Jste zde

DOTAZ: Nedosahování orgasmu

DOTAZ: Nedosahování orgasmu

Čt, 05/03/2015 - 09:10 —  (neověřeno)

Nedosahování orgasmu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, s přítele jsme spolu již 2 roky a nemůžu dosáhnout orgasmu. Měla jsem antikoncepci, ale před měsícem jsem ji vysadila. Před ním jsem neměla žádné dlouhé vztahy, ale byly také bez mého orgasmu. Ústy mě udělá jen výjimečně. Jinak nic. Je problém ve mě? Jsem zcela zdravá.
Děkuji za odpověď


 

Čt, 05/03/2015 - 18:59 — adminNovinka

ODPOVĚĎ: Nedosahování orgasmu

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz. Pokusím se Vám nabídnout několik řešení. Nejdříve však rozeberu Váš dotaz na jednotlivé části a pak začneme společně hledat řešení Vašeho problému. Společně proto, že si musíte otevřeně na některé otázky sama odpovědět a pak o nich pohovořit i s Vaším přítelem.

To, že jste s přítelem spolu už 2 roky, je dostatečně dlouhá doba na to, abyste se mohli poznat a sladit se. Píšete, že nemůžete dosáhnout orgasmu. Předpokládám, že tento problém se týká milování, ne masturbace. Pokud při masturbaci (na kterou máte chuť) orgasmu dosáhnete, pak je vše v pořádku a problém bude někde jinde.

Píšete, že jste používala antikoncepci, ale před měsícem jste ji vysadila. K tomu je potřeba uvést, že antikoncepce, pokud ji bez problémů snášíte, s prožíváním orgasmu nemá nic společného. U některých žen může snižovat sexuální potřebu, ale spíše jen ve vzácných případech.

Před ním (současným přítelem) jsem neměla žádné dlouhé vztahy, ale byly také bez mého orgasmu. Při krátkém vztahu se partneři jen obtížně poznávají a hůře se orientují ve vzájemných potřebách. U krátkodobých vztahů orgasmu nedosahuje řada žena. Mnohdy si za to mohou samy, protože partnerovi o nedosažení vyvrcholení často ani neřeknou a tváří se, jako by vše bylo OK. Nevím, jak jste na nedosahování vyvrcholení reagovala a jak moc o tom Vaši partneři vůbec věděli. To však nyní už není podstatné.

Ústy mě udělá jen výjimečně. Jinak nic. Orální sex je tou nejsnadnější cestou k dosažení orgasmu. Možná je při něm dosažitelný snadněji než u vlastní masturbace. Jen je potřeba si ujasnit, jak ve Vašem případě takový orální sex probíhá a jak dlouho trvá. O tom však později.

Je problém ve mně? Jsem zcela zdravá. Problém nikdy není v ženě. Tedy přesněji - jen v ženě. Spíše se vždy týká obou partnerů.

Orgasmus je složitý fyzický a psychický proces a i orgasmu je potřeba se naučit. Možná si řeknete, že to snad nemyslí vážně! Orgasmu se přece naučit nedá! Ten buďto je nebo není! Vidíte a právě to je ten největší omyl, kterého se ženy a muži dopouštějí. Myslí si, že orgasmus je něco, co je naprosto jasné, logické, co se prostě při sexu dostaví nebo dostavit má... Někdy tomu tak ale není ani u multiorgasmických žen, nebo žen, které prožily "Jízdu na vlnách rozkoše". A pak se v tom má jeden vyznat...

Vaše informace jsou tak trochu neúplně, ale pokusím se Vám dát několik návrhů, které bude vhodné s partnerem rozebrat a vyzkoušet. Neočekávejte, že vše půjde hned napoprvé. Ale také nezoufejte, když to napoprvé nebude to, co čekáte...

Návrhy:

Cílem školy orgasmu bude, abyste zvládla dosahování vlastního orgasmu, když na něj budete mít náladu sama nebo s partnerem. Dejte si závazek, že se každou lekci, kterou sama nebo s partnerem budete procvičovat, se pokusíte o prožití orgasmu. Když to nepůjde s partnerem, tak si pomůžete za jeho přítomnosti sama! V rámci Vašeho partnerského života je to úplně normální. Přijde doba, kdy se Vašemu partnerovi bude tato zkušenost hodit, aby orgasmu pro změnu dosahoval on.... Ale na to je zatím ještě mnoho času...

 • Začněte masturbací. Zaměřte se sama na sebe a vyzkoušejte si, jaké techniky masturbace máte nejraději a co Vás dovede k až k orgasmu. Nepodceňujte to. Právě ty techniky, které Vám pomáhají dosáhnou vyvrcholení musíte znát a musíte je naučit i svého partnera. Možná máte nějakou svou "zaručenou", která bezpečně funguje a dovede Vás k vyvrcholení. Přečtěte si článek "Klitoris a jeho význam pro dosažení ženského orgasmu" a vyzkoušejte techniky, které jsou ke stimulaci klitorisu doporučované.
   
 • Když budete mít jasno v tom, jakou potřebujete stimulaci při masturbaci, pozvěte k ní svého partnera. Ukažte mu, jak vypadá Váš orgasmus a nechejte ho z bezprostřední blízkosti sledovat, jak dosahujete vyvrcholení. Klidně mu to ukažte místo milování a pak se můžete věnovat jemu, aby mu to nebylo líto. Nebo on naopak může ukázat Vám, co má při své masturbaci nejraději. Prostě škola hrou. Komenský by měl radost...
   
 • Jen se u předvádění své techniky nesnažte spěchat. Partner by si mohl myslet, že čím rychleji, tím lépe, když to od Vás odkoukal. Naopak, hrajte si sama se sebou, prožívejte každou vlnku naplno a nezapomínejte i na zvukové projevy a na to, že se při vzrušení i hýbete. Rozhodně nemasturbujte jako "Němý Bobeš"!!! Po dosažení orgasmu si spolu s partnerem povídejte o tom, co jste prožívala a případně co prožíval on. Tato technika výuky je nesmírně důležitá. Nejen že se více sblížíte, ale také se o svých pocitech mnohé dovíte...
   
 • Naučte se dlouhou milostnou předehru. Nespěchejte. Milostná předehra v délce 1/2 hodiny je v Tantře považovaná za nedostatečnou, za odbytou. Vyzkoušejte vše, co se Vám společně líbí dělat. Orální sex používejte v rámci milostné předehry jako jednu z technik stimulace. Nespěchejte!!! Vyzkoušejte na závěr i soulož, ale nejspíš to nebude ta technika, při které orgasmu dosáhnete. Když to nevyjde, klidně Vaše milování zakončete svou masturbací, při které Váš partner může pomáhat například laskáním prsou a hlazením těla. Prostě další lekce výuky.
   
 • Při dalším milování se domluvte, že dnes se pokusíte o orální milování. Zařaďte ho však až na závěr dlouhé milostné předehry. Soustřeďte se na ně. Pohodlně se položte, rozevřete doširoka nohy, podložte si je polštářky, pokrčte v kolenou a úplně se uvolněte. Nechejte partnera, aby Vás laskal, jak si myslí on, že se Vám líbí. pak ho naveďte na ta místa, která Vás nejvíce vzrušují. Můžete vyzkoušet i techniku vlastní masturbace spojené s orální stimulací. Popsaná je v článku "Orální sex a současná masturbace". Nestyďte se. Vždyť se učíte...
   
 • Nyní je nejvyšší čas vyzkoušet techniky "Tahitského orálního sexu". Ta je popsána ve třech článcích, zveřejněné jsou zatím jen dva. Ale ten třetí do té doby dopíšu... U této techniky je důležité především to, že je opravdu zaměřena na ženský orgasmus cestou stimulace klitorisu. Navíc se jedná o stimulaci klitorisu po jeho bocích, kde je nejcitlivější. Eliminovány jsou při něm i problémy s pevnou klitoridální kapucí nebo "malým" klitorisem. Prostě tato technika patří mezi ty, které když se Váš partner naučí, tak se stane mistrem orálního sexu a můžete ho dávat za vzor svým kamarádkám... (Raději ne, mohly by Vám pak závidět).

Tak to bylo několik metod, při kterých sama nejlépe zjistíte, co vlastně potřebujete. Opravdu to berte jako výuku.

Prostě se s partnerem domluvíte, že se ten orgasmus naučíte!!!

Nenechte se odradit tím, že to vždy nepůjde. V úvodu jsem napsal, že orgasmu pokaždé nemusí dosáhnout ani ženy, které by si klidně "školu orgasmu" mohly založit a učit ho davy žen. Určitě by ale všem ženám hned v první lekci vysvětlily, že pokaždé to jít nemusí a ani to není nutné, Důležité je, aby žena byla spokojená a uvolněná. Prostě někdy to stačí 1:0. S tím se vyrovná i Váš partner...!!!

A Vy se ho naučíte. Nejdříve to bude tak za trojku až dvojku, ale tak za půl roku už budete mít z Vaší "školy orgasmu" určitě vyznamenání.

Nesnažte se spěchat. Do školy sice chodíte každý den, ale nechte partnera také odpočinout. Prostě se milujte a učte jen tehdy, když na to budete mít oba náladu. Výsledky poznáte brzy a bude se to jen zlepšovat. Musíte však chtít! OBA!!! Jeden na to nestačí, Chtít musíte OBA!!! A tak jako ve škole, nestyďte se jeden druhého zeptat, co se Vám na výuce líbilo a kde je potřeba přidat...

Brzy začnou jarní prázdniny a  do těch velkých máte ještě spoustu času na studium. ...Předpokládám, že do druhého ročníku už nastoupíte s bohatými zkušenostmi! A já Vám přeji, ať se Vám ve Vaší partnerské "škole orgasmu" líbí.

Doporučené články:

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz