Jste zde

Návštěvu u sexuologa neodkládejte

Návštěvu u sexuologa neodkládejte

Je potřeba rozlišit náhodná selhání při sexu a zdravotní problémy, které vedou k selhání při sexu. To je poměrně zásadní rozdíl. Občasné selhání při sexu je normální. Setká se s ním každý. Prostě se dá prohlásit, že selhání je se sexem spojeno. Není však žádnou tragedií. Prostě se najednou přihodí a zítra už o svém problému nevíte.

Mnoho lidí se rozhodne své problémy řešit pomocí potravinový doplňků, doplňků stravy na podporu erekce. Mají silnou podporu v reklamě a proto se o nich hodně ví. Potravinové doplňky však nejsou léky. Jsou opravdu jen doplňky stravy. To ale neznamená, že by nebyly významnou podporou. Fungují však na bázi afrodiziak a v návodu na použití se dočtete, že při jejich aplikaci musíte žít zdravě. Tak univerzální, jasný a srozumitelný výčet všeho co musíte a nemůžete dělat by vám žádný léčitel ani výživový poradce snad ani nedokázal sestavit. Teprve, když vše dodržíte, pak máte šanci na "erekci pevnou jako skála". Nedá se tomu nic vytknout. Mohu je jen doporučit v případech, kdy váš problém není spojen se zdravotní komplikací, která vyžaduje léčbu. Jako prevence a předcházení problémům s erekcí jsou dokonalé a pokud jsou opravdu na přírodní bázi, pak je možné je doporučit. Připravte si však "dlouhé peníze".

Pokud trpíte nějakou nemocí, která stojí za vašimi problémy s erekcí, pak vám potravinové doplňky s největší pravděpodobností nepomohou. Ony totiž přímo neřeší vlastní problém s erekcí. V kombinaci se sportem a všemi dalšími doporučeními sice zlepšují a udržují zdravotní stav a podporují základní sexuální emoce, tedy vzrušivost. Nejsou však schopny přímo podpořit vzrušení a vést k dosažení erekce penisu.

Lidé, kteří trpí opakovaným selháním při sexu, především s opakujícími se problémy s nedostatečnou erekcí nebo s absencí erekce by měli neodkladně vyhledat lékaře. Problém s erekcí totiž může být pouze viditelný zástupný problém za kterým stojí daleko vážnější problémy zdravotní. Především problémy s erekcí provází potíže kardiovaskulární, cukrovka, vysoký krevní tlak nebo kornatění tepen, které se projeví právě v nižší průchodnosti krve do penisu. Cévy v penisu jsou tenčí než cévy v srdci, takže se zužují mnohem dříve. Ztráta erekce například může signalizovat problémy se srdcem a to nezřídka i dva roky před tím, než propuknou naplno.

Lékař však může poradit i lidem, kteří problémy mají a zároveň s nimi trpí i jinými nemocemi.

Mezi kardiaky známý vtip

Přijde pán po infarktu k lékaři a s obavou o svůj další zdravotní stav se ho ptá:
"Pane doktore, myslíte, že ještě bude možné abych měl sex?
Lékař mu po chvilce přemýšlení sdělí
"Ano, ale pouze s Vaší manželkou"

Ale vraťme se k nadpisu článku, který je "Kdy je rozumné návštěvu u sexuologa neodkládat".

Navštívit lékaře byste měli tehdy, když máte pocit, že potřebujete poradit s nějakými problémy v sexu nebo když začnete mít pocit, že vaše zdravotní problémy vedou k problémům v sexu. Nemá cenu návštěvu příliš dlouho odkládat, ale také není rozumné hned po prvním selhání panikařit a hroutit se. Sex je jako každá jiná lidská činnost a čím častěji se dělá, tím větší šance na selhání je. Znáte snad nějakého kuchaře, který by čas od času něco nepřipálil nebo nedopekl? Tak se neobávejte ani možných občasných selhání, ani návštěvy lékaře v případě, že potřebujete poradit nebo pomoci.

Několik příkladů, kdy je návštěva lékaře vhodná, někdy nezbytná:

U mužů to jsou:

U žen to jsou:

V partnerském vztahu je sice větší tolerantnost partnerů namístě, ale zase platí, že nic se nesmí přehánět. Vždy je lepší problém neodkládat a včas ho řešit, jak řešit jeho nevratné následky. Jak už jsem uvedl, potíže v sexu mohou až dva roky dopředu předcházet vážným problémům zdravotním!!!

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)