspokojit sexem nebo masturbací?
 • Co vašemu problému říká partner, mluvila jste s ním o tom?

S Vaším problémem souvisí i otázky, které by Vám položil každý sexuolog nebo psycholog:

 • Jak dlouho problém s nadměrnou sexuální touhou máte?
 • Jakou práci děláte?
 • Kdy Váš problém začal být problémem?
 • Kdy jste začala se se sexuálním životem?
 • Jak často máte sex?
 • Kolik by bylo potřeba sexu, aby ho podle Vás bylo dostatek?
 • Dá se Vaše sexuální touha vůbec uspokojit?
 • A další desítky otázek, jejichž pravdivé odpovědi by mu ale i Vám pomohly zorientovat se v problému, který Vás trápí.
 • Chcete svou sexuální touhu snížit proto, aby se vyrovnala s parterovými potřebami a nesváděla Vás k nevěře?

Také se ovšem nabízí otázka, zda léky nebo byliny, které chcete použít na snížení sexuální touhy, jsou určeny pro Vás nebo pro jinou ženu! Mohl by to být také dotaz ženy, která hledá léky pro svého manžela nebo přítele, aby snížila nesoulad potřeb jeho a svých.

Prostě je zde příliš mnoho otázek, na které by bylo potřeba spravedlivě a pravdivě odpovědět.

Omlouvám se za ty otázky a nyní se pokusím odpovědět na Váš dotaz, který zněl

"Ráda bych se dotázala,zda existují nějaké volně prodejné léky či byliny, které dokážou potlačit chuť na sex u ženy.

Žádný takový prostředek na snížení sexuální potřeby neexistuje. Rozhodně ne ve volném prodeji nebo v přírodní lékárně.

Po pravdě:
Léky, které by mohly snížit sexuální touhu sice jsou, ale předepisují se pouze velmi zkušenými lékaři, odborníky na sexuologii a psychiatrii. Mají však poměrně velké množství vedlejších účinků. Nejsou také primárně určeny pro léčbu za účelem snížení sexuální potřeby, ale především se jedná o léky na snížení depresí, agresivity nebo emocí. Často se jedná o antidepresiva nebo útlumové léky.

Na tlumení sexuálních agresorů se někdy také používají antitestosteronové preparáty nebo gestageny, ale to není samozřejmě řešení problému sexuální touhy. 

Řešením nadměrné sexuální touhy může být nalezeno při společném řešení problému s partnerem, kterému vysvětlíte Váš problém a budete společně hledat, jak nalézt potřebný soulad jeho a Vašich potřeb. V případě, že nemáte stálý partnerský vztah, je řešením nalezení partnera s podobnými sexuálními potřebami, jako máte vy.

Psycholog by Vám navrhl zkusit zaměřit svou pozornost na jiné činnosti  než na sex. Nalézt jiný směr zaměření pozornosti například na práci, sport, kreativní činnosti, turistiku, koníčky nebo práci s jinými lidmi nebo s dětmi. Psycholog by Vám také mohl pomoci Vaši pozornost přesměrovat z koncentrace na sex na jinou činnost.

Problém nadměrné sexuální potřeby však nemusí být jen problémem nadměrné sexuální touhy. Může se jednat o nějaké podráždění pohlavních orgánů, které vyvolává pocit nadměrného vzrušení a touhy.

Pomoci také může intenzivní masturbace. Někdo má potřebu masturbovat 2-3x i vícekrát po sobě. Nebo i opakovaně několikrát za sebou. Pokud to jinak neomezuje běžný život, nemusí to být nijak nezvládnutelný problém. Někdy pomáhá, když člověk masturbuje víckrát i potom co nemá touhu po dalším vyvrcholení. Pokud tak činí několik dnů po sobě, skutečně chuť po sexu přejde. Proto bych si dovolil Vám doporučit i vícenásobnou masturbaci opakovaně po sobě. celou sérii masturbací pak po hodině nebo dvou znovu zopakovat. Tak opakovat tak dlouho, dokud sexuální napětí nepovolí. Nemasturbovat kvůli potěšení, ale kvůli ověření, zda tato cesta pomůže potlačit neustálé myšlenky na sex.

Nedovolím si ani navrhnout žádné konkrétní řešení pomocí léků. Bylo by to naprosto nesprávné a nezodpovědné. Rozhodně je potřeba, pokud Vás ten problém opravdu tíží a nepodaří se Vám ho vyřešit ani s partnerem ani masturbací, obrátit se na lékaře některé sexuologické poradny a ti si Vás objednají na konzultaci. To je jediná rozumná cesta, jak tento problém zvládnout.

Rozhodně nehledejte léky na internetu. Ani kdyby Vám tisíckrát zaručovali při jejich prodeji, že jsou účinné. Je to cesta do pekla! Můžete si jen ublížit!

S pojmem sexuální závislosti se setkáváme stále častěji. Může být podobný závislosti na alkoholu nebo závislosti na na návykových látkách. Jedná se v podstatě o jistý druh nutkavého chování, jehož zdrojem bývá neurotická úzkost. Sexuální uvolnění je pak cestou, jak napětí a neurotickou úzkost snížit. Ale ani opakovaný orgasmus nemusí přinést uklidnění napětí.

Proto považuji za správné, řešit tento problém s odborníky. Sama ho nemusíte zvládnout a zbytečně se budete dostávat do velkého stresu a napětí, které nebere konce. Někdy ani navazování nových a dalších sexuálních kontaktů, nepenetrační sexuální praktiky nebo masturbace nestačí. Tady snaha o zvládnutí problému nemusí stačit a bez podpory lékařů a jejich doporučení se situace pomalu nedá zvládnout. Následné pocity zklamání, selhání, pocity viny, deprese pocity opuštění a vyčlenění z "normální společnosti" vedou k těžkým psychickým poruchám. Jejich léčba je pak mnohem obtížnější, jak léčba prvotní příčiny - nadměrné sexuální potřeby. Proto Vás prosím - navštivte lékaře a to co nejdříve.

Měla by existovat kniha "Závislost na sexu, jak ji poznat a účinně léčit." sexuoložky Hanky Fifkové a kolektivu lékařů. Doporučuji knihu přečíst nebo ještě lépe kontaktovat přímo autorku knihy a jejich zdravotnické zařízení.

Děkuji za Váš dotaz