Jste zde

DOTAZ: Mohla bych otěhotnět při neopatrné masturbaci?

DOTAZ: "Mohla bych otěhotnět při neopatrné masturbaci?"

Dobrý den,
Moc bych Vás chtěla poprosit o radu. Velmi mě to trápí a nemůžu kvůli tomu spát. Týká se to možného otěhotnění.

Mám přítele, se kterým jsem zatím velmi krátkou dobu, a k samotnému sexu zatím nedošlo. Chceme ještě chvilku počkat, až se více poznáme. Antikoncepci tedy neužívám. Ale s přítelem se vzájemně uspokojujeme. Přítele jsem nyní uspokojovala rukou, po ejakulaci jsem si všimla, že i on měl nějaké sperma na rukou. Šel si ale hned poté ruce opláchnout vodou a použil i mýdlo. Zhruba po 10 - 15 minutách mě ale tam dole malou chvilku hladil, převážně po povrchu (na klitorisu), ale vím, že se několikrát dotkl i poševního vchodu, ale vím, že dovnitř či hlouběji prsty nešel, tím jsem si opravdu jistá.

Zajímá mě, jestli kdyby mu nějaké sperma zůstalo na prstech, zda se mohlo tímto způsobem (dotykem) dostat dovnitř a já mohla takto otěhotnět? Je to vůbec možné? Může se to stát?

Ještě bych dodala, že se to stalo v noci na přelomu 4 - 5 den cyklu, kdy mi končila menstruace (bylo už jen špinění), normálně mám delší, pravidelné cykly o 30-32 dnech.

Mám opravdu panickou hrůzu. Svého gynekologa se stydím zeptat, omlouvám se za tak hloupý dotaz. Hrozí otěhotnění tímto způsobem, prosím? Je to vůbec možné?? Je zde nějaká šance? Nebo vůbec a mám naprosto zbytečné strachy?
Moc Vám děkuji za odpověď i za Váš čas!

 

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena, kontakty odstraněny, obsah pozměněn tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. (12.02.2016)

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Mohla bych otěhotnět při neopatrné masturbaci?"

Dobrý den
Děkuji za důvěru a Váš dotaz.
 

Protože z Vašeho dotazu pro mne není úplně jednoznačné, zda jste si spermatu na jeho prstech všimla před tím, než Vás hladil na pohlaví (a on se pak šel umýt a to i mýdlem) nebo až po těch desti minutách, co Vás hladil, musím se zabývat oběma variantami.

  1. Pokud se umyl před tím, než Vás začal hladit, pak Vás oba musím pochválit, protože jste postupovali správně a riziko nežádoucího zanesení, byť malého množství spermatu, jste vyloučili. Pak na 100% nemohlo dojít k žádnému přenesení spermatu do poševních vchodu. Po umytí žádné sperma na ruce neměl!!!
    Pokud se ve Vašem případě jednalo o tuto variantu, nemusíte číst dál, ale raději čtěte!!!
  2. Pokud se umyl až po deseti minutách hlazení, pak to je chvályhodné, ale výsledkem bylo jen to, že poté už měl čisté ruce... Tak, jak celou situaci popisujete riziko nebylo vysoké, skoro bych si troufal říct, že se blížilo nule. Samozřejmě pokud se omezil na povrchovou stimulaci a opravdu nešel dovnitř.

Pokud by pravdou byla varianta 2, pak by moje odpověď vypadala asi takto.

Nepočínali jste si zrovna rozumně a Vaš přístup k bezpečnému sexu by rozhodně neměl být nijak oslavovaný!!! Tak, jak celou masturbaci popisujete, jste ale nejspíš k až k oplodnění nedošla... Musím Vám však připomenou, že "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)". Je bezpečný tehdy, když bezpečně zabráníte kontaktu ženy se spermatem muže. Polehčující okolností je, že si sperma spíš někde na ruku jen přenesl z jiné části Vašeho nebo jeho těla. Mohl se jím kontaminovat i při doteku na povlečení nebo jinou část postele či křesla, kde jste si spolu "hráli"... Nebylo ho tedy mnoho...

