Jste zde

DOTAZ: Problém s předčasnou ejakulací - kam za sexuologem?

DOTAZ: Problém s předčasnou ejakulací - kam za sexuologem?

Dobrý den, rád bych se zeptal na můj problém - "předčasnou ejakulaci". Je mi 42 let a 15 roků jsem ženatý.
Musím říct, že vždycky jsem byl při sexu se ženou rychle hotový. V poslední době mě to ale trápí více a proto se o tuto problematiku začínám zajímat. Na internetových stránkách jsem žádného sexuologa v mém městě nenašel. Mohl bych poprosit o radu, kam se obrátit, abych probral další detaily mého problému?
Děkuji
 

POZNÁMKA

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Dotaz byl upraven tak, aby nebylo možné zjistit, kdo jej zaslal.

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s předčasnou ejakulací - kam za sexuologem?"

Dobrý den

Děkuji za Váš dotaz. 

Sexuologové nejsou v každém městě. Přikláním se k názoru, že s předčasnou ejakulací hned vyhledat sexuologa, není nutné. Ve Vašem případě jste však problém s předčasnou ejakulací oddaloval déle, než bylo nutné... Nyní bude rozumné pokusit se nejdříve otevřeně promluvit s manželkou a domluvit se na tom, že začnete s technikami oddalování ejakulace společně. Bez ní to totiž stejně nepůjde!

Návštěva sexuologa je určitě vhodná, ale až jako druhá volba. Sexuolog si s Vámi promluví, vyslechne Vás a nejspíš Vám předepíše mast na znecitlivění penisu, doporučí používat kondom jako barieru snižující přímou stimulaci penisu a navrhne další opatření... Hlavně Vám však doporučí změnu techniky sexu, dlouhou milostnou předehru a techniky oddalování ejakulace. Je otázkou, co považujete za předčasnou ejakulaci. Pokud je to to, že Vaše žena nedosáhne souloží orgasmu, zatímco Vy ano, pak to nemusí být problém předčasné ejakulace, ale především krátké soulože. Bude se Vás samozřejmě ptát i na to, co vše jste pro prodloužení milování už vyzkoušel.

Doporučuji Vám proto začít právě těmito technikami a vyzkoušet, co na Vás "zabírá". Velmi dobré jsou zkušenosti získané z tantrické masáže penisu. Můžete se při ní naučit kontrole svého vzrušení. To Vám pak pomůže při souloži. Budete lépe rozumět svým pocitům a snadněji přerušíte nebo omezíte stimulaci.

Pokud chcete navštívit sexuologa ve Vašem okolí, pak Vám doporučuji navštívit nejdříve Vašeho lékaře a o Vašem problému si s ním promluvit. Nebojte se toho, je to běžný zdravotní problém mužů. Krém na znecitlivění penisu Vám může předepsat i on. Pokud usoudí, že bude potřeba návštěva sexuologa, pak Vám doporučí sexuologa ve Vašem okolí. Má přehled o tom, kde sexuolog působí a poradí Vám i na co vše se připravit.

Pokusím se v kratší době napsat článek o významu tantrických masáží pro výuku oddalování ejakulace. Tak do týdne bych ho mohl napsat a zveřejnit na webu. Už o tom uvažuji delší dobu, těch dotazů na předčasnou ejakulaci se už sešlo více. Řada technik je na webu www.milovani.cz (například http://www.milovani.cz/search/node/oddalováníejakulace). Vyzkoušejte je, stejně budete zkušenosti s prodlužováním fáze vzrušení potřebovat.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz