Jste zde

DOTAZ: "Pochybnosti o sexuální orientaci"

DOTAZ: "Pochybnosti o sexuální orientaci"

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena tak, aby nebylo možné zjistit, kdo ji zaslal.

Dobrý den, je mi 17 let a mám pochybnosti o své sexuální orientaci. Vždycky se mi líbili kluci, chtěla jsem se jim líbit, flirtovat s nimi apod. Nyní mám přítele, se kterým si rozumíme a kterého mám moc ráda. Máme ovšem sexuální problém. Což by mi ani tak moc nevadilo vzhledem k mému věku.

Co mě však začalo znepokojovat je to, že už od začátku jsem si při onanování představovala lesbický sex. Heterosexuální mě vzrušuje také, ale méně než ten lesbický. Navíc heterosexuální představy jsem začala mít až po prvním milováním s mužem.

Všechny ty pochybnosti začaly až po tom, co jsme začali spolu s přítelem sexuálně žít. Nedokáže mě uspokojit ani orálně. Nejdřív jsem to hodila za hlavu. Teď se ale čím dál více pozoruji a zjišťuji, že se mi líbí i holky. Myslím ale, že jsem se ještě do žádné nezamilovala. Měla jsem pár hodně blízkých kamarádek, ale myslím, že to byly jen kamarádky. I když jsem se párkrát přistihla, že mi vadilo, když se bavily více s ostatními kamarádkami, než se mnou... ale to nemusí znamenat něco víc, ne?

Vztah s dívkou jsem si nejdřív nedovedla představit, teď už si ho představit dokážu. Neustále na to myslím, pořád se pozoruji, přemýšlím jaké by to bylo, kdybych byla s holkou... je to ubíjející... kdybych si něco takového představila před půl rokem, tak si řeknu že je to nesmysl... co si o tom myslíte Vy?

Děkuji za každou odpověď.

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Pochybnosti o sexuální orientaci"

Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Budu vycházet z toho, že je Vám 17 let a už jste navázala sexuální vztah s mužem.

Dnes není zahájení sexuálního života v 17 letech považováno za problém. Fyzicky jste na sex zcela jistě zralá. Problémem je, že většina dívek i chlapců v tomto věku ještě není na sex připravena psychicky. Asi nebudete souhlasit, ale většina problémů se sexem se právě v tomto věku projevuje nejvíce. Počínaje tím, že chlapci dívku neumí často uspokojit, přes problém s tím, že dívky neumí chlapci vysvětlit, co potřebují k dosažení vyvrcholení... a samy často nedokáží vzrušení příjmout. Milování je velmi emoční, ale nemusí přinášet pocity, které od něho mladí milenci očekávají. Nemoralizuji, pouze upozorňuji na to, že je Vám 17 let, což je věk nádherný, ale má i svá úskalí.

Osobně se domnívám, že celý Váš problém je v tom, že jste se příliš upnula na sex, erotiku... a vše co je kolem těchto témat. Sexuální orientace u mladých lidí se dá velmi snadno ovlivnit tím, na co v tomto období myslí, na co se dívají na videu nebo internetu, ale i to, v jakém prostředí se pohybují. Nedá se takto ovlivnit zásadně, co se podstaty sexuální orientace týká, ale dá se ovlivnit pocitově. Myslím tím, že když budete stále myslet na sex se ženou, bude Vám stále více a více připadat přitažlivější.

Myšlenky na sex se pro Vás staly dominantní. Píšete: "Neustále na to myslím, pořád se pozoruji, přemýšlím jaké by to bylo, kdybych byla s holkou... je to ubíjející...". Je Vám 17 let. Přece máte více možností jak se bavit, jak prožívat příjemné radosti Vašeho mladého života...

Když budete stále nad něčím přemýšlet, je skoro jistota, že se do svých myšlenek beznadějně zamotáte. Vzpomeňte si na scénu z filmu "Účastníci zájezdu", kde malému chlapci vsugeruje jeho starší bratr, že je "teplý". Z vykonstruovaných závěrů pak myšlenky a úvahy dokonají zbytek... Nakonec zjistí, že to není pravda, ale než k tomuto zjištění dojde, prožije si "Peklo na Zemi"...

Nemohu Vám Vaši sexuální orientaci ani potvrdit ani vyvrátit. To prostě nejde. Mohu Vám jen sdělit, že čím více na to budete myslet, tím více se budete trápit. Doporučuji Vám proto "hodit TO za hlavu. Zabavte se jinak. Cestujte, sportujte, bavte se s kamarády, ... Najděte si jinou zábavu než sex... Možná se Vám to zdá jako "uhozená rada". Ale uvědomte si, že sex máte a nejste šťastná. Tak ho trochu pozdržte a nechte si ho až a pozdější dobu života. Vždyť o nic nejde. Nic Vám neuteče...

Podstatné však bude to, že dozrajete, vyjasníte si mnoho otázek, které Vaši skutečnou sexuální orientaci stejně nakonec vyjeví. Nesnažte se nyní rozhodovat se o tom, kam patříte. To se časem zjistí samo. Dnes není problém být jiný, jinak sexuálně orientovaný. Až opravdu zjistíte, zda Vás přitahují ženy na základě Vaší skutečné sexuální orientace, nebude problém se s ní ztotožnit. Pokud se ale rozhodnete něco "vyzkoušet", můžete si způsobit problémy, které se sexuální orientací přímo nesouvisí, zato souvisí se vzájemnými vztahy mezi lidmi, vztahy v kolektivu i v rodině. Přece nemusíte vědět vše hned. V 17 letech teprve člověk zjišťuje kde žije, s kým a co je vlastně zač on sám. Nechtějte se hned definitivně zařadit do nějaké skupiny lidí jen proto, že jste nedočkavá.

Pro sexuální uspokojení se spíše věnujte masturbaci, upřednostněte ji před sexem. Na sex máte čas. Více se zaměřte na vzdělávání, sport, kulturu, zájmy... Sex je v této době častým tématem rozhovorů mladých lidí. Pokud se však k sexu příliš upínají, přichází o mnoho jiných témat a zážitků, které prostě ignorují nebo na ně pro sex nemají čas a chuť. 

Dívky jsou svým způsobem často bisexuální. To, jestli jste opravdu homosexuálně založená nepotlačíte a časem budete mít v této otázce jistotu. Netrapte se proto svou sexuální orientací už nyní. Do kina nebo do divadla můžete jít klidně bez obav o to, jak jste orientovaná...

Nevím, jestli Vám má odpověď pomůže. Já Vám radím TO nyní neřešit. Věřte tomu, že časem se TO ujasní samo.

Pokud by Váše psychické rozpoložení vyžadovalo pomoc, neváhejte a obraťte se na sexuologa. Pomůže Vám. Musí to však být kontakt osobní, ne korespondenční. V osobním rozhovoru se sexuologem se o sobě dovíte více, než ve svých úvahách... Proto, když nebudete schopna se se svými problémy a pochybnostmi vyrovnat a překonat je sama, navštivte lékaře. Není to žádná ostuda a ani žádný problém. Navíc je to předmětem lékařského tajemství, takže se o Vašich obavách nikdo další nedoví.

Přeji Vám klid v duši.

S pozdravem

Admin www.milovani.cz.