Jste zde

DOTAZ "Otázka"

DOTAZ "Otázka"

Dobry deň, rad by som sa poradil o mojom problemu a či nato existuje nejake riešenie alebo nazor. Ja viem je to často aj o šťasti a spoliehať len nato je naročne. Mňa osobne zaujimaju tie veci čo tu opisujete ohladne lasky a milovanie sa/ a toho druheho avšak mam problem v hladani a dovere a stale viac si myslim že mi tie informacie budu v živote zbytočne.

Poznámka:
Zpráva zaslány pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2022.


ODPOVĚĎ na dotaz "Otázka"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.

Přiznám se, že Vaší otázce možná ne zcela rozumím.
Předpokládám však, že Váš problém se týká toho, že hledáte člověka se kterým byste vše sdílel naplno a bez obav z toho zda Vám rozumí a zda Vás nezklame. Také se usuzuji, že na závěr dotazu se obáváte toho, že informace o lásce a milování Vám v životě nic nepřinesou a budou pro Vás zbytečné.

Pokud je tento můj pohled na Váš dotaz správný, pak se Vám pokusím odpovědět.

V životě se každý člověk dostane do situace, kdy mu vše může připadat beznadějné nebo nespravedlivé. Tomu se asi nedá zabránit, protože některé životní situace už takové jsou. Asi nejrozumnější je v takovém období nepodléhat momentálním pocitům a ztrátě iluzí a najít si něco, cokoli, co Vám pomůže získat alespoň trošku optimismu. Když máte pocit, že Vás lidé zklamali, najděte si něco pozitivního ve vztahu k přírodě, cestování, literatuře nebo sportu. Může to však být cokoli jiného, co Vám udělá radost.

Upnout se k myšlence, že vše začíná a končí s láskou nebo sexem, je nejspíš pouze následek toho, že jste se zklamal v konkretním člověku. Tak to nechte odplynout a nesnažte se stále vracet k něčemu, co nejspíš v této chvíli nezměníte. Řekněte si, že je spousta jiných krásných cílů a činností, které Vás mohou dovést k pocitu pozitivního naplnění. Hledejte to, co Váš život rozzáří i bez sexu nebo lásky ke konkretnímu člověku. Po čase zjistíte, že jste jen prožíval nelehké období, které po jeho překonání, otevírá nový prostor pro další rozvoj Vašeho života. Můžete si číst, vzdělávat se, učit se ze zkušeností jiných lidí. Určitě najdete spoustu příkladů jak obtížné životné období překonat a posunout se dál.

Pro začátek bych Vás požádal o návštěvu lékaře, odborníka, psychologa, prostě odborníka. Není žádnou ostudou prožívat období, kdy si nevíte rady sám se sebou a máte pocit, že nic nemá cenu, ani láska nebo milování. Nebojte se obrátit na odborníka ve Vašem okolí - on Vám opravdu pomůže a bude Vaším průvodcem, který Vás ze současné, přechodné deprese úspěšně vyvede.

Přeji Vám ať takového odborníka brzy vyhledáte a aby Vám pomohl. Já to cestou webu být nemohu a tak věřím, že ve Vašem okolí najdete někoho, kdo Vám pomůže.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: