Jste zde

DOTAZ: "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

DOTAZ: "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

Dobrý den, prosím chci se zeptat co mám dělat. S mojí partnerkou žijí 5let je to lesbička a před 3 měsíc jsem při sexuálním styku poznala ,že nedosáhla orgazmu. Pak se mi přiznala, že celou dobu 5 let mi zalhavala svůj orgasmus. Já to nechápu, vždy je strašně moc vlhká, ale nikdy to nejde dotáhnout do konce, aby docílila vyvrcholení. Taky se mi už přiznala, že ani v mládí nikdy neměla orgasmus. Partnerce je 40 roku, mě je 35let a mám 2 dcery. Máme s partnerkou krásný vztah, jen máme tento problém. Nechtěla bych, aby nás krásný vztah kvůli sexu nějak špatně skončil. Prosím můžete mi nějak poradit? Ještě jsem partnerce navrhla nějakou sexuální poradnu, ale ona se tomu vyhýbá.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2019.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

Dobrý den,
děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.
Váš problém je problémem mnoha mužů a žen, jejich partneři dlouhodobě předstírají orgasmus. Je zřejmé, že kdybyste si toho nevšimla, nejspíš by se Vám se svým problémem s dosahováním vyvrcholení nikdy nesvěřila.

O problémech a následcích předstírání vyvrcholení jsem na webu http://milovani.cz napsal několik článků. V nich je vysvětleno, proč se k takovému chování lidé uchylují a uvedl jsem i způsob, jak se dá předstíraný orgasmus rozpoznat. To vše tam je uvedeno. Jen je otázkou, jak to zařídit, aby Vaše partnerka orgasmus předstírat nemusela...

Tak se pokusím na Vašem příběhu najít nějaké přijatelné řešení, které by Vám oběma mohlo pomoci. Jen upozorňuji na to, že chtít dosáhnout vyvrcholení musí i Vaše partnerka. Také se to rozhodně neobejde bez vzájemné důvěry a ochoty si o problému s nedosahováním vyvrcholení otevřeně promluvit.

Ještě než začnu rozvíjet úvahy na téma - jak z toho ven, dovolím si poznámku - z Vašeho popisu nejde poznat, jaký je Váš vztah k Vaší partnerce. Myslím tím, zda jste založena bisexuálně nebo jste lesbička. Samozřejmě je zde ještě alternativní vysvětlení, že jste heterosexuální žena, která už muže nemůže ani vidět a po zklamání ve vztahu s mužem jste raději zvolila vztah se ženou.

To byla jen poznámka, sice důležitá, ale jen poznámka o Vaší sexuální orientaci. Problém s nedosahováním orgasmu u Vaší partnerky to zásadně ovlivnit nemusí.

Je klidně možné, že pokud jste heterosexuálně nebo bisexuálně orientovaná, máte představu, že se k partnerce musíte chovat jako muž!!! To ovšem nemusí být zrovna to, co Vaše partnerka potřebuje pro dosažení vyvrcholení! Pokud používáte techniky náhradní penetrace nebo techniky stimulace podobné těm, které využívají k uspokojení ženy muži, nemusí to stačit. Spousta mužů se svými technikami (a souloží) ženu neuspokojí a proto orgasmus předstírají i heterosexuální ženy!

Doporučil bych Vám:

 • Najděte si společně čas na otevřený rozhovor s Vaší partnerkou. Hlavním cílem bude zjistit, jak je ve vztahu spokojená se svým sexuálním životem. Možná je spokojená i bez toho, že by vyvrcholení prožívala.
 • Měla by Vám otevřeně vysvětlit, zda je schopna orgasmu dosáhnout sama, tedy masturbací.
 • Měla by se vyjádřit k tomu, která forma sexu jí vyhovuje nejvíce a  které techniky ji nejvíce vzrušují.
 • Když se milujete, předpokládám, že Vy orgasmus prožijete. Jaké má ona pocity, když vidí, co Vy prožíváte?
 • Poté, co při milování Vy dosáhnete vyvrcholení a ona ho úspěšně předstírala - uspokojila se sama masturbací někde v ústraní?
 • Znovu se vraťte k tomu, zda je sama schopná dosáhnout masturbací vyvrcholení a pokud ano, jakou technikou?
 • Zná pocity vyvrcholení, například při erotickém snu?
 • Ať Vám popíše, jaké techniky používala k navození vzrušení, když cítila potřebu sexuálního uvolnění a jak prožívala to, že se jí ho nepodařilo dosáhnout.
 • ... zeptejte na vše, co Vás zajímá.
 • ... dejte jí prostor, aby Vám sdělila vše, co ji nejen ohledně sexu trápí.
 • ...

Bude to chtít čas. Navrhuji Vám vyzkoušet společně ty techniky, které se Vaší partnerce líbí.

Nechejte ji, aby Vám ukázala, co ji vzrušuje při masturbaci. Klidně ji napodobujte, ale nechejte jí "náskok". Možná ji takováto forma sebeuspokojení (za předpokladu, že to dříve šlo) dovede až k vyvrcholení. Nespěchejte na ni, když to nepůjde, zakončete Vše setkání 1:0 ve Váš prospěch, ale jí věnujte maximální pozornost až do zklidnění.

Pokud dokáže orgasmus prožít při masturbaci, nechejte ji, ať Vám to ukáže, jak ho dosahuje.

Vyzkoušejte ty techniky, které Vám popsala, že ji vzrušují nejvíce. Nespěchejte, možná chybí jet dostatek času na jejich úspěšné zakončení.

Vyzkoušejte dlouhou orální stimulaci, soustřeďte se především na klitoris. Techniky jsou popsány na http://milovani.cz pod odkazem "Cunnilingus". Nespěchejte, nechejte ji, aby si sama zhodnotila, která z technik ji vzrušuje nejvíc. Nedělejte to, co se líbí Vám, ale to, co potřebuje ona.

Vyzkoušejte sexuální pomůcky pro stimulaci klitorisu nebo klitorisu a oblasti bodu G.

...

Pokud orgasmus dosahuje při masturbaci, máte vyhráno. Prostě jen svoje milování upravíte tak, aby její vyvrcholení prožila společně s vámi masturbací. Není na tom nic špatného, řeší to takto spousta párů (a netýká se to jen žen).

Pokud orgasmus prožije při cunnilingu (orálním sexu), je jasné, co potřebuje. Bude to správná technika, pozornost a dostatek času na nápaditou stimulaci. Musíte se to spolu naučit. Touto technikou máte asi největší šanci na úspěch.

 

Vyzkoušejte to, co jsem Vám "poradil" a uvidíte. Hlavně o svém sexuálním životě společně mluvte a zakažte si jakékoli předstírání vzrušení nebo vyvrcholení. Nechejte partnerku, aby si sama řekla, že to dnes nepůjde a pomohla Vám a sama se zklidnila tak, jak se jí líbí. Bude Vám oběma lépe! A experimentujte...

Jen si dejte nějaký delší termín (řádově v měsících) na to, abyste situaci zvládli jen Vy dvě. když to nebude stačit, obraťte se na sexuologa. Nemusíte se ani stydět, ani mít pocit nějaké nepatřičnosti. Jsou sexuologové, kteří se specializují na problémy lesbických žen. Pomohou Vám.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz 

Štítky: