Jste zde

DOTAZ: Problém s orgasmem při opakované souloži

DOTAZ: Problém s orgasmem při opakované souloži

Dobrý večer,
chtěl bych požádat o radu ohledně mého problému. Je mi 20 let a mám přítelkyni již 2 roky a i po té době mám problém dosáhnout orgasmu víckrát než jednou za delší dobu (den). Často slýchávám, že ostatní muži s tím nemají problém i několikrát za sebou nebo s menším odstupem času (cca 2 hodiny). Docela mě to trápí. Předem děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena, kontakty odstraněny, obsah pozměněn tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. (19.02.2016)

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s orgasmem při opakované souloži"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Tak, jak celou situaci popisujete, není jasné, zda máte problém s erekcí při opakované souloži nebo dosažením vyvrcholení při opakované souloži. Váš dotaz se dá chápat ve těchto dvou rovinách.

Protože podobný problém může trápit více mužů, odpovím na obě varianty.

Obecně má každý muž i žena pro prožití vyvrcholení své předpoklady. Je celkem běžné, že další soulože (dostatečné erekce) a dalšího vyvrcholení po úspěšné souloži spojené s ejakulací mladí muži obvykle dosahují řádově v hodinách. Ženy opakované soulože sice obecně mohou být schopné prakticky okamžitě, nemusí však při té další být už ani dostatečně vzrušené, dostatečně lubrikované a orgasmu prostě nedosáhnou, ať se snaží sebevíc. Další opakovaná soulož už sice většinou pro mnoho mužů není tak moc vzrušující, ale jsou jí schopni. A to včetně ejakulace. Prostě mužské i ženské tělo potřebuje i pro dosažení vyvrcholení určitou dobu regenerace. Jak dlouhá doba to je, je naprosto individuální. Jsou ženy podobné sexuálnímu tornádu, a jsou ženy, podobné sexappealem slabému vánku. U mužů je to podobné, ale ti navíc erekci buďto mají nebo ne. Ti nic neukecají...

Počet mužů, kteří jsou schopni opakované soulože vícekrát za sebou, pak klesá s počtem vykonaných souloží až skoro k nule. Muž se už znovu (bez léků na podporu erekce) dostatečně nevzruší. Muži prostě nemohou souložit celý den... S každou další souloží také klesá množství ejakulátu, který je při vyvrcholení vypuzeno.

Při opakované souloži se může stát i to, že muž sice erekci má dostatečnou, ale orgasmu už nedosáhne... Prostě ať se snaží sebevíce, vyvrcholení nepřichází, erekce neodchází nebo opadne bez vyvrcholení...

Je vhodné vzít do úvahy i to, že jen malá část mužů souloží každý den.

Píšete: "Je mi 20 let a mám přítelkyni již 2 roky a i po té době mám problém dosáhnout orgasmu víckrát než jednou za delší dobu (den). Často slýchávám, že ostatní muži s tím nemají problém i několikrát za sebou nebo s menším odstupem času (cca 2 hodiny). Docela mě to trápí."

Varianta 1
Dříve jak za jeden den nemůžete dosáhnout dostatečně silné erekce umožňující soulož a vyvrcholení

V takovémto případě by se nejspíš jednalo o to, že Vaše sexuální potřeba není tak vysoká, jak byste si možná přál. Pokud prožijete orgasmus a celkové fyzické a psychické sexuální uvolnění, Vaše tělo si další soulož nežádá... Vím, že to může být jen jedna z možných příčin, ale i tuto variantu je vhodné vzít do úvahy. Aby měla racionální základ, pak byste měl Vy sám vnímat, že tomu tak je. To, že jiní muži jsou schopni erekce po několika hodinách a že dosáhnou vyvrcholení, je pravda. Nemusí to však být automaticky všichni muži. Ale všichni muži starší Vám potvrdí, že pod známou hláškou "Už to není jako zamlada" se skrývá povzdech nad tím, že už nejsou schopni opakované soulože a nejvíc jim vyhovuje, když je to tak jednou, dvakrát (maximálně třikrát za týden). V našich končinách muž průměrně souloží dvakrát za týden a průměr zdatného Slováka je tak třikrát za týden (žijícího v Tatrách).

Pokud Vám Vaše přirozená sexuální potřeba umožňuje souložit každý druhý den, pak jste na tom lépe než horal z Podbrezové...

Důležité je to, jak celý problém vnímáte vy. Zda se opravdu jedná o problém, který je spojen s tím, že mezi vyvrcholením potřebujete delší dobu na regeneraci a obnovení sexuální touhy, nebo je problém spojen s tím, že se za každou cenu snažíte uspokojit partnerku několikrát denně a ono to prostě dříve jak za den nejde...

Podstatné je to, jak vzrušení, erekci a nakonec vyvrcholení po jednom dni absence vnímáte. Pokud je to příjemný a silný zážitek, pak by to problém být neměl. Prostě jste nastaven tak, že dostatečné erekce a silného orgasmu jste schopen po jednom dni.

Pokud by Váš problém měl posuzovat sexuolog, musel by Vám položit otázku "Jak často jste dříve, než jste začal se sexem, masturboval". To by hodně vypovědělo o Vaší sexuální potřebě. Vzhledem k tomu, že se sexem jste, podle toho, co píšete, začal v 18 letech, masturbaci jste zřejmě dlouho neužíval. Vaše potřeba uvolnění však zcela jistě byla masturbací řešena v době, kdy jste dospíval (Poznámka - ještě dospíváte). Z této doby však máte zkušenosti a víte, zda jste přirozeně masturboval několikrát za sebou nebo po několika hodinách nebo až třeba druhý nebo další den. Protože jste nepotřeboval vyniknout před nikým dalším (současnou přítelkyní), masturboval jste tehdy, když jste potřeboval sexuální uvolnění a neporovnával jste četnost masturbace s jinými... Vaše potřeba přirozené masturbace by mohla být srovnáním pro současnou situaci, kdy sexuálního uvolnění dosahujete při souloži.

Osobně se domnívám, že pokud se o soulož s partnerkou snažíte opakovaně  v rozmezí několika hodin a ono to nejde, nebude to tak velký problém, pokud to nepotřebuje ona. Samozřejmě za předpokladu, kdy nemáte problém se souloží po onom jednom dnu půstu... V klidu se zeptejte partnerky, jak často by ona chtěla milování prožívat. Když Vám bude tvrdit, že několikrát denně, pak musíte k sexuologovi a on Vám ve Vašem věku nejspíš doporučí změnit partnerku. Pokud by Vám totiž v tak mladém věku předepsal léky na podporu erekce kvůli tomu, abyste partnerku uspokojil několikrát denně souloží, nebude Vám mít co nabídnou nejspíš už ve třiceti. Prostě příroda si nás nějak nastavila a pokud jí nenasloucháte, ale stále jí vnucujete své představy, nechá Vás nakonec být a přestane Vám komunikovat úplně...

Milování přece není jen o souloži a soulož není jen o vyvrcholení. Je řada jiných technik (i sexuálních), kterými si můžete vyjadřovat svou vzájemnou náklonnost.

Pokud byste vnímal, že kvalita prožitku nebo dosažení kvalitní erekce se prodlužuje ... navštivte lékaře. Bude nutné zjistit, zda netrpíte nějakým sexuologickým problémem. To se však nedá řešit mailem, ale jedině vyšetřením. Často se stane, že sexuolog přizve ke konzultacím psychologa a společně Vám navrhnou řešení nebo léčbu.

Váš problém může být spojen i s obavami ze selhání. A čím více se ztráty nebo absence erekce obáváte, tím úspěšněji se Vám daří jí nedosáhnout...

Pokud Vaše partnerka potřebuje sex několikrát denně, máte ještě další možnost a tou je naučit se ji v době Vaší regenerace uspokojovat jinak, nejlépe technikami orálního sexu nebo masturbace. Není na tom nic špatného. Pokud by se jí zdálo, že potřebuje jen soulož, pak je buďto nezkušená, nebo romantická nebo patří do kategorie žen, které mají výrazně vyšší sexuální potřebu než většina mužů.

Určitý rozdíl v sexuální potřebě partnerů nastává vždy. Na počátku vztahu může být minimální, ale po nějaké době se začne ujasňovat... Proto je potřeba se domluvit na tom, co oba potřebujete (a zvládáte) a naučit se vzájemně si vyhovět. Mohu Vás uklidnit, naprostá většina žen není schopna souložit každý den. Soulože nejspíš ano, ale nemusí při ní dosáhnout vyvrcholení (podobně jako většina mužů, kteří mají spíš problém s erekcí). Rozdílná sexuální potřeba partnerů není problémem tehdy, když o ní partneři ví a domluví se i na jiných formách uspokojení, než pouze na souloži. Nakonec je to i rozumná cesta pro osvěžení sexu a zabránění stereotypu, který i při souloži často po čase přichází.


 

Varianta 2
Dříve jak za jeden den nemůžete dosáhnout vyvrcholení, i když erekce je dostatečná a soulož umožňuje

Chápu to tak, že když prožijete orgasmus spojený s ejakulací, potřebujete dobu delší než jeden den (a více), aby se Vám při následující souloži podařilo znovu dosáhnout orgasmu a ejakulace. Kvalita erekce je přitom bezproblémová a umožňuje Vám souložit bez omezení. Váš orgasmus však ne a ne přijít... V takovémto případě by se jednalo o prodlevu mezi souložemi, potřebnou k dosažení vyvrcholení, v řádu jednoho dne a více... Přitom se jedná o absenci orgasmu (ejakulace) a ne dostatečného vzrušení a erekce...

Takto složitě se rozepisuji proto, abych jednoznačně "zarámoval" Váš problém. Pokud je to tak, jak jsem uvedl, pak tak dlouhá prodleva mezi jednotlivými ejakulacemi není normální.

Bylo by potřeba doplnit následující informace:

 • Za jak dlouhou dobu po souloži s vyvrcholením jste schopen soulože, při které prožijete orgasmus? Hodiny, den, den a půl, dva dny nebo více?
 • I když nemůžete dosáhnout orgasmu, vnímáte při souloži vzrušení a pevnost erekce nebo je pokles erekce důvodem pro ztrátu vzrušení?
 • Jak dlouho tento stav trvá? Vnímáte problém se vzrušením od počátku Vašeho vztahu s přítelkyní nebo se začíná projevovat postupně?
 • Máte cukrovku?
 • Máte provedenou obřízku nebo jste neobřezaný (odstranění předkožky například ze zdravotních důvodů)
 • Měl jste podobné problémy i při opakované masturbaci?
 • Berete nějaké léky, které jako vedlejší účinek mají útlum reakcí nebo problémy s erekcí či ejakulací?
 • Nejsou Vaše problémy spojené s konzumací alkoholu nebo jiných omamných látek...?
 • Za jak dlouhou po souloži, při které došlo k orgasmu, jste schopen dostatečně pevné erekce, umožňující další soulož?
 • Jste schopen dosáhnout dostatečné erekce i při dalších pokusech o soulož v rámci onoho jednoho dne?
 • Prodlužuje se s opakováním pokusů o soulož doba, za kterou dosáhnete znovu orgasmu? Například, když se o soulož pokusíte třikrát nebo čtyřikrát za den, prodlouží se doba, kdy dosáhnete dalšho orgasmu z jednoho dne na dva?
 • Prožíváte orgasmus s ejakulací nebo bez ejakulace?
 • Nebo nemůžete dosáhnout orgasmu a tedy i ejakulace?
 • Je erekce dostatečně pevná, i když k vyvrcholení nakonec nedojde?
 • Jak dlouho trvá Vaše soulož, při které dojde k orgasmu?
 • Jak dlouho trvá soulož, při které už nedojde k orgasmu?
 • Končí tato soulož tím, že "ztratíte" erekci, nebo tím, že vzdáte šanci dosáhnout vyvrcholení a ejakulace? (po nepřiměřeně dlouhé době snažení)

Vyzkoušejte, zda, když nemůžete dosáhnout vyvrcholení při souloži, budete schopen vyvrcholení dosáhnout vlastní masturbací (s partnerkou). To objasní, zda máte problém dosáhnout vyvrcholení jen při souloži nebo i při masturbaci. Navození vyvrcholení masturbací může být pro muže snadnější. Vyzkoušejte masturbaci s pomocí partnerky nebo sám za její přítomnosti (aby erotické podmínky byly obdobné). Prostě, když to už nepůjde souloží, přejděte k masturbaci. Odpovězte si, zda masturbací vyvrcholení dosáhnete nebo ne.

Tak, jak Vaši situaci popisujete, musím konstatovat, že nejspíš máte problém částečné "retardované ejakulace" nebo možná úplně jiný (jaký - to bude nutné vyšetřit). U retardované ejakulace se jedná o stav, kdy muž velmi obtížně dosahuje vyvrcholení. Vy však vyvrcholení dosáhnete, ale pak potřebujete delší dobu na regeneraci...

Nepodezřívejte mne z toho, že chci do podrobností znát Váš sexuální život. Toto jsou otázky, které když si zodpovíte, bude Vám jasnější, v čem Váš problém spočívá. Tyto Vaše odpovědi jsou cenné informace pro lékaře, ke kterému stejně nakonec budete muset jít na vyšetření. Bude to nejspíš sexuolog nebo urolog. Začněte u sexuologa.

Otázky si napište a k nim připište odpovědi. Na vyšetření k sexuologovi si už tento papír vezměte sebou. Zrychlíte tím rozhovor s lékařem a hlavně mu poskytnete informace, bez kterých se není schopen rozhodovat. Musel by se Vás ptát na obdobné věci a pokud byste je neměl vyzkoušené nebo promyšlené, trvalo by jeho rozhodování o to déle. Takže na uvedené otázky si odpovězte pravdivě. Pokud si nebudete jistý, vyzkoušejte si to. Jen Vás prosím, nedělejte z toho úkol!!! Nesnažte se na všechny otázky najít odpovědi během jednoho dne nebo týdne. Výsledky vy neodpovídaly realitě. Každý den většina lidí nesouloží....

Nepovažujte hledání odpovědí za zbytečnou práci ani za ztracený čas.

Máte nejspíš nějaký problém, ať už sexuologický nebo zdravotní. Bude potřeba zjistit, o co se jedná. Proto jsem Vám nastínil otázky, na které bude vhodné znát odpovědi. Sám vnímáte, že situace Vám nevyhovuje a chcete ji řešit. Je moc dobře, že ji chcete řešit a že jste si své starosti nenechal pro sebe. Nemyslím si, že by se jednalo o nějaký vážný problém. Nestresujte se a nebojte se lékaře navštívit. Pomohou Vám!!!!

Rád Vám Váš problém ponohu řešit na dálku, ale nakonec stejně bude nutné zajít k Vašemu lékaři (i obvodnímu). Domluvíte se na vyšetření u specialisty, kterého on zná. Můžete také zajít přímo za sexuologem. Doporučuji Vám zodpovědět si mé otázky a zajít k lékaři a svěřit se mu. Rozhodně to ale neodkládejte. Není důvod návštěvu lékaře odkládat. Už proto, že se uklidníte a budete pod lékařským dohledem.

Věřím, že Vám moje rada pomůže. Dejte mi prosím informaci, jak jste se rozhodl.
Děkuji.

Děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz