Jste zde

Láskyplná dobrotivost

Láskyplná dobrotivost

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "O doteku a masážích".

Hlavní myšlenkou tantrické rituální masáže prsou je poskytnout radost, uvolnění a případně i vzrušení. Dávající energii poskytuje a ne spotřebovává. Energetický kruh mezi dávajícím a přijímajícím by měl probíhat tak, aby veškerou energii dávání přijímala pouze masírovaná žena. Pokud se to daří, proud energie se vrací k dávajícímu přes jeho ruce a ten ji vnímá a prožívá na zcela jiné energetické a meditační úrovni. Přijímající žena může prožívat jakékoli pocity, včetně vzrušení, dávající partner energii prožívá výhradně na úrovni, které se v tantře a ájurvédě říká "láskyplná dobrotivost".

Pocity "láskyplné dobrotivosti" lze přirovnat k pocitům matky hladící své malé spící dítě. Jsou naprosto zbaveny jakékoli sexuální složky a jsou výhradně láskyplné.

Proto tuto masáž mohou poskytovat i lidé, kteří masírovanou ženu nemuseli nikdy předtím vidět, případně s ní mít předcházející kontakt. Vzhledem k tomu, že ze strany dávajícího chybí jakýkoli sexuální podtext jeho doteků, nenajde přijímající žena v jeho dotecích nic, co by v ní mohlo způsobovat obavy nebo pocity, že se jí například muž dotýká ze zištných důvodů. Opravdu to funguje a pokud je dávající schopen svůj dotek takto dávat, žena již po úvodním rituálu nevnímá že se jí dotýká cizí muž, ale vnímá pocity tepla a pomalu vstupuje do prožívání doteků, uvolnění a toku energie, která prostupuje jejím tělem a otevírá její srdce.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: