Jste zde

DOTAZ - Mému muži se líbí latex, mě moc ne

DOTAZ - Mému muži se líbí latex, mě moc ne

Dobrý den.
Přistihla jsem ho u internetu s tematikou dívky, latex a lehčí bondáž (ruce, nohy). Přiznal, že se mu to líbí, ale mně ne, tak to skrývá. I proto, že se za to stydí.

Na začátku vztahu mi říkal, že se na to občas koukne, ale sex se mnou ho baví, takže jsme to neřešili, já to brala a fungovalo to. Jenže poslední dobou na to chodil často, já se tím trápila, přiznal, že se mu to vymklo, že měl divné období, štvalo ho, že s dětmi není sex jako dřív, nemáme klid, byl protivný. Začali jsme opět fungovat, i v sexu, jenže já náhodou zjistila, že muž volal do SM salónu. Tvrdí, že o nic nešlo, že se chtěl jen informovat, ne někam jít, že jsme spolu měsíc nespali, na internet nechodil, hádali jsme se, že byl zoufalý a že se tam stejně ani nedovolal. Nic podobného ho nikdy předtím nenapadlo.

Svěřil se mi, že měl myšlenku vyzkoušet obléci se do latexu, třeba i lehce svázat, co by to s ním dělalo, ale co spolu spíme a je vše ok, nic takového neřeší, že neví, co ho to napadlo.

Že by se mu asi líbilo, kdybych se do toho oblékla, nosila více podpatky, ale že ví, že je to s dětmi obtížné, že myslel až někdy později, příležitostně, ale že by mě nechtěl nutit.

Konečně jsme si otevřeně promluvili. Moc mě tím telefonátem do SM salonu zranil, ale vzala jsem to jako takový akt zoufalství. Podlomil tím moji důvěru v něj, ale bojuji.
 
Tyto jeho sklony nevnímám moc kladně, latex se mi nelíbí, bondáž už vůbec ne, jsem prostě "normální", i když sex mám ráda.

Toleruji ten internet, neodsuzuji ho, snažím se s ním o tom mluvit s pochopením, nevím ale, zda budu někdy schopná si to pro něj třeba obléci. A tak mě to trápí, i když v sexu nám vše zatím funguje. Ale co bude dál? Muž má vcelku jasno, že sex se mnou ho moc baví, ale líbí se mu občas koukat na internet, hlavně sexy ženy v latexu a podpatcích, ale na náš sex to podle něj žádný vliv nemá a nemá ani potřebu si to k tomu představovat. Říká, že SM ho nezajímá, na bondáž se prý podívá, ale nepotřebuje to.

Prý mi neumí říct, jestli se to někam vyvine, nebo ne. Tak proč ten salón, proč třeba prohlíží eshop s dámským latexovým oblečením?

Uzavřeli jsme to tím, že ten telefonát do SM salonu byl překročením únosné hranice a pokud ho bude v tomto něco trápit, budeme to řešit spolu, případně s odborníkem.

Máme se rádi, je bezva manžel i táta, chceme spolu zůstat, ale mě mužovy sklony trápí, potřebuji získat nadhled, vnímám to jako závažnou věc, možná i zbytečně, a také negativní. Jak to v sobě změnit? Latex, bondáž mám spojeny s tvrdým pornem, ubližováním druhému, přitom jsem na to nikdy ani nekoukala, mám to tak nějak pocitově. Prosím o konkrétnější radu, celkově do vztahu i pro sex, jak to zvládnout ke spokojenosti obou.

Děkuji

POZNÁMKA
Datum 2016-03-03
Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy mírně upraven, odstraněny kontaktní informace, adresy. Úpravy provedeny tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Mému muži se líbí latex, mě moc ne"

Dobrý den
Děkuji za Váš dotaz a za důvěru.

Váš dotaz patří mezi ty, na které se hledá velmi obtížně vhodná odpověď. Jedná se totiž o problém, který nevznikl ze dne na den, ale u Vašeho manžela se v nějaké podobě vyskytuje už od doby dospívání. Píšete, že "Na začátku vztahu mi říkal, že se na to občas koukne, ale sex se mnou ho baví, takže jsme to neřešili, já to brala a fungovalo to." To svědčí o tom, že jste o jeho zvláštní zálibě věděla už od počátku vztahu. Nejspíš však po latexu "pokukoval" už i předtím.

