Jste zde

DOTAZ: "Chci změnit pohlaví"

DOTAZ: "Chci změnit pohlaví"

Dobrý den. Jmenuji se Roman a už odmala mne přitahuje všechno,co je dámské. Rád bych změnil pohlaví necítím se jako muž skvěle. Prosím o pomoc.
Děkuji

POZNÁMKA

Zpráva byla odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact. Text byl mírně upraven, odstraněny kontaktní informace, jména a adresy. Text byl upraven s cílem zabránit tomu, aby bylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. (19.6. 2020)
Poradna sexuologa 2020.

ODPOVĚĎ na dotaz "Chci změnit pohlaví"

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz a za důvěru.

Váš problém vnímám jako opravdu velký. Jindy na dotazy odpovídám co nejpodrobněji, ve Vašem případě se však alespoň v bodech pokusím navrhnout, jak je nutné postupovat.

To, že Vás přitahují věci, které běžně nosí nebo využívají ženy, ještě nemusí znamenat, že jste "žena v mužském těle". Problém je daleko širší a rozhodně se nedá řešit korespondenčně. Otázka změny pohlaví pak připadá až jako ta nejkrajnější možnost, jak Váš problém řešit.

Vztah muže k ženskému oblečení nebo potřeba chovat se jako žena je problémem části mužů. Někteří svou potřebu chovat se jako žena odhalí až ve vyšším věku a to i přesto, že dlouhá léta se chovali jako muž. Prostě postupně si uvědomují, že role ženy je jim bližší než role muže. To ovšem neznamená, že by jejich problém vyřešila změna pohlaví!!!

Jak již jsem uvedl, nedá se Váš problém řešit korespondenčně.

Dovolím si Vám navrhnout následující:

Navštivte svého lékaře a svěřte se mu se svým problémem. Nečekám, že Vám poradí, co máte dělat. Nejedná se o běžný problém, který by obvodní lékaři řešili. Rozhodně se nemusíte obávat, že by Vaši důvěru nějak zklamal a že by se o Vašich pochybnostech dověděl někdo další z Vašeho okolí. Lékař Vás odešle ke specialistovi, nejspíš psychologovi a ten s Vámi Vaše pochybnosti o Vašem pohlaví probere a pokusí se najít rozumné řešení, jak dále pokračovat. Počítejte s tím, že těch sezení a debat bude více a nejspíš budete odeslán i k sexuologovi i urologovi. Takovéto problémy není možné vyřešit ze dne na den, a proto se musíte obrnit trpělivostí.

Všechna vyšetření i sezení u psychologa Vám pomohou uvědomit si svou vlastní sexuální orientaci a to, zda se opravdu cítíte jako žena v mužském těle nebo Vás jen zajímají činnosti, které více souvisí se ženami.

Na závěr ještě velmi důležitá informace - nepokoušejte se o jakékoli destruktivní činy. Mohlo by se stát, že si nevratně ublížíte a že Váš život pak bude ještě více problematický, než je ten současný. Pokud přemýšlíte o možnosti požádat o změnu pohlaví v zahraničí, pak Vás musím upozornit, že i tam Vás čeká naprosto stejný postup vyšetření, jen zaplatíte neskutečně vysoké částky za pohovory. Vlastní operace přichází do úvahy pouze tehdy, když se na tom shodnou lékaři - odborníci. Ani v zahraničí vám takovou změnu neudělají bez důkladného zvážení všech pro a proti.

Navštivte lékaře a důvěřujte tomu, co Vám navrhnou.

Přeji Vám abyste brzy našel odpovědi na své otázky a pochybnosti.

Děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: