Jste zde

DOTAZ: "Otěhotnění a nejistota čí to je"

DOTAZ: "Otěhotnění a nejistota čí to je"

Datum: 13.06.2016 12:04
Zprávu zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.

Poznámka: 
Text zprávy byl upraven tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.

Dobrý den,
chtěla jsem Vás moc poprosit o radu!! S přítelem jsem dlouhou dobu (6 let). Poslední zhruba rok jsme se pokoušeli o miminko. Bohužel jsem si našla kamaráda. Ani nevím proč, najednou to bylo. A teď jsem zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem v pohodě, protože jsem věděla, že je to přítelovo, ale pak jsem začala mít pochybnosti o preejakulační tekutině (kondom nebyl). A začala jsem panikařit a nevím jak dál. Jsem teď pořád ve stresu, a vím že to miminku nedělá dobře!
Vííím, na 100%, že chci zůstat s přítelem. Ale nedokážu nemyslet na tuto situaci. Jsem ve věku kdy potrat nepřipadá v úvahu (39 let), dítě ještě žádné nemám. Prosím, zkuste mi to trošku objasnit jak to vlastně všechno funguje.
Děkuji moooc a těším se na odpověď

Poradna sexuologa 2016.


 

DOTAZ: Otěhotnění a nejistota čí to je

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

V první řadě se uklidněte, přestaňte panikařit... Miminku to opravdu nedělá dobře a Vám už vůbec ne...

Nejste první žena, která byla svému partnerovi nevěrná. Pokud jste přesvědčena, že jste těhotná s přítelem, tak u toho zůstaňte a nic dalšího neřešte. Pokud Váš milenec nepoužil kondom, ale ejakuloval mimo Vaše tělo, pak bych se těhotenství s ním moc nebál... Preejakulát obsahuje spermie spíše teoreticky. Je to samozřejmě možné, že se v něm mohou vyskytnout, ale není to nijak moc pravděpodobné. Pokud chcete mít jistotu o otcovství Vašeho dítěte, musíte jít na test a to znamená přiznat nevěru. Pokud Váš milenec byl rozumný, neejakuloval do pochvy. Pokud rozumný nebyl, pak to není o preejakulátu, ale o ejakulátu, tedy spermatu.... v takovém případě by těhotenství s ním samozřejmě mohlo nastat. Pokud se ale obáváte oplodnění z preejakulátu, není to moc pravděpodobné, že by touto cestou k otěhotnění došlo. Jak ale uvádím, jediná jistota jak to zjistit, jsou testy...

Píšete: "Vííím, na 100%, že chci zůstat s přítelem. Ale nedokážu nemyslet na tuto situaci. Jsem ve věku, kdy potrat nepřipadá v úvahu (30 let), dítě ještě žádné nemám."

Potrat je naprostý nesmysl. Pokud se rozhodnete své dítě zabít, nezasloužíte si být matkou. Pokud to s tím na 100% myslíte vážně, tak to nechte tak, jak to je. Dítěti je jedno kdo je jeho otec, důležité pro ně však bude především to, jaké bude mít rodiče. Pokud je Váš přítel slušný chlap, tak se na své dítě těší a postará se o ně. Když mu nasadíte do hlavy brouka pochybnostmi, co tím získáte Vy, ON a hlavně Vaše dítě? Nakonec se na testech zjistí, že je otcem on, ale vaše nevěra zůstane po zbytek Vašich životů temnou skvrnou na Vašem společném štěstí z očekávání potomka a jeho výchovy... Myslím, že jste vyléčená z pokusů o nevěru na hodně dlouhou dobu, věřím navždy... Pokud nezačnete pochybovat Vy, Váš přítel k tomu nebude mít důvod. Každý den společně strávený v době těhotenství těšení se na narození miminka, Vás jen ještě více spojí. Tak se chovejte jako matka jeho dítěte, nic neřešte užívejte si těhotenství a společně se těšte na narození Vašeho společného potomka...

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz