Jste zde

DOTAZ "Problémy se sexem s jednou partnerkou"

DOTAZ "Problémy se sexem s jednou partnerkou"

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese https://www.milovani.cz/contact.

Dobry den,
pokaždé když jsem měl novou přítelkyni tak bylo vše po sexuální stránce ze začátku v pořádku, po nějaké době jsem ale na sex s přítelkyni už neměl chuť, jako kdybych ji už měl okoukanou a znal ji, protože pokud bych měl jít v té chvíli s jinou ženou, tak mi to neděla problém.

Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA: Text by upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2022


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problémy se sexem s jednou partnerkou"

Děkuji za Váš dotaz. Tento problém je, především mezi mladšími lidmi, stále častější. Velmi často ho zažívají lidé, kteří často střídají partnery nebo si s dlouhodobým vztahem nedělají velké problémy. Týká se to mužů i žen. prostě jim sex zevšední a přestane pro ně být pro svoji snadnou dostupnost přitažlivý.

Paradoxně u mužů nemusí být nezájem o sex nebo o partnerku vyvolaný "okoukáním", ale může to být počátek nového životního období ve kterém začínají problémy s erekcí nebo sníženou sexuální touhou ve spojitosti se zdravotním problémem nebo problémem psychickým. Většina mužů pak jako nejpřijatelnější vysvětlení problémů nezájmu o sex nebo zhoršení erekce považují "okoukání partnerky" a hledají jinde. Tam, kde je sex braný jako součást zábavy nebo naplnění fyzických potřeb je to problém a hledání nového erotického objektu nebo nového sexuálního vyžití nabývá na intenzitě. Jenže výsledek výměny partnerek většinou nevede ke zlepšení stavu, ale zopakování problému a prohloubení problému se snížením sexuální touhy a s výpadky erekce.

V dlouhodobých vztazích nebývá s "okoukáním" problém a spokojený sexuální život partneři prožívají mnoho let. Pokud se dostaví problémy, dá se to v sexu řešit něčím novým, změnou, novými technikami nebo hledáním jiného přístupu k sexu. Dokonce ani problémy s erekcí nejsou vnímány jako tak neřešitelný problém, jakým jsou v krátkodobých nebo náhodných vztazích.

Domnívám se, že musíte sám se sebou probrat svůj přístup k ženám, partnerkám, obecně k sexu. Pokud dojdete k závěru, že chyba nemůže být u Vás, pak doporučuji návštěvu lékaře, který zná Váš zdravotní stav a problém řešit s ním. Může se jednat o malou hormonální dysfunkci, ale na vině také mohou být problémy s cévním aparátem, srdcem, chronickou únavou, stresem, cukrovkou... Právě proto je taková včasná návštěva lékaře naprosto nezbytná. Ony ty ženy v tom opravdu mohu být naprosto nevinně. Lékař může provést zdravotní vyšetření, laboratorní rozbory ;a to vše mu pomůže najít řešení Vašich problémů například navržením vhodné podpůrné medikace nebo správnou léčbou.

Děkuji za Váš dotaz. Můj názor je pouze názor. Skutečné vyšetření musí provést lékař a ten Vám určitě pomůže.

S úctou administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: