Jste zde

DOTAZ: Přecitlivělé bradavky a postěváček

DOTAZ: Přecitlivělé bradavky a postěváček

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.

Dobry den.

Mám na Vás dotaz. Moje přítelkyně, 44 let, má velice přecitlivěle bradavky a poštěváček. Takže při milování se jich nesmím dotýkat, protože ji to hodně bolí. Říká, že toto má už od mládí. Žádnému doktorovi se s tím zatím nesvěřila. Hodně mne to trápí, ne tak kvůli mě, ale hlavně kvůli ní, jestli nemůže jít o nějaký zdravotní problém.
Budu rad za odpověď. Děkuji.

POZNÁMKA:

Zpráva byla upravena tak, aby nebylo možné zjistit, kdo zprávu zaslal.

Poradna sexuologa 2016.


 

DOTAZ: Přecitlivělé bradavky a poštěváček

Dobrý den

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Hned na úvod Vám mohu s klidným svědomím sdělit, že se nejedná o "zdravotní problém". Alespoň se takový, který by ohrožoval její zdraví. Jedná se o problém s přecitlivělostí bradavek a poštěváčku, předpokládám na přímý dotek. Ten není zdravotní, ale znepříjemňuje sexuální život.

Nepíšete o tom, jak Vaše přítelkyně prožívá orgasmus, zda ho dosahuje a za jakých podmínek a stimulace. To je velmi důležitá informace. Pokud orgasmus při milování nebo masturbaci dosahuje, pak je vše v pořádku. Podstatné je to, jak ho dosahuje. Jsem přesvědčen o tom, že ho dosahuje i stimulací klitorisu, ale k té přechází až tehdy, když je dostatečně vzrušená a dotek na jeho citlivé sliznici již není nepříjemný, ale vzrušující. 

Domnívám se, podle toho, co jste uvedl, že má klitoris i bradavky vysoce citlivé na podněty. Pokud se vzrušuje sama, pak vnímá stav svého vzrušení a tomu přizpůsobí stimulaci. Při milování je to pak problém, protože pokud Vám ona sama neposkytne zpětnou reakci na vzrušení, jen velmi obtížně odhadnete, kdy se bradavek a klitorisu můžete dotknout, jak a s jakou intenzitou.

Mnoho mužů zanedbává milostnou předehru a příliš brzy přejde k přímé stimulaci citlivých míst ženského těla. Přecitlivělost bradavek nebo klitorisu pak působí na ženino vzrušení spíše opačně a vzrušení pod vlivem přílišných podnětů klesá.

Přecitlivělost prsů zná mnoho žen. Většina z nich však muže na své nedostatečné vzrušení a tedy na přecitlivělost na podněty stimulace, upozorní. Jakmile vzrušení překročí určitou hranici, přecitlivělost prsou mizí a podněty stimulace jsou pro ženu vzrušující. Přílišná přecitlivělost v období nedostatečného vzrušení může na ženu působit tak, že ji doteky nebo stimulace bolí nebo jsou jí nepříjemné. Někdy se projevuje i tak, že žena stimulaci "ucukne" nebo se jí snaží vyhýbat. Proto Vám doporučuji postupovat velmi jemně a to po dohodě s Vaší partnerkou. Ona zcela jistě snese jemné laskání jazykem nebo velmi jemné sání bradavek nebo laskání dvorců. Ona sama Vás musí vést a musí Vás naučit jak máte postupovat.

Přecitlivělost poštěváčku je obdobný problém. Muži se často snaží o jeho stimulaci prstem nebo rukou. Přímá stimulace je pro některé ženy příliš intenzivní a proto je lépe se jí vyhnout. Vzrušující však může být nepřímá stimulace tlakem nebo přes klitoridální kapuci. Některé ženy stimulaci klitorisu prstem nezvládají vůbec, ale když jsou vzrušené, pak nemají problém s orální stimulací. Musí být jemná a pomalá.

Musíte se se svou partnerkou domluvit a ona by Vás měla naučit takové stimulaci svých citlivých míst, která jí vyhovuje. Většinou pomůže, když Vám ukáže, jak masturbuje. Co se orální stimulace týká, pak především nespěchejte, buďte jemný a něžný. Možná se i Vaše partnerka potřebuje naučit s Vámi spolupracovat. Je potřeba si o tom promluvit a hlavně vyzkoušet takové techniky, které jí budou příjemné a povedou ke vzrušení. Když je žena vzrušená, přecitlivělost prsou i klitorisu mizí a stimulace vede k vyvrcholení.

Pokud by vše selhalo, zajděte spolu za sexuologem a svěřte se mu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz