Jste zde

DOTAZ: Stres po sexu

DOTAZ: Stres po sexu

Dobrý den,
2x jsem měla sex s přítelem, je mi skoro 16 a neberu antikoncepci, používáme jen kondom. Zkrátka mě trápí to, že jsem pak ve stresu, že jsem těhotná i když kondom nepraskl a kontrovali jsme jej. Pak občas mám nevolnosti, je mi špatně, zima, křeče.. Je to stres nebo jsou to příznaky těhotenství? Přijde mi divné mít ty příznaky hned další den po sexu, takže si myslím, že je to zbytečný stres. Minule jsem to měla stejně a vše proběhlo jak mělo a menstruaci jsem dostala. Nedávno jsme měli druhý sex a zase jsem chvílama ve stresu, až mi bylo v noci na zvracení a další den v pořádku. Možná to mám vsugerovaný a doopravdy mi nic není. S rodiči o tomto nemluvím. Přítel mě utěšuje, že to nic není, že se jen až moc bojím. Je to normální? Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.

Poznámka:
Dotaz byl upraven, byly odstraněny kontaktní informace a adresy.


ODPOVĚĎ na dotaz "Stres po sexu"

Dobrý den
Děkuji za Váš dotaz.

Můj názor je jednoduchý. To, že je Vám skoro 16 let se dá také napsat tak, že je Vám o něco víc, než 15 let. Jste tedy ještě dítě, které podle zákona nesmí do kina na nepřístupný film, ale může už klidně souložit. Fyzicky jste na sex připravena, psychicky ne.

Prostě musíte si být vědoma toho, že na sex ještě nejste dostatečně zralá. Asi se Vám to nebude líbit, ale sama vidíte, že po sexu máte problémy, které jste dříve neznala. Antikoncepce to nevyřeší. Když začnete v tak mladém věku brát antikoncepci, jen si zničíte tělo. Antikoncepce je nejlepší byznys jaký byl kdy vymyšlen. Když dokáže zastavit procesy, které v ženském těle přirozeně měsíčně probíhají, co asi udělá s Vaším tělem dlouhodobě?

Je mnoho náhradních sexuálních technik, existuje nepenetrační sex.... Pokud Váš partner o těchto technikách neví a nechá Vás trpět, pak je buďto nezkušený, nebo sobecký. Osobně Vám doporučuji se sexem přestat. Partner ať se zklidní nebo ho jednoduše pusťte k vodě, než si na sex vytvoříte neurotickou reakci. Jste mladá a máte ještě spoustu času. Nebo se smiřte s tím, že po každém sexu Vám bude zle, případně že nakonec získáte k sexu takový odpor, že až potkáte ohleduplného partnera, nebudete schopná sex prožívat naplno ani s ním. Váš problém není fyzický, ale psychický. To ale neznamená, že je to lepší varianta. Vnitřně totiž víte, že to, co děláte není správně a projevy vašich problémů jsou obrannou reakcí Vašeho těla.

Asi se Vám taková odpověď nebude líbit, ale ptala jste se na můj názor a tak jsem Vám ho popsal.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz