Jste zde

DOTAZ: "Sexuální nesoulad"

DOTAZ: "Sexuální nesoulad"

Problémem je náš sexuální nesoulad už od počátku vztahu a nezájem manžela o tom komunikovat. Při souloži nedochází k mému vrcholení, ač sama jsem toho klitoriálně i neklitoriálně schopná a docházelo k tomu, když se mi předchozí partneři delší čas věnovali. Můj manžel žije v názoru (46 let), že každá žena je schopná bez problému vaginálního orgasmu a nemá zájem mě k orgasmu přivést jinak než vaginálně a jeho 2 minuty mě opravdu nestačí. Manžel se skoro nevěnuje předehře, (za 7 let mi jednou poskytl masáž), po 2 minutách jeho ejakulaci vždy skončí a nic jiného neprovozuje, nikdy se mě opravdu nesnažil uspokojit, ač ho o to žádám. Nebaví se o tom se mnou, nebyl schopen ani jednou změnit techniku, nekoupil ani jednu hračku a mě to velmi frustruje. Před půl rokem byl u sexuologa, předepsal mu Priligy, ale manžel si ho ani vyzvedl z lékárny, zapřel ho. Je mi 41 let, nedokážu se smířit s tím, že bych už nikdy neměla s partnerem zažít orgasmus. vadí mi, že se o to alespoň že se nesnaží. Mám na manžela obrovský vztek, jsem už alergická na veškerou jeho blízkost, i na to, jak v noci vedle mě dýchá, nevěřím si jako žena. Nejsem schopná žít ve vyváženém vztahu s mužem, který se nestará o mé uspokojení, myslím, že je až patologicko-sobecký.

Dá se to řešit?

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.. Text zprávy byl mírně upraven. Byly odstraněny kontaktní adresy, jména a další informace, které by mohly narušit anonymitu tazatele.
Poradna sexuologa, rok 2017.


Odpověď na dotaz "Sexuální nesoulad"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz. Nezájem o sex nebo neochota vyhovět oprávněným a pochopitelným sexuálním potřebám ve vztahu ze strany jednoho z partnerů, se pravděpodobně stává a i v budoucnu nejspíš bude, stále vážnějším partnerským problémem.

Problém, který popisujete, se nejspíš netýká jen sexu. pouze v sexu se dostává více do popředí než jiné problémy, které vztah obvykle provází. Sex je totiž více osobní než jiné situace, které žijete a se kterými jste se možná snadněji smířila.

Pokud opravdu nechce řešit Vaše oprávněné sexuální problémy, je "každá rada drahá". Nemůžete někoho kdo nechce donutit k tomu aby Vám vyhověl. Problém bývá v tom, že on Vám vyhovět nemusí, protože ON dostane to, co chce a víc nepotřebuje. Že je to sobecké, o tom je zbytečné polemizovat. Pokud se o sexu z Vašeho pohledu nechce bavit a stále trvá na sexu který mu dá to, co ON chce, pak jste pro něho něco jako masturbátor.... Ne nadarmo se takovému sexu říká "masturbace (onanie) ve vagině".

Mohu Vám snad jen poradit, že mu stále musíte připomínat, že sex s ním Vám nic nedává a že Vás už takovýto jeho přístup k sexu opravdu nebaví. Neznám Váš vztah a problémy a radosti, které ho provází. Něco podobného jsem už ale dříve řešil a moje rada tehdy byla sice podivná, ale přinesla pozitivní výsledek.

Pokud muž nebude dále akceptovat to, že při sexu ho Vaše prožitky nezajímají a že se Vám nechce věnovat až do vyvrcholení jinými technikami, sdělte mu, že si připadáte jako jeho masturbační pomůcka. To ho nejspíš zarazí a minimálně o tom bude přemýšlet. Něco podobného totiž nikdy neslyšel... Pokud bude stav přetrvávat, zakupte nějakou masturbační pomůcku pro muže a až bude chtít sex, předejte mu ji se slovy, že na to, co chce dělat mu to do budoucna musí stačit... Pokud to vydržíte a ve svém přístupu se nenecháte zlomit, je šance, že ON svůj přístup opravdu změní. Samozřejmě záleží na tom, co je to za člověka... Pokud Vy neuhnete, ON bude se muset smířit s pomůckou. Podstatně však je to, že pokaždé když ji použije vzpomene si na Vaše slova se kterými jste mu ji dala...

Nevím, jak jinak Vám poradit. Vztahy lidí jsou složitější než sexuální problémy spojené se sexem... Toto je snad cesta kterou je šance stav změnit. Když bude manžel loudit "klasický sex", vysvětlete mu, co od sexu s ním očekáváte Vy a vyzkoušejte, zda to pochopil. Pokud nepochopil, má od Vás masturbátor... a pro to, co chce dělat, víc přece ani nepotřebuje...

Pokud to pochopí, máte vyhráno... Jinak se Váš vztah bude dál nejspíš bortit a Vy svou roli v něm nezměníte. Ta masturbační pomůcka ho může "probudit". Ona ta masturbace s vědomím, že Vy mu sex nedopřejete, ho brzy přestane bavit... Pak má dvě možnosti. Smíří se s masturbací nebo změní přístup k Vám.

Šance na změnu je touto cestou reálnější, než jiné techniky prošení se, domlouvání nebo vyhrožování. Takto se přestanete ponižovat a "budete nad věcí..."

Nesnažím se Vás navádět, jen o tom prostě přemýšlejte...

Přeji Vám pevné nervy a naplnění Vašich představ o vztahu s mužem.

S úctou
administrátor webu www.milovani.cz.