Ta situace, kdy zavolal do SM salonu byla nejspíš spojena s určitou frustrací v souvislosti s měsíční sexuální abstinencí. Nejde však o to, zda zavol nebo nezavol, ale o to, co od toho telefonátu očekával.

Je dobře, že jste spolu na téma jeho sexuální odchylky, zaměřené na latex, začali mluvit. To, že o ní "víte" a že ji tak trochu "tolerujete", mu možná dodá odvahu problém řešit.

Jeho záliba v latexu je sexuální odchylka která se vyskytuje u mužů i žen. Nejedná se však o odchylku nebezpečnou. V reálném životě je však pro partnera nebo partnerku obtížně "stravitelná".

Hlavní problém je v tom, že nejspíš doposud nevíte, co ho na latexu vlastně vzrušuje. Zda je to být oblečen do latexových oděvů nebo být "otrokem" v latexu nebo hledá příležitost být dominantním partnerem v skupině podobně zaměřených lidí. To jsem z Vašeho dotazu nevyčetl. Možná to sama nevíte a je klidně možné, že to neví ani Váš partner.

Setkání lidí v latexu mají různý průběh a různé cíle. Možná to sama podvědomě vnímáte, že se může jednat jen o latexovou módní přehlídku na jedné straně nebo o sex v latexu či SM sex v latexu na straně druhé. A pravda může být kdekoli mezi těmito krajními hodnotami latexové vášně. 

Nevíte, co manžel vlastně upřednostňuje nebo se Vám to manžel obává sdělit (protože to možná ani sám neví). Proto bude nutné společně zajít k sexuologovi. Nejspíš s Vámi bude mluvit nejdříve odděleně a až si ve vašich postojích udělá jasno, promluví s Vámi oběma společně. Je to nutné!!!

Nejdříve musí zjistit o co Vašemu manželovi, ve spojitosti s latexovou vášní, jde. Bude nutné zjistit jeho preference a také to, jaké jsou jeho sexuální představy a přání. Nepůjde nespíš jen o latex, ale i o sexuální praktiky, které se v něm provozují. Možná se jen chce dívat, možná se chce aktivně účastnit sexuálních praktik v latexu. Možné je i to, že touží po tom, aby mohl zažít nějakou konkretní roli v latexu nebo i bez něj. Těch otázek a variant je mnoho. Nedá se dopředu vyloučit vůbec nic. Jedna věc je odvaha se k něčemu odhodlat a druhá je to, po čem opravdu v latexu touží. Odhadovat jakoukoli variantu dopředu, bez důkladného rozboru jeho přání a představ se opravdu nedá. Jediné řešení je, aby společně s Vámi navštívil sexuologa.

Vaše účast je nutná i z dalších důvodů. Sexuolog bude potřebovat znát také Vaše hranice a Váš názor na manželovu vášeň. Také bude potřebovat vědět, kam až jste ochotná zajít v realizaci jeho představ v soukromí, případně zda jste schopná zúčastnit se nějaké mírné seance na které by si manžel ověřil, zda to, co se mu v představách líbí, je opravdu tak "úžasné" v reálném provedení.

Jakou výslednou léčbu lékař zvolí nevím. Může Vám navrhnout vyzkoušet SM nebo latexový večer v soukromí. Může Vám navrhnout nějaký SM salon, kde ví, že když se s jeho majiteli domluvíte, že mu pomohou (za Vaší přítomnosti) splnit jeho nejtajnější přání... Jaká to jsou, to opravdu nevím, proto je potřeba rozhovor lékaře s Vaším manželem. A pak s Vámi, zda jeho přání budou "stravitelná" pro Vás. Sexuolog Vás rozhodně nebude "lámat" k ničenu, co by bylo proti Vašim zásadám. Je možné, že Vám možná navrhne vyzkoušet to, po čem manžel touží, prožít v reálu. Nebo jemu i Vám doporučí tolerovat internet a pod jeho inspirací vyzkoušet situace v latexu jen mezi Vámi.  Otázkou však je, zda to, po čem manžel touží, chce prožít s Vámi nebo neadresně s kýmkoli... Tuto a mnoho jiných otázek je potřeba položit a odpovědět na ně.

Možná si řeknete, proč máte zrovna Vy podstupovat něco, co se Vám nelíbí. Je to samozřejmě jen jedna z možných terapií, které se mohou nabízet. Váš muž se možná pohybuje jen v oblasti snů, tužeb a přání. Má představy a očekávání, která se stupňují se sexuální tenzí, kterou zažívá při delší sexuální abstinenci.

Je klidně možné (a často se to stává), že když vysněné situace zažije v reálu a nic mu to nedá, ujasní si rozdíl mezi touhou a realitou. Často se takto, relativně snadno, dá celý problém vyřešit ve velmi krátké době.

Možná je i cesta psychoterapie nebo farmak na zklidnění. Opravdu nevím, co Váš manžel vyhledává, po čem touží a o čem sní... A znovu opakuji, že je velmi pravděpodobné, že to neví ani on.

Asi bych Vám nedoporučil společně navštívit "latexový dýchánek" v nějakém SM salonu. Je málo pravděpodobné, že dokážete posoudit, co si přeje a co dostane a jak to ovlivní jeho další představy, preference nebo potřeby. To je úkol pro odborníka a tím sexuolog zcela jistě bude. Pokud bude potřebovat konzultace, poradí se s psychologem.

Také si nemyslím, že se taková sexuální touha dá "zakázat". Může Vám sice manžel slíbit, že s "tím" přestane, ale bude pak možná mít pocit, že o něco přichází a by možná byl spokojenější a klidnější, kdyby věděl jako to v latexu je.

Možná můžete vyzkoušet takovou hru při milování, kdy by Vám sděloval své představy a touhy a Vy mu je v nějakém rozsahu plnila. Ale takováto hra naráží na to, že podvědomě se bude brzdit, protože ví, kde jsou Vaše nepřekročitelné hranice. Možné je i to, že jeho představy jsou mnohem jemnější, než jsou vaše mantinely tolerance.

Mohl bych takto spekulovat o dalších a dalších variantách, ale bylo by to jen teoretizování.

Manžela milujete, on Vás a společně máte malé děti, které Vás potřebují oba. Sexuální odchylka je "nemoc" jako každá jiná. Není to ale nemoc v pravém slova smyslu. Pro člověka, který potřebu SM praktik nebo latexu má, to však problém je. Kam až chce ve svých představách zajít, to Vám nejspíš jen tak nesdělí.

Proto doporučuji navštívit sexuologa. Manžel bude vědět, že se o svých představách může rozpovídat a je velká šance, že odborníkovi řekne mnohem víc, než Vám... Lékař to pak rozebere s Vámi a budete společně vědět, co možné je a co již ne.

Navštivte sexuologa a pohovořte si s ním. Pokud manžel nebude ochoten jít s Vámi, navštivte ho sama. Potřebujete vědět, co máte dělat a jak se chovat. A to i tehdy, když si s manželem, po rozhovoru se sexuologem, promluvíte sama. Poradí Vám, jak z manžela nenásilně a taktně "dostat" jeho představy a touhy, případně Vám poradí jak jeho touhy udržet mantinelech internetu. Nakonec Vám může poradit i nákup nějakých pomůcek či oděvů pro Vás a manžela. I to může být cesta pro domácí SM setkání jednou za čas. Pořád je šance, že ho jeho touhy přejdou nebo že se jeho očekávání v reálu nenaplní.

Není to snadné rozhodnutí, ale možná dosáhnout vyřešení Vašeho partnerského problému bude nakonec mnohem snadnější, než si nyní myslím já nebo Vy.

Omlouvám se za trochu "chaotické" hledání řešení. V situaci, kdy není dostatek informací, je problém uvažovat jen jedním směrem.

Přeji Vám oběma, by vaše setkání s odborníkem mělo kladný dopad na další spokojený průběh Vašeho manželství. Aby se je podařilo zpevnit a problém pro oba kladně vyřešit. Nečekejte, že to bude ze dne na den. Bude potřeba delšího času k nalezení optimálního řešení i ověření jeho funkčnosti. Přeji Vám, aby vše dopadlo k vaší spokojenosti.