Jste zde

DOTAZ: Nechuť k milování

DOTAZ: Nechuť k milování

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact.
Text upraven tak, aby nebylo možné zjistit, kdo zprávu zaslal, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2017.

Dobrý den, už jsme pročetli plno článků a rad, ale nepomáhá to. Proto se obracím s otázkou. Jsme s přítelkyní dva a pul roku a vše nám jinak klape. Už od začátku se nechtěla často milovat, ale nějak jsme si s tím poradili. Milovali jsme se průměrně 4 za měsíc, ale poslední rok už to máme jen jednou za 2 měsíce. Přítelkyně o sexu v dnešní době nechce ani slyšet. Nikdy ji to příliš nebavilo, ale měla alespoň touhu a chuť, ale nyní už se vytratilo i tohle. Milovaní je pro ni ztráta času... říká. Ale štve ji to, jelikož tím trpí náš vztah. Chceme to řešit, ale na nic nemůžeme přijít. Už jí vadí i intimní dotyky na její tělo, ale vztah jinak funguje... Budeme vděční za nějakou radu aby to zlepšilo chuť se milovat. Předchozí partner ji do sexu nutil, se mnou vše ty první dva roky dělala s chutí.

Děkuji.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nechuť k milování"

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

Nesoulad v potřebě sexu nebo fyzického kontaktu je problém, který musíte řešit. Bohužel každé takovéto řešení předpokládá, že někdo, nejlépe oba musí ve svých představách ustoupit. Nesoulad v sexuálních potřebách se v průběhu života může v partnerském nebo manželském páru měnit. Také se opravdu mění a to jak pozitivně, tak i negativně. Ustát tyto změny patří k partnerskému nebo manželskému životu... Potká to všechny páry, ale ne všechny páry se dokáží přizpůsobit...

Doporučuji Vám dohodnout se spolu na nějakém kompromisu. Například na tom, že partnerka Vám bude vycházet vstříc přibližně v původní četnosti pohlavních styků. Tehdy jí to nevadilo a Vy jste se na tuto četnost "nastavil". Může se však domluvit na takovém počtu milování, které bude odpovídat jejím představám... Bohužel, už je to zásah do přirozeného kontaktu a může to přinášet určité napětí... Můžete se dohodnout na jakékoli formě sexu.... Neznamená to, že by každý sex musel končit jejím vyvrcholením. Je totiž otázka, co přesně partnerka od sexu očekává. Musíte si spolu naprosto otevřeně promluvit a to nejen o sexu...

Píšete: "Přítelkyně o sexu v dnešní době nechce ani slyšet. Nikdy ji to příliš nebavilo, ale měla alespoň touhu a chuť, ale nyní už se vytratilo i tohle. Milovaní je pro ni ztráta času... říká. Ale štve ji to, jelikož tím trpí náš vztah. Chceme to řešit, ale na nic nemůžeme přijít. 

Pokud někdo chce něco řešit a přirozené řešení považuje "za ztrátu času", pak musíte vyhledat odbornou pomoc. Nejspíš problém nebude jen v sexu. Možná je v sexu, ale jiný, než si myslíte Vy. To ale musí posoudit někdo třetí, nezatížený názory a pohledy ani jedné ze stran. Doporučuji Vám vyhledat sexuologa nebo psychologa, případně navštívit nejbližší manželskou poradnu. Problém s nesouladem v sexu, pokud ho nezvládnete řešit vy dva, bude časem stále větší a větší. Nakonec se může stát, že bude důvodem pro paralelní sexuální vztah nebo příležitostnou nevěru. Prostě to tak v praxi dopadá... tedy pokud se problém neřeší.

Pokuste se domluvit a to, co si domluvíte dodržet. Alespoň rámcově a bez výčitek nebo zjevné nechuti... Jinak hrozí, že Váš vztah tento problém značně oslabí. Pokud nemáte děti, může se stát, že se i bez jiných zjevných důvodů rozpadne.

Proto Vám doporučuji vyhledat odbornou pomoc v případě, že to sami nezvládnete vyřešit. Jiné řešení nikdy nebude tolik účinné a rozumné, jako konzultace s odborníkem, který má s podobnými problémy zkušenosti.

Jsou samozřejmě i další možnosti, například volný sexuální vztah... To bych však opravdu nerad doporučoval. Váš problém je o komunikaci a vzájemné toleranci potřeb. Pokud tolerance a pochopení ve vztahu nebude, projeví se to i při jiných vztahových problémech...

S úctou Administrátor webu www.milovani.cz