Jste zde

DOTAZ: První milování s problémy

Dotaz byl odeslaný pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact. Informace o tom, kdo dotaz zaslal, zásadně nezveřejňujeme a nikdy nejsou součástí odpovědi.

DOTAZ: První milování s problémy

Dobrý den, před pár dny jsem zažila první milování, tedy pokud tomu lze tak říkat, protože přes bolest se nám nepovedlo zavést zcela penis do vagíny. Četla jsem, že by to nemělo takhle moc bolet. Je to normální nebo je to nějaký větší problém? A ještě jedna otázka. Mohu být i přesto těhotná? Tedy i přesto, že penis ve vagíně zcela nebyl a nedošlo k vyvrcholení? Při tomto první pokusu jsme nepoužili kondom, nyní si uvědomuji, jak nezodpovědné to bylo, ale i přesto prosím o radu.
Děkuji.

ODPOVĚĎ: na dotaz "První milování s problémy"

Dobrý den,
děkuji za Vaši důvěru. Pokusím se Váš dotaz zodpovědět. Je trochu jiný, než k tématu prvního milování lidé posílají a je svým způsobem i poučný.

Bohužel neuvádíte svůj věk, ani věk Vašeho partnera. To je poměrně důležité, protože píšete o problému prvního milování a není až tak zřejmé, zda je Vám 15 let nebo 25 let. Příliš nízký věk pro první milování rozhodně není žádnou výhodou, spíše je to naopak určité riziko, které může přinášet problémy.

Nejdříve se zastavím u první části Vašeho dotazu.

Dobrý den, před pár dny jsem zažila první milování, tedy pokud tomu lze tak říkat, protože přes bolest se nám nepovedlo zavést zcela penis do vagíny. Četla jsem, že by to nemělo takhle moc bolet. Je to normální nebo je to nějaký větší problém?

Malá bolest při prvním milování "normální" je. Ne však tak zásadně velká, jak popisujete. Při prvním milování se jedná o defloraci, tedy o protržení panenské blány. Spíše však, než o protržení by se mělo říkat, že se jedná o rozšíření otvoru v panenské bláně. K "protržení" by dojít nemělo! Mělo by se jednat o ohleduplné rozšíření otvoru, který se v panenské bláně nachází a umožňuje odtok menstruační krve z dělohy a pochvy. Pokud Vás první milování tak moc bolelo, jak uvádíte, pak asi nebyly pro perforaci vytvořeny optimální podmínky. Počínaje Vaším vzrušením před zavedením penisu do poševnímu otvoru a otvoru v panenské bláně, přes možná nedostatečnou lubrikaci nebo přirozené vzrušení. Svou velkou roli zřejmě hrál i pocit strachu z neznámého a možná obava z bolesti. Také nepopisujete sexuální polohu, ve které mělo k defloraci dojít. Ta je pro bezbolestnou nebo přiměřeně bolestnou perforaci velmi důležitá.

Je otázkou, co považujete za "nedostatečné zavedení penisu do vagíny? Podstatné je, zda došlo k rozšíření otvoru v panenské bláně, tedy k defloraci nebo nedošlo? Pokud k rozšíření otvoru v panenské bláně došlo a deflorace byla úspěšná, pak byl penis uvnitř pochvy. Podle toho, co popisujete, se Vám zřejmě nepodařilo otvor v panenské bláně rozšířit a defloraci se tedy dokončit nejspíš nepovedlo.

Nyní k druhé části otázky

A ještě jedna otázka. Mohu být i přesto těhotná? Tedy i přesto, že penis ve vagíně zcela nebyl a nedošlo k vyvrcholení? Při tomto první pokusu jsme nepoužili kondom, nyní si uvědomuji, jak nezodpovědné to bylo, ale i přesto prosím o radu.
Děkuji.

Pokud nedošlo k vyvrcholení, nedošlo ani k výronu ejakulátu. V něm obsažené spermie nemohly proniknout do pochvy a odtud do dělohy, kde by případně mohly oplodnit vajíčko, které by se v děloze mohlo nacházet ve Vašem plodném období. Z tohoto pohledu můžete být naprosto klidná. Důležité je především to, zda opravdu nedošlo k vyvrcholení. Pokud by k vyvrcholení došlo a sperma by se za zvláště nepříznivých okolností dostalo přes otvor v panenské bláně a dále do dělohy, pak by k oplodnění mohlo dojít. Samozřejmě by tento proces musel proběhnout ve Vašich v tzv. plodných dnech. A přiznám se, že to by musela být opravdu velká náhoda a až nepředstavitelná smůla. Uvádím to proto, že někdy mladí lidé experimentují se souloží mezi stehny nebo technikou sumata a riskují tak i v případě panenství ženy, že by sperma mohlo zatéct do pohlaví.... To se u Vás nestalo a proto si myslím, že se určitě nemusíte obávat toho, že budete těhotná.

Jen pro upřesnění musím dodat, že někdy se životaschopné spermie mohou nacházet i v tzv. preejakulátu, což je čirá, bezbarvá, viskózní kapalina, která je vypuzována z močové trubice z penisu muže během sexuálního vzrušení. Pro preejakulát se někdy používá i název preejakulační tekutina nebo Cowperova tekutina (produkovaná Cowperovými žlázami). Má složení a vzhled podobný spermatu, ale liší od něho významně svým chemickým složením. Podstatné však je, že neobsahuje spermie. Přesto je obezřetnost při nechráněném spojení velmi důležitá! Proto vždy raději v okamžiku, když se rozhodnete pro pohlavní spojení, tedy i při prvním milování použijte barierovou ochranu - kondom. Je prostě nutné dodržovat zásady platné pro bezpečný sex.

Co se však Vašeho dotazu týká, je oplodnění v případě, že nedošlo k defloraci, silně nepravděpodobné a dalo by se říct, že takto by k němu ani nedošlo.

Takže na Vaši otázku, zda budete těhotná odpovídám NE.

Nyní se ale vraťme k problému deflorace. Doporučuji Vám přečíst články

Nebylo by vhodné, abych vše popisoval znovu. Vy si potřebujete si ujasnit, co to deflorace je, jak ji provést, jak zvolit správnou sexuální polohu a co dělat, když vše selže. Nemyslím si však, že vše selže. Prostě se jen musíte uklidnit, uvolnit se a spoléhat na to, že Váš přítel bude ohleduplný a něžný. Příroda je mocná čarodějka a nebojte se, vše i s Vámi úspěšně zvládne...

Pokud však máte na fyzickou lásku příliš malý věk, nespěchejte. Nic Vám neuteče. A když Váš přítel nebude chtít počkat, raději si počkejte na jiného přítele!!!

S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

(A)(Z)(L)(O)