Píšete "Zhruba po 10 - 15 minutách mě ale tam dole malou chvilku hladil, převážně po povrchu (na klitorisu), ale vím, že se několikrát dotkl i poševního vchodu, ale vím, že dovnitř či hlouběji prsty nešel, tím jsem si opravdu jistá."

Je dobře, že nešel prsty do pochvy. To bych Vám musel sdělit, že příroda je mocná čarodějka, a dokáže si vystačit i s trochou spermatu. Prostě si umí poradit, když jsou vhodné podmínky - a k těm jste měli docela blízko. Ale když, jak uvádíte, jste si jistá, že dovnitř nešel, pak vše skončí ponaučením, že bezpečný sex není o kompromisech.

Příště si dejte větší pozor na to, kam proud spermatu v okamžiku vyvrcholení Vašeho přítele směřujete. Když se sperma dostane do pochvy, má jediný cíl - oplodnit vajíčko. Funguje to tak miliony let a nic na tom nemůže změnit to, že by se Vám zrovna nyní nejspíš nehodilo, kdyby se mu to povedlo... Není podstatné, jak se sperma do pochvy dostane. Soulož je tou nejpřirozenější formou. Ty ostatní (vyjma umělého oplodnění), jsou tak trochu smůla, neznalost, nezkušenost, naivita nebo hloupost ze strany budoucích rodičů...

Ještě se zastavím u poslední části Vašeho dotazu:

"Mám opravdu panickou hrůzu. Svého gynekologa se stydím zeptat, omlouvám se za tak hloupý dotaz. Hrozí otěhotnění tímto způsobem, prosím? Je to vůbec možné?? Je zde nějaká šance? Nebo vůbec a mám naprosto zbytečné strachy?"

Sama vidíte, že nyní máte stres, že se bojíte, že máte strach... Myslím, že nyní jste už dokonale "vyškolená" a na otázky "Co je to bezpečný sex" byste dokázalo odpovídat na jedničku... Váš gynekolog je člověk, který takovýchto situací za dobu, co se věnuje své profesi, zažil nespočet. Také by Vám asi sdělil - chvíli počkáme a uvidíme... a provedl by vám těhotenský test....

Svého gynekologa se bát nemusíte. Nemáte se za co stydět. On je Váš gynekolog proto, že mu důvěřujete a on Vaši důvěru rozhodně nezklame.

Váš dotaz rozhodně není hloupý. Hloupý (a neopatrný) byl přístup k sexu, který jste zvolili... (v případě varianty 2). V případě varianty 1 jste postupovali naprosto správně a tu jedničku si zasloužíte...

Nakonec se vrátím k Vaší otázce

Zajímá mě, jestli kdyby mu nějaké sperma zůstalo na prstech, zda se mohlo tímto způsobem (dotykem) dostat dovnitř a já mohla takto otěhotnět? Je to vůbec možné? Může se to stát?

Tato otázka je velmi důležitá. Ještě jednou na ni odpovím, protože může pomoci mnoha lidem, kteří si odpověď na Vaši otázku přečtou a budou se jí v budoucnu řídit.

ANO, zanesením spermatu do pochvy může dojít (a také dochází) k oplodnění vajíčka. Není důležité, jak se do pochvy sperma dostane (ejakulací, přenesení dotykem, zatečením, protržením sexuální ochrany, přes kontaminovanou sexuální pomůcku, úmyslně vylitím obsahu prezervativu do pochvy (bez vědomí muže) ...) Podstatné pro oplodnění ženy je to, že sperma je v pochvě, je dostatečně kvalitní a je v dostatečném množství, aby některá spermie dorazila až k vajíčku a zvítězila... Teoreticky tak i panna může otěhotnět. To by ale byla opravdu smůla...

Ale pro dnešek se uklidněte, na otěhotnění si ještě budete muset chvíli počkat. Ale buďte nadále opatrní...

Děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz