Jste zde

DOTAZ: "Manželský celibát"

DOTAZ: "Manželský celibát"

Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
DOTAZ 2021

Dobrý den,
rád bych zjistil odkud rozmotávat svůj letitý problém (11 let). Vždy jsem miloval intimitu a sex. Již několik měsíců (cca 5 měsíců) před narozením našeho dítěte nám zakázali sex s ohledem na bezpečnost dítěte. Po komplikovaném porodu (téměř hodinové šití mé ženy) se na sex nedostalo dalších 18 měsíců.

Manželka ztratila libido, nutno dodat i touhu s tím něco dělat a získat zpět co měla tak moc ráda před otěhotněním. Občas připustila sex, ale byl pro ni bolestivý a to jsem nechtěl, netoužím jen po svém uspokojení. Celých 7 let mne drželo od nezbláznění se ze ztráty sexu běhání a to velmi intenzivní až do chvíle, než se dostavily problémy se zády a běhání mi bylo zakázáno. Po několika týdnech jsem začal vnímat nárůst nervozity, vznětlivosti, nesoustředění se atd. Tím se také narušil náš, doposud bezproblémový vztah.

Miluji svou ženu, je krásná a moc mne přitahuje. Její tělo je v pořádku a funguje, k intimnostem dochází co 2-3 měsíce, vždy čekám až manželka projeví zájem. Avšak musím přiznat, že ji přivedu k orgazmu vždy, ale ne koitálně. Poté se skoro vždy otočí a mne nechá s erekcí být "napospas osudu". Já už 10 let nemám klasický koitální sex, když se o něj pokusím (manželka již netrpí žádnou vaginální bolestí) udělám 5-10 pohybů a konec - trpím předčasnou ejakulací. Jsem čerstvý 50-ník, udržuji se v dobré kondici a střídmé a zdravé stravě. Mám touhu žít plný sexuální život, ale má manželka tuto touhu nemá.

Miluji ji a ona mne, nechci ji být nevěrný či hledat naplnění svých sexuálních potřeb jinde či jinak. Nevím si rady a také nevím zda má můj problém řešení, jisté je že se na sex těším, ale zároveň mám strach z dalšího selhání mého těla. Nechci to však vzdát a smířit se, že do zbytku života budu bez nádhery prožívání hluboké intimity (s 3-4 okamžiky za rok). Prosím o radu, jak z toho vyjít, čím začít?

Uvědomuji si, že to nebude jednoduchý proces ani časově. Potřebuji najít odvahu to začít proaktivně řešit, ale neznám směr, priority, konkrétní kroky k cíli. Prosím o pomoc. Děkuji velmi.
 

Štítky: