Jste zde

DOTAZ: "Nechráněný orální sex s neznámou partnerkou"

DOTAZ: "Nechráněný orální sex s neznámou partnerkou"

Dobrý den, měl bych prosím dotaz. Měl jsem vzájemný orální sex s neznámou partnerkou bez ejakulace (já ženě i ona mě - bez spermatu). Jaká je prosím pravděpodobnost přenosu nějaké pohlavní nemoci a měl bych vyhledat lékaře?
Děkuji.

POZNÁMKA
Zpráv a zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2018.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nechráněný orální sex s neznámou partnerkou"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za vaši důvěru.

Váš dotaz mne ubezpečil v tom, že je nanejvýš potřebné, abych na webu www.milovani.cz ještě více zdůrazňoval, jak je nutné dodržovat pravidla "bezpečného sexu (lépe bezpečnějšího sexu)" a jaké psychické trauma prožívají lidé, kteří si to uvědomí až tehdy, kdy už se nedá nic změnit.

Šance, že jste se nenakazil nějakou sexuálně přenosnou chorobou, je zhruba 50% na 50%.

Trochu to vysvětlím. Vaše partnerka je na tom úplně stejně jako Vy. I ona má na nákazu šanci stejnou jako Vy, tedy zhruba 50% na 50%. Je to dáno tím, že oba jste pravidla "bezpečného sexu (lépe bezpečnějšího sexu)" nedodrželi a oba jste použili stejnou sexuální praktiku, tedy orální sex. To, že nedošlo k Vašemu vyvrcholení, je výhodnější spíš pro ni...

Na Vaší straně je riziko kontaktu s tělními tekutinami partnerky a riziko, že mohla mít nějaké vlásečnicové krvácení z nějaké části sliznice nebo přímo z pohlaví. Stejné mikroskopické zranění jste mohl mít Vy v ústech. To mohlo být vstupní branou do Vašeho těla a případným zdrojem nákazy z Vašeho těla.

Při orální stimulaci Vašeho penisu partnerka riskovala nákazu z Vašich tělesných tekutin, například preejakulátu a z mikroskopických trhlinek nebo poškození na Vašem penisu. I ona mohla mít mikrooděrky v ústech a ty mohly být vstupní branou nákazy od Vás do jejího těla a výstupní branou nákazy do Vašeho těla.

Z tohoto pohledu jste riskovali oba stejně...

Dalším rizikovým faktorem je to, že nevíte z jaké skupiny lidí partnerka byla. Zda to byla nezkušená dívenka, kterou jste "svedl" svým neodolatelným kouzlem, nebo "sociální pracovnice", která Vám chtěla udělat prostou lidskou radost...

Stejně riskovala i ona neboť nevěděla, zda jste nezkušený mladík toužící po sexu, nebo promiskuitní muž toužící po dalším zápisu do deníčku... Oba jste mohli být nezkušení, ... až rizikoví partneři ...

Mohlo to však být i tak, že Vy nebo ona, jste nakaženi nějakou sexuálně přenosnou nemocí, víte o tom a cíleně nákazu rozšiřujete mezi další lidi s touhou potrestat lidstvo!!!

Raději už těch úvah zanechám a budu se věnovat návrhu, jak řešit Vaši situaci. 

Jak jste asi pochopil z mých úvah, nemohu Vám odpovědět na otázku, zda jste se při tomto sexuálním aktu nakazil nebo ne. Jen Vy víte proč, v jaké situaci, kde a s kým jste měl orální sex. Pokud to zvážíte z druhé strany, pak ta žena je ve stejné situaci jako Vy, ale Vy víte, že nejspíš jste, až do toho setkání, nakažen nebyl, což zaručuje, že jste ji nenakazil. Pokud tomu tak bylo i opačně, nenakazila ani ona Vás...

Co se týká návštěvy lékaře, pak bych Vám asi tak za týden doporučil svěřit se lékaři a nechat si odebrat krev, případně další vzorky podle uvážení lékaře. Týden je tak doba na to, aby se případná infekce dala testy zjistit. To by Vám Váš obvodní lékař nejspíš doporučil také. Preventivní léčba se nedělá, léčí se až to, co zobrazí testy.

Co Vám však doporučuji okamžitě - absolutní pohlavní zdrženlivost, prostě naprostý zákaz jakýchkoli sexuálních aktivit s jakýmikoli lidmi!!! Bohužel toto je nutné dodržet nejméně 3 měsíce, protože tolik je inkubační doba viru HIV. Pak bych Vám doporučil absolvovat testy na HIV a pokud dopadnou dobře, můžete si být jistý, že jste "čistý"...

Pokud to myslíte zodpovědně, navštivte Vašeho lékaře a nechte se vyšetřit na všechny běžné sexuálně přenosné choroby. Pak, to už ale zařídí ten lékař, půjdete na testy HIV.

Je mi líto, že Vám nemohu poradit jinak. Nikdo Vám nemůže poradit jinak, ani ten nejchytřejší lékař na planetě... Pokud byste věděl, kdo byla ta žena, mohli byste si o svém zdravotním stavu popovídat. Takto si nemáte popovídat s kým a musíte předpokládat, že vlastně nevíte vůbec nic... Proto je ta Vaše šance oněch 50% na 50%, tedy ANO nebo NE.

Nebojte se toho a nedělejte nějaké hlouposti. To vyšetření je jednoduché a diskrétní. Nikdo se kromě lékaře o Vašich obavách nedoví!!! Za ten klid to určitě stojí!!!

S úctou administrátor webu www.milovani.cz.