Jste zde

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den,
chtěla bych se vás na něco zeptat. S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano. Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?
Děkuji za odpovědi.

POZNÁMKA
Zprávu odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2019.


 

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Protože podobných dotazů s postupujícím létem přibývá, dovolím si Váš dotaz rozdělit na dvě části a obsahem se zabývat podrobněji.

S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano.

Mazlení je nádherné a upevňuje partnerské vztahy. Tření genitálií o sebe však už tak trochu patří do milostné předehry" a mezi techniky nepenetračního sexu - "frottage" - sexuálního tření". Nejedná se už o běžné "mazlení", ale o "Intimní mazlení"... Musel jsem to, co jste popsala trochu zařadit, aby bylo jasné, kam tato aktivita patří... Ve Vašem případě se jednalo o

  • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy, kdy v aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris.
  • Sumata je technika sexuálního tření při které žena tře stydké pysky a klitoris o penis.

V obou případech se jedná o sexuální aktivitu, která zvyšuje sexuální vzrušení a může vést (vede) k vyvrcholení...

Musel jsem to vysvětlit, protože pak se dá lépe pochopit, že každá sexuální aktivita, která může vést k vyvrcholení muže vyžaduje obezřetnost nejen pro muže, ale i pro ženu. Právě ty zdánlivě "nejnevinnější" sexuální aktivity mají na svědomí nejvíc neočekávaných kojenců...

A nyní k té druhé části dotazu:

Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?

Váš dotaz patří k těm, které už dopředu toužebně čekají na to, aby odpověď byla jednoznačné NE, nemohlo... V minulosti jsem už odpovídal na několik podobných dotazů. Nemohu jinak, odpovím Vám v podobném duchu.

Jak už jsem na webu mnohokrát uvedl, sex není až tak nevinná záležitost, jak se mnozí domnívají.

Uklidním Vás, pokud jste se pohlavně přímo nespojili a opravdu nedošlo k ejakulaci, nemohla jste otěhotnět. Ejakulát (plodného muže) se pro oplodnění ženy musí dostat do pochvy a pak dál... Preejakulát není ejakulát. Preejakulát sice může spermie obsahovat, aby však ženu oplodnil, musel by se dostat do pochvy a dál... U preejakulátu je pravděpodobnost oplodnění ženy velmi nízká, pokud "zůstal venku", oplodnění rozhodně nehrozí.

Spíš bych však pro Vás i pro další, kteří si podobně "hrají" připomněl, že takováto hra za ty nervy opravdu nestojí. Bezpečná forma sexu to rozhodně není.

Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex) je prostě jen jeden a pokud se někdo domnívá, že "o nic nejde", může se zklamat. Ochrana je jediná - používat při podobných technikách prezervativ. Techniky sexuálního tření pohlaví o pohlaví jsou nesmírně vzrušující. Mohlo by Vás překvapit, že vzrušení přeroste do vyvrcholení a vy na to nebudete připravení, nebo se prostě od sebe nedokážete odtrhnout...

A pro úplnost - na otázku, zda "je nějaká šance otěhotnět?" musím odpovědět, šance je vždy, ale pokuste se otěhotnět až tehdy, až na dítě budete připravena.

Co se Vašeho dnešního dotazu týká, je tedy moje odpověď v duchu Vašeho očekávání: "NE nemohla". Ale příště už to takhle nezkoušejte. Ušetříte si oba zbytečné obavy.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: