Jste zde

DOTAZ: " Milování po šedesátce"

DOTAZ: " Milování po šedesátce"

Je nám 62 a 60. Chodíme spolu čtyři měsíce a máme se moc rádi. Na počátku sex fungoval dobře, ale časem se partnerce málo provlhčovala pochva a hlavně se vůbec neotvírá. No a s mojí erekcí to už taky není žádná sláva, takže soulož už několik týdnů nevychází i když po ní oba toužíme. Relativně jsme zdraví. Oba bereme prášky na tlak, já na dnu a partnerka na vyšší tep.
Za názor předem děkuji

Poznámka
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

Odpověď na dotaz " Milování po šedesátce"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a za dotaz.

Problémy se sexem po šedesátce jsou přirozené. Špatně se to poslouchá a čte, ale je to tak. Na počátku vztahu jste oba byli vzrušeni novou situací a podařilo se Vám prožít spojení a soulož. To, že to je nyní problém, není sice příjemné zjištění, ale je to něco, co se dá přijmout a pochopit. Pokusíme se však spolu najít řešení, které by mohlo vyhovovat Vám i Vaší paní.

Píšete, že jste relativně zdraví. Problémem však mohou být právě ty zdravotní potíže, které většina lidí za problém už snad ani nepovažuje. Léky na tlak jsou přesně ty léky, které erekci u mužů moc nepomáhají a léky na dnu mohou být, v kombinaci s léky na tlak, problémem. Podobně je to s léky na dnu a na tlak a srdeční tep. Oba byste měli zajít za svými lékaři požádat je, aby se podívali na komplikace, které tyto léky nebo tato kombinace léků může přinášet. Možná Vám dávkování nebo kombinaci léků, s ohledem na Vaše problémy v sexu, upraví. Je to zcela běžná korekce léků a každý lékař se o vyřešení potíží změnou léků nebo dávkování, rád pokusí.

Pro Vás bych doporučil lékaře požádat o předepsání léků na podporu erekce. Předpokládám, že Vám je lékař napíše i přes problémy s krevním tlakem. Poraďte se s ním. Vy potřebujete podporu, která opravdu funguje a která Vám opravdu pomůže. Léky na podporu erekce fungují a pomáhají. Udělejte to.

Co se Vaší paní týká - pokud vaginální suchost není podpořena léky nebo jejich kombinací, pomůže zakoupit kvalitní lubrikant, nejlépe na bázi vody a vyzkoušet ho. Není to nijak nákladné a opravdu to pomáhá. Tak to byla podpora...

Nyní se zamyslete nad tím, jak probíhá Vaše milování. Po šedesátce žena potřebuje delší a intenzivnější milostnou předehru. To, na co jste byli oba zvyklí z dřívějšího vztahu, asi musíte upravit. Většinou pomáhá dlouhá milostná předehra a techniky orálního sexu "cunnilingu". Jednak tak ženu snadněji vzrušíte a možná ji i dovedete k vyvrcholení, ale také ji orálně lépe lubrikujete. Vyšší vzrušení a přídavná lubrikace slinami Vám pomohou s jejím uvolněním a problémem vaginální suchosti. Vyzkoušejte to!

Další možností je, že se pokuste partnerku orálně dovést až k vyvrcholení a pak se teprve začnete snažit o soulož. Možná budete potřebovat její pomoc s upevněním erekce, ale ona bude po vyvrcholení nejen uvolněnější, ale také i její přirozená lubrikace bude nejlepší možná. Když nebude stačit ani přídavná lubrikace slinami, použijte lubrikant. Po šedesátce oba potřebuje delší a intenzivnější milostnou předehru a změnit i přístup k sexu a k dosažení vyvrcholení.

Nebraňte se ani myšlence, že souloží vyvrcholení pokaždé nedosáhnete a že milování zakončíte orálně nebo manuální stimulací. I to je běžná cesta jak milování zakončit vyvrcholením. Není na tom nic špatně, důležité je především to, že najdete cestu, která bude vyhovovat Vám i partnerce. Léky na podporu erekce však s lékařem řešte v každém případě!!!! Když už jsou a fungují, nebraňte se jejich podpoře..

Mohlo by  to takto vyjít...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.