Jste zde

DOTAZ: Mohu po operaci srdce použít léky na podporu erekce?

DOTAZ: Mohu po operaci srdce použít léky na podporu erekce?

Dobry den.

Je mi 68 let. Jsem po operaci srdce. Bypass jsem podstoupil před čtyrmi měsíci.
Užívám tyto léky: Ramil 2.5mg 1-1, Helicid 20 1--, Sortis--1, Godasal100 1--, Conkor Cor 2.5mg 1--.

Mohl bych použit nějaký lék k podpoře a udrženi erekce?

Děkuji za odpověď.

 

Poznámka:

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://e.jidelnicek.cz/contact.
Text zprávy jako vždy částečně upraven. Odstraněny kontaktní informace a jména.


 

ODOVĚĎ na dotaz "Mohu po operaci srdce použít léky na podporu erekce?"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Pod pojmem bypass se v kardiovaskulární chirurgii rozumí přemostění zúženého nebo uzavřeného úseku tepny za účelem zkvalitnění nebo obnovení perfúze tkáně, která se nachází za zúžením. Pojem bypass neobjasňuje ani rozsah provedeného zákroku, ale ani stupeň poškození tkáně před zákrokem a stav po zákroku. Předepsané léky odpovídají léčbě problémů se srdcem.

Obecně pacienti s problémy srdce mohou využívat moderní léky na podporu erekce. Před jejich předepsáním ovšem nutné posoudit celkový zdravotní stav pacienta a teprve na základě celkového zhodnocení i vedlejších zdravotních problémů, léky předepsat nebo nepředepsat. Není to zbytečná obstrukce!!! Léky na podporu erekce předepisuje Váš obvodní lékař, urolog, sexuolog nebo Vám je může předepsat Váš kardiolog. Zhodnotit Váš aktuální zdravotní stav může nejlépe Váš obvodní lékař. Pokud si nebude jist, zašle Vás ke kardiologovi a ten Vás dovyšetří a rozhodne o vhodnosti užití těchto léků z pohledu stavu Vašeho srdce. Jen samotný přehled léků které užíváte není pro zhodnocení Vašeho aktuálního zdravotního stavu dostatečný.

Léky rozhodně nekupujte z "druhé ruky" nebo na internetu. Jednak je to zbytečné a také je to nebezpečné. Bezpečněji a levněji je pořídíte v lékárně. Musíte však stejně dojít k Vašemu lékaři. Nikdo jiný Vám je nepředepíše. Nebojte se té návštěvy. Rozhodně však nezamlčujte ani zdravotní problémy, ale ani operaci kterou jste podstoupil. Toto vyšetření zcel jistě nebude ztrátou času. Vaši lékaři Vás znají a tak spíše půjde jen o zvážení kladů a záporů takovéto léčby. Také Vás lékař poučí a Vy budete připraven na případné vedlejší účinky léčby. Bohužel se často dostavují a je vhodné vědět jak se chovat, kdyby Vám nebylo po jejich použití dobře. Prostě to vyšetření a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu je nutné. Když Vám lékař léky povolí a předepíše, ví, že si to můžete dovolit a že léky zvládnete. Předpis léku je jeho výhradním právem, ale také odpovědností. Když Vám je předepíše, můžete být klidný, protože pokud by si lékař nebyl jistý, nepředepsal by Vám je.

Pokud Vám léky nepředepíše, nesnažte se jeho rozhodnutí zpochybňovat nebo nějak obcházet. Lékař ví, co snesete a co už ne.

Pokud Vám je předepíše, nechte se poučit o nežádoucích účincích konkretního léku. Někdy reakce na takovouto léčbu překvapí i lidi mladší a bez srdečních potíží. Rozhodně se ptejte na nežádoucí účinky a hlavně na to, co máte dělat, když se dostaví.

Váš věk rozhodně není problémem. Jediné co je nutné, je zajít k lékaři. Zbytek se dovíte u něj.

Děkuji za Váš dotaz a přeji Vám mnoho spokojených let.
 

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz