Jste zde

Nanášení oleje - přední strana těla - nohy

Nanášení oleje - přední strana těla - nohy

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže".
Pokračování článku "Techniky ájurvédských masáží" a "Rituály nanášení a roztírání oleje".

K nanášení a roztírání masážního oleje po přední straně nohy přistupujte jako k masážnímu rituálu.

Když se masírovaná otáčí na záda, musíte už mít misku s olejem na ohřívadle. Než se olej ohřeje na vhodnou teplotu, to chvíli trvá. Nikdy na kůži nenanášejte chladný nebo málo teplý olej. V konečném důsledku to výrazně sníží příjemné pocity a vyruší to z relaxace. Raději chvilku počkejte, vyplatí se to.

Přestože nanášení oleje na přední stranu těla již proběhlo, byl to především úvodní rituál pro třetí část ájurvédské celotělové olejové masáže. Pro techniku masáže nohou je však vhodné nanést olej přímo tam, kde bude masáž probíhat - tedy na nohy zepředu.

Před masáží nohou z přední strany musíme provést nanesení oleje na nohy. Masáž nohou pak bude mnohem příjemnější a plynulejší.

Pokud olej nanášíte na nohy, pak se jich dotýkáte v oblasti hned několika potenciálních erotogenních zón mužů a žen. To je nutné nejen vědět, ale také respektovat... Nanášení oleje ani vlastní masáž nemají mít erotický podtext. Vzhledem k tomu, že pro mnoho lidí je kontakt ruky maséra s chodidlem, lýtkem nebo vnitřní stranou stehna velmi příjemný až vzrušující, musí být masér "ohleduplný" a musí i k nanášení oleje přistupovat "ohleduplně"... Platí to jak pro ženy, tak také pro muže.

Jakse olej nanáší?

Nanášení oleje na přední stranu těla už proběhlo a nějaký masážní olej na kůži ještě zůstal. Pro vlasní masáž nohou ho však je potřeba více. Začneme na levé noze, pak proběhne masáž naolejované nohy a přejdeme ke druhé noze. Tam bude rituál nanášení oleje a jeho roztírání pokračovat. Celkový dojem z masáže nohou tak bude teplým olejem rozdělen na dva samostatné pocitové bloky.

Olej se nechá z dlaně ruky stékat přes prsty po kapkách nebo v tenkém proudu na koleno. Není ho potřeba mnoho, vystačíte si s jednou dávkou. Zbytek oleje zůstane na ruce a ten se pak samozřejmě také rozetře po kůži nohy. Oboustranně kolene položte obě ruce na nohu a na okamžik se zklidněte. Potom od kolene olej roztírejte současně jednou rukou směrem k tříslům a druhou rukou směrem ke chodidlu nohy. Technika se bude opakovat na horní straně nohy, potom na boční straně nohy a nakonec po vnitřní straně nohy.

Nespěchejte a plným pomalým dotekem olej rozetřete po povrchu nohy až do oblasti kyčle a na prsty chodidla nohy. Pohyb rukou se opakujte 3x na horní straně, potom 3x na vnější straně nohy a nakonec 3x na vnitřní straně nohy. U vnitřní roztírání oleje po vnitřní straně stehna se opatrně vyhněte pohlaví. Většina lidí nejintenzivnější pocity samozřejmě prožívá při roztíraní oleje po vnitřní straně lýtka a stehna. Vždy začínejte na koleni a na konci dráhy pohybu rukou pohyb ukončete lehkým sejmutím ruky do ztracena. Bude to tak jednodušší - ne každý totiž dokonale zvládá synchronizaci obou rukou.

Pocitově se jedná o velmi jemné a hladké hlazení nohy. Výsledkem je, že olej plynule nanesete po celé ploše přední části nohy až do oblasti nad kyčelní kloub. Nesnažte se masírovat, pouze olej jemně roznášejte. Masírovaná(-ný) tuto podobu olejování bude prožívat na úrovni doteku i probouzení emocí.

Po natření nohy olejem proběhne masáž naolejované nohy z přední strany. Po ukončení masáže se postavte k druhé noze a celou techniku nanášení oleje na přední strana nohy zopakujte. Po nanesení oleje bude pokračovat masáž druhé nohy z přední strany.

Používejte vždy jen teplý olej. Znamená to, že neustále musíte myslet na to, aby na ohřívadle byla stále položena jedna z vašich dvou misek s dostatkem oleje. Zdá se být jednoduché a samozřejmé, ale časem zjistíte, ža na kontinuální ohřívání oleje opravdu musíte dávat pozor.

 

Následuje masáž nohou z přední strany a po